KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Tomasz Wieczorek - Polska

Tomasz Wieczorek - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieWitam. Nazywam się Tomasz “Wieczny” Wieczorek. Wędkuje od 5 roku życia. Wychowałem się nad rzeką Odrą we Wrocławiu, gdzie stawiałem moje pierwsze wędkarskie kroki. W późniejszych latach zbierałem doświadczenie w wodach Szwecji, Norwegii, Danii, Białorusi, Hiszpanii, Włoch, Austrii, Irlandii, Czech, Slowacji. Po “przejściu” wszystkich metod wędkarskich, zająłem się metodą muchową. Jako muszkarz startuje w zawodach GPX Polski. Będąc członkiem kadry narodowej zdobyłem drużynowo 3 miejsce na MŚ we Włoszech. Metodę muchową traktuję jako świetny sposób na łowienie ryb wielu gatunków, szczególnie na wodach nizinnych. Uwielbiam łowienie na Odrze i na zaporówkach.  Nie jest mi obce łowienie na muchę szczupaków, okoni, płoci, sandaczy, kleni, boleni, jazi, karpi  i wszystkiego co w wodzie żyje. Świetną  zabawą  jest  łowienie na muchę w morzu, chętnie “ścigam” morskie trotki. Hołduje zasadzie C&R  i promuję wędkarstwo  jako sposób na spędzenie czasu na łonie natury. Chciałbym  zaprosić  Was do wspólnego  wędkowania, szczególnie na rzece Odrze w okolicac Wrocławia. To świetne łowisko  z  wieloma  główkami, rafami i opaskami. Jest to woda  obfitująca  w wiele gatunków  ryb. Naszą  najczęstszą  zdobyczą  będą  klenie, jazie, okonie i bolenie  ale jest szansa  na niespodziewany przyłów  i nigdy nie wiadomo co to będzie. Gwarantuję  naukę  i cenne rady łowienia techniką muchową na wodach nizinnych.

Tomasz Wieczorek - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Tomasz Wieczorek - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Tomasz Wieczorek - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Tomasz Wieczorek - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Tomka Wieczorka na Polskę.

Łowiska naszego przewodnika

Labska Prehrada (zbiornik zaporowy) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Labska Prehrada to zbiornik zaporowy na górnej Łabie. To spory zbiornik  z malowniczą kamienną zaporą, znajdujący się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Woda ta kryje piękne dzikie pstrągi potokowe, liczne stado tęczaków, pstrągi źródlane, piękne okonie i największą gratkę jaką są lipienie. Zbiornik podzielony jest na dwie części.

Labska Prehrada - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Górna – sezon zaczyna się w czerwcu i trwa bardzo krótko bo tylko do końca września, miejsce gdzie obowiązuje zasada „złów i wypuść”, ale to na tej części zbiornika oprócz tęczaków można złowić piękne pstrągi potokowe i lipienie. Dolna – część to miejsce gdzie zdecydowanie przeważają pstrągi tęczowe, sezon zaczyna się już w kwietniu. Na tej urokliwej zaporówce najczęściej łowi się z belly boat – ów, ale jest kilka miejsc zarówno na górnym jak i na dolnej części zbiornika gdzie można wygodnie łowić z brzegu. Na dolnym zbiorniku dopuszczone jest łowienie na spinning z brzegu.

Labska Prehrada - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby


Odra dolna (duża rzeka nizinna)

Odra jedna z największych rzek w Polsce. Jedno z najrybniejszych łowisk w naszym kraju. Liczne główki, opaski, rafy, jazy. Doskonałe łowiska boleni, kleni, jazi, sandaczy, sumów i szczupaków. To najkrótszy opis naszej zachodniopomorskiej propozycji dla Ciebie. W wyprawach nad graniczą Odrę specjalizujemy się w białym drapieżniku (w szczególności interesują nas bolenie, klenie i jazie) oraz w wyprawach na sandacze i szczupaki.

Boleń - Odra - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Patryk z dużym boleniem - Odra - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Organizujemy jedno lub kilkudniowe spływy po Odrze łodzią lub pontonem. Może z noclegiem? Na zazwyczaj odwiedzanym przez nas odcinku Odry doskonałe warunki bytowe znalazło wiele gatunków ryb. Powiedz jaką rybę chciałbyś złowić? Rzeka poprzedzielana jest licznymi ostrogami i opaskami, na których można łowić bolenie, klenie, jazie, a na głębszych napływach i w dołach zapływowych głębokich, nurtowych główek czają się sandacze, sumy i szczupaki.

Duży jaź - Odra - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

To za dnia. W nocy? Oczywiście klenie, jazie, sandacze i sumy. Uregulowana, czasami dzika, zawsze rybna Odra bogata jest w miejscówki na każdą rybę. Jesienią nasz przewodnik może zabrać Cię na połów sandaczy, szczupaków i okoni. Na sandacze polujemy na jednym z lepszych łowisk tego gatunku w zachodniopomorskim, a może i w Polsce. To głęboka woda z urozmaiconym dnem z licznymi górkami, spadami.

Sandacz - Odra - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Nie gwarantujemy złowienia ryb, niestety na to czasami nie ma recepty… Jednak gwarantujemy, że nasz przewodnik regularnie łowi ryby Twoich marzeń, zna rzekę i zrobi wszystko abyś Ty także poczuł na końcu wędki pulsujący ciężar ryby uciekającej w nurcie rzeki. Doskonale wiesz o czym piszemy. Chętnie pomożemy ci zrozumieć rzekę,  a także nauczymy czytania jej tajemnic. Nasz przewodnik może jednak zabrać Cię nie tylko nad rzekę. Paleta możliwości jest duża, a wybór konkretnej oferty zależy tylko od Twoich pragnień. Powiedz nam czego oczekujesz, my powiemy Ci kiedy możemy spełnić Twoje wędkarskie marzenia.

Duży szczupak - Odra - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Kleń - Odra - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

FILM PATRYK SKORUPA I RZEKA ODRA


Odra na muchę (duża rzeka nizinna)

Rzeka Odra nieco inaczej. Zapraszamy na wyprawy nad Odrę z muchówką! Nasz przewodnik pokaże Wam jak łowić na muchę wszystkie gatunki żyjące w rzece. Zapraszamy nad Odrę w okolicach Wrocławia. Jest to woda  obfitująca  w wiele gatunków  ryb.

Odra - fly fishing - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Odra w okolicach Wrocławia jest dość zróżnicowana, od spokojnej leniwej rzeki, do odcinków o dość wartkim nurcie. Spotkamy tu liczne opaski, prostki, rafy i główki będące siedliskiem wielu gatunków ryb. Łowiąc na muchę, naszą podstawową zdobyczą będą klenie i jazie oraz bolenie, ale często łowi się okonie, szczupaki, płocie i jest szansa złowić dokładnie wszystko co żyje w wodzie.

Odra - fly fishing - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Odra - fly fishing - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wielokrotnie łowi się dorodne karpie, sandacze, szczupaki i leszcze. Trafiają się też sumy. Najczęsciej będziemy łowić wędkami w klasie 6. Przy połowie większych ryb stosuje się wędki w klasie 8.

Zapraszamy nad Odrę z muchówką!