KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Enrico Esch - Hiszpania

Enrico Esch - Zbiornik Caspe - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na rybyEnrico Esch. Ryby łowi od 4 roku życia. Profesjonalny przewodnik wędkarski. Posiada ogromną wiedzę o Ebro, ale jego specjalizacją jest Zbiornik Caspe. Jest w Hiszpanii od ponad 8 lat. Wcześniej łowił głównie w Nowej Zelandii, Australii, Szwecji, Norwegi i Irlandi. To doskonały wędkarz, chętnie dzielący się swoją wiedzą z innymi wędkarzami.

 Enrico Esch - Zbiornik Caspe - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest oficjalnym przedstawicielem Enrico Escha na Polskę. Ceny jego usług oferowane w naszej firmie są identyczne, jak bezpośrednio na miejscu.

Łowiska naszego przewodnika

Hiszpania - RZEKA EBRO i Zbiornik Caspe

Wyprawy do Hiszpanii nad rzekę Ebro oraz na Zbiornik Caspe. Wyprawy na sumy, sandacze, karpie oraz bassy czarne - ZAPRASZAMY!

Rzeka Ebro - sum - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Terminy połowów: połowy całoroczne, jednak łowi się w różnych okresach, ze względu na poławiane gatunki ryb. Sum, karp, bass czarny - najlepszy okres połowu od marca do końca listopada. Sandacz - najlepszy okres połowu od września do końca grudnia.
Liczba uczestników: od 2 do 8 osób. Możemy zabrać także większe grupy aż do 32 osób.
Metoda łowienia: Sumy i sandacze na spinning oraz na trolling. Sumy na żywą rybę oraz na przynęty naturalne (metody spławikowe i gruntowe). Bass czarny na spinning oraz na trolling. Połowy karpiowe (metody karpiowe i spławikowe).
Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej dwa miesiące przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy: profesjonalnych przewodników wędkarskich, duże wygodne łodzie z silnikami spalinowymi przystosowane do łowienia sumów, pełen sprzęt wędkarski (sum, sandacz, karp, bass czarny) poza przynętami sztucznymi i naturalnymi (płaci się za nie oddzielnie), licencję na łowisko, zakwaterowanie w apartamentach lub w domkach nad samą rzeką, transfery z oraz na lotnisko. Oferujemy pomoc przy rezerwacji i zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Rzeka Ebro i Zbiornik Caspe oraz dopływ Ebro, rzeka Segre i rzeka Cinca.

Rzeka Ebro - jedna z głównych rzek Hiszpanii. Rzeka przepływa przez północną część tego kraju. Ma źródła w Górach Kantabryjskich w okolicy Fontibre (prowincja Kantabria), płynie w kierunku południowo-wschodnim przez Kotlinę Aragońską, dalej w postaci przełomu między Zbiornikami Caspe i Tortosą przepływa przez nadbrzeżne Góry Katalońskie i deltą uchodzi do Morza Śródziemnego (prowincja Tarragona). Rzeka Ebro słynie z największych okazów suma w Europie. Poza tym zamieszkują ją wielkie ilości sandaczy i karpi.

Ebro - sum - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Zbiornik Caspe - zbiornik zbudowany na rzece Ebro. To duży zbiornik zaporowy o powierzchni około 80 km2. Średnia głębokość to 6-9 metrów. Caspe poza rzeką Ebro jest uznane za najlepsze łowisko sumów w Europie. Pogłowie suma (do 150 kg) szacowane jest na około 5 mln sztuk. Oprócz sumów warto wybrać się tam na unikatowe w Europie bassy czarne (do 5 – 6 kg), wielkie karpie oraz duże sandacze.

Zbiornik Caspe - sum - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Rzeka Cinca - rzeka w północno-wschodniej Hiszpanii. Dopływ rzeki Segre, która wpada do Rzeki Ebro. Cinca przepływa m.in. przez Fragę i Mequinenza. Jej długość wynosi 170 km. Rzeka słynie z sandaczy i sumów.

Rzeka Cinca - sum - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Rzeka Segre - rzeka w północno-wschodniej Hiszpanii. Segre to największa rzeka Katalonii i jest dopływem rzeki Ebro. Źródła we Francji. Przepływa następnie przez hiszpańską enklawę w Llívia, po czym ostatecznie wpływa na terytorium hiszpańskie. Segre uchodzi do Ebro koło Mequinenzy. Długość – 265 km. Rzeka słynie z dużych sumów i sandaczy.

Rzeka Segre - sum - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Zapraszamy do miejscowość Mequinenza i Caspe do profesjonalnego ośrodka wędkarskiego przygotowanego specjalnie dla łowców sumów, sandaczy i karpi. Na miejscu jest aż 6 profesjonalnych przewodników wędkarskich. Na miejscu oferujemy duże i wygodne łodzie przystosowane do połowów sumów i innych gatunków ryb. Oferujemy pełen sprzęt wędkarski (poza przynętami sztucznymi i naturalnymi za które płaci się oddzielnie) do połowu sumów, sandaczy, karpi i bassów czarnych.
Dodatkową atrakcją turystyczną okolic Mequinenzy i Caspe są ośrodki jeżdzieckie, gdzie można wynając konie. Są tereny gdzie można podglądać dzikie ptactwo lub po prostu same otaczające widoki. Można wybrać się do miasta na zakupy, czy chociażby wybrać się do dobrej restauracji lub pubu.

Rzeka Ebro - sandacz - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sandacza

Dostępne gatunki ryb
Główną i największą atrakcją Hiszpanii są oczywiście wielkie sumy. Na Ebro, czy na Caspe istnieje realna szansa złowienia suma o wadze 150 kg. Regularnie łowione są ryby 2 metrowe i większe. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że sum to ogromnie silny przeciwnik. Na Ebro i Caspe zjeżdżają się łowcy sumów z całego Świata, bo jest to jedno z najlepszych łowisk tego gatunku. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Rzeka Ebro - wielki sum - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Poza sumami, dużą atrakcją Ebro i Caspe są sandacze. W tych łowiskach żyją ogromne ilości tego drapieżnika. W dobrym okresie można złowić kilkadziesiąt sztuk w ciągu jednego dnia. Najczęśc iej łowione są średnie ryby, ale trafiają się prawdziwe okazy. Najlepszy okres połowów: od września do końca grudnia.

Rzeka Ebro - wielki sandacz - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Rzeka Ebro - bardzo gruby sandacz - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Oczywiście niewąpliwą atrakcją rzeki Ebro i zbiornika Caspe są karpie. Żyje ich tam ogromna ilość. Dorastają do bardzo dużych rozmiarów. Realną szansą jest złowienie 25 kilogramowego karpia. W dobrych okresach łowi się dużo karpi i najczęściej padają okazy powyżej 10 i 15 kilogramów. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Zbiornik Caspe - wielki karp - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Rzeka Ebro - duży karp - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na karpia

Kolejną rybą, za którą warto wybrać się na zbiornik Caspe są bassy czarne. To typowo sportowe i bardzo waleczne ryby. Przysparzają ogromnej frajdy podczas holu. W najlepszych okrasach łowi się okazy 5-6 kilogramowe. W chwilach odpoczynku od sumów, czy karpi warto zrelaksować się łowieniem bassów. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Zbiornik Caspe - duży bass czarny - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Ebro

Sprzęt pływający
Do dyspozycji naszych Gości są profesjonalne łodzie przystosowane do łowienia sumów i innych gatunków ryb. Łodzie wyposażone są w silniki spalinowe oraz w echosondy. Łodzie prowadzone są za pomocą kierownicy i manetki gazu. Łodzie wyposażone są w pełen sprzęt wędkarski do połowów sumów, sandaczy, karpi lub bassów. Tylko przynęty sztuczne i naturalne kupuje się na miejscu.

Rzeka Ebro - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Ebro

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w apartamentach lub w domkach znajdujących się nad samą wodą. Obydwa rodzaje zakwaterowania składają się z sypialni, pokojów dziennych, w pełni wyposażonych aneksów kuchennych, łazienki, ubikacji. W apartamentach jest dodatkowo klimatyzacja, TV SAT. Zarówno apartamenty, jak i domki są dwu lub cztero osobowe.

Rzeka Ebro - zakwaterowanie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Rzeka Ebro - zakwaterowanie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Ebro

Rzeka Ebro - zakwaterowanie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma

Wyżywienie i napoje
Podczas każdego dnia łowienia z przewodnikiem, każdy Gość ma zagwarantowany syty lunch. Śniadania i kolacje są we własnym zakresie. Na terenie ośrodka jest restauracja. Każdy apartament lub domek jest wyposażony w aneks kuchenny, więc jedzenie można robić samemu w miejscu zakwaterowania. W pobliżu ośrodka jest sklep oraz inne restauracje, czy bary.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu w ośrodku wędkarskim jest do Waszej dyspozycji aż 6ciu profesjonalnych przewodników wędkarskich - Bodo Kunkel, Markus Stegherr, Jason Toye, Tom Grabitz, Enrico Esch oraz Ed Brett. Każdy z przewodników specjalizuje się głównie w połowach wielkich sumów. Jednak część z nich to znakomici łowcy sandaczy oraz karpi. Każdy z przewodników zna najlepsze rejony na największe sumy, sandacze i karpie. Wszyscy przewodnicy dysponują ogromną wiedzą na temat Ebro i Caspe. Służą swoim doświadczeniem i pomocą. Przewodnicy najczęściej porozumiewają się po angielsku i po niemiecku.

Rzeka Ebro - przewodnik w akcji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Ebro

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Wszelkie informacje o wylotach, o docelowych lotniskach w Hiszpanii oraz o miejscach zakwaterowania w Mequinenzie oraz w Caspe zostaną przekazane po zapisaniu się na wyprawę.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay