KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Robert Grzywnowicz - Polska

Robert Grzywnowicz z dużym pstrągiemProfesjonalnym wędkarstwem zajmuję się od kilkunastu lat. Jest to moją życiową pasją. Moja przygoda z wędkarstwem zaczęła się od wędkowania spławikowego. Od momentu, kiedy wyjechałem na początku lat 90 tych do Szwecji zaraziłem się metodą spinningową i muchową. Wędkuję głównie po jeziorach Warmii i Mazur. Min. innymi Jeziora Lutry, Tejstymy, Widryny, Legińskie, Głębock. Lubię też łowić na dolnym biegu rzeki Łyny. Na swoich łowiskach głównie trollinguję za szczupakami, sandaczami i boleniami. Robert z ponad metrowym szczupakiemW wolnej chwili uganiam się z muchą za pstrągami i lipieniami na różnych rzekach Warmii. W swoim wędkarskim dorobku mam wiele medalowych okazów. Od kilku lat pływam także swoją łodzią po Morzu Bałtyckim. Głównie pływam po Zatoce Gdańskiej i obrębie całego Półwyspu Helskiego. Po morzu pływam za dorszami, a kiedy są warunki sprzyjające trollinguję za trociami i łososiami. Zapraszam do wspólnego wędkowania po jeziorach i morzu.

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Roberta Grzywnowicza w Polsce.

Łowiska naszego przewodnika

Jezioro Głębock

Jezioro Głębock - hol boleniaJezioro Głębock (dawniej niem. Tiefen See) – jezioro położone jest około 2 km od granicy państwa z obwodem kaliningradzkim, na zachodnich rubieżach Warmii. Powierzchnia jeziora to około 100 ha. Głębokość maksymalna to 10 metrów, a głębokość średnia 5 m. Jezioro jest typu sandaczowego. Dno jeziora jest mało żróznicowane, posiada tylko kilka wypłyceń. Dno w większości muliste, choć miejscami jest mocno kamieniste. Z jednej strony brzegi jeziora są zalesione, a z drugiej strony widać obszar łąkowy. Jezioro pochodzenia lodowcowego o nieregularnym kształcie zbliżonym do elipsy. Z jeziora wypływa niewielka rzeka, która wpada do cieku o starej nazwie Stradick. Jest to tarlisko ryb, głównie boleni, które zamieszkują jezioro Głębock. W jeziorze bytuje wiele gatunków ryb, m.in. boleń, sandacz, szczupak, okoń, węgorz, karp i leszcz. Jednak największą atrakcją jeziora są duże bolenie, które bardzo dobrze zaaklimatyzowały się w tym zbiorniku. Wieczorny boleń z jeziora Bolenia jest sporo w tym jeziorze i dorasta do rekordowych rozmiarów. Jeden z wędkarzy złowił tam w tym roku bolenia 104 cm! Zapraszamy nad to jezioro z naszym przewodnikiem Robertem Grzywnowiczem. Robert zna to jezioro jak własną kieszeń i łowi w nim regularnie ładne bolenie oraz sandacze. Zapraszamy!

 

 

Duży boleń z Głębocka

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Bałtyk - Zatoka Pucka i Zatoka Gdańska

Zatoka GdańskaZatoka Gdańska – zatoka w południowo-wschodniej części Morza Bałtyckiego, pomiędzy Polską i Rosją. Średnia głębokość wynosi około 70 m, a maksymalna 118 m[potrzebne źródło]. Przezroczystość wody w zależności od pory roku kształtuje się od 8 do 16 m. Zasolenie zatoki wynosi od 7 do 8 promili. W czasie silnych sztormów występują fale o wysokości przekraczającej 9 m[potrzebne źródło]. Nad Zatoką Gdańską znajdują się największe polskie porty: Gdańsk i Gdynia. Umowną granicę między Zatoką Gdańską a otwartym morzem wyznacza linia łącząca przylądek Rozewie z przylądkiem Taran na półwyspie Sambia. Na południowym wschodzie granicę Zatoki wyznacza Mierzeja Wiślana. Fragment ograniczony Półwyspem Helskim i linią Hel-Gdynia zwany jest Zatoką Pucką.

Na Zatoce Gdańskiej posiadamy odpowiednie łodzie z silnikami spalinowymi. Łodzie wyposażone w elektronikę GPS, echosondę oraz radio VHF. Na łodzi znajdują się środki ratunkowe. Na łódź możemy zabrać max 2-3 osoby. Nasi przewodnicy zabiorą Was na trocie oraz łososie. Zapraszamy!

Wyprawy na trocie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy na trocie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy na trocie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem