KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Wda (rzeka pstrągowa)

Górny bieg rzeki Wdy. Rzeka Wda to lewobrzeżny dopływ Wisły. Długość rzeki wynosi 198 km. Wda bierze swój początek na Równinie Charzykowskiej. Wypływa z jeziora Krążno w okolicach wsi Osława Dąbrowa. Wda dzieli się na dwa odcinki górski i nizinny. W wodzie leżą liczne głazy i powalone drzewa. Jej nurt jest bardzo szybki, a woda mocno natleniona co sprawia, że pstrągi potokowe licznie zamieszkują tą wodę. Tak samo lipienie poławiane na nimfę.

Wyprawy wędkarskie - Wda - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Oprócz tych ryb żyją tu również szczupaki, okonie, płocie i ukleje. Rzeka płynie przez lasy, łąki i pola. Jej okolice są bardzo ciekawe. Zapraszam nad to wspaniałe łowisko pstrąga potokowego, ale i innych ryb. Dolny Odcinek Wdy to kapitalne łowisko kleniowe. Czerwcowe wypady z małym woblerkiem potrafią przysporzyć o ból głowy, a ilość brań potrafi zadziwić. Odcinek poniżej zapory w Kozłowie to już trociowa mekka. Bywały lata, że na otwarcie sezonu łowiło się kilkanaście ryb. Teraz złowienie kompletu nie jest wielkim wyczynem.

Wyprawy wędkarskie - Wda - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy wędkarskie - Wda - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!