KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Gašper Konkolič - Słowenia

Gasper Konkolic - Słowenia - wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.plNazywam się Gašper Konkolič i jestem przewodnikiem wędkarskim w Słowenii. Zacząłem moją podróż wędkarską z muszkarstwem 20 lat temu i robię to teraz profesjonalnie. W przeszłości pracowałem w centrum promocji wędkarstwa i turystyki w Słowenii. Kiedy ludzie pytają mnie o Flyfishing w Słowenii, to przeważnie odpowiadam tak: “Nie ma na Ziemi wędkarskiego raju, są po prostu boskie momenty, magiczne chwile na wodzie.” Zadaniem przewodnika wędkarskiego jest znaleźć odpowiednie miejsce i dobrać najlepszą chwilę na wodzie. Przewodnik powinien również znać swoje miasto, wody, ryby, techniki połowu i całą ofertę turystyczną swojej miejscowości. Jako FLYFISHERMAN nie da się nie kochać takiego kraju jakim jest Słowenia. To mały kraj, tylko trochę większy niż New Jersey, ale ma tak wiele do zaoferowania. Słowenia ma wiele rzek i jezior, idealne do połowów na muchę. W Słowenii, jesteśmy bardzo dumni z pstrąga marmurkowego (Marble Trout, Marmorata), która jest największym pstrągiem naszych wód i jest największym wyzwaniem dla muszkarza. Jesteśmy również dumni z Danubian Hucho hucho (głowacicy).

Gasper Konkolic - Słowenia - wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl

Gasper Konkolic - Słowenia - wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Gašpera Konkoliča na Polskę. Ceny jego usług oferowane w naszej firmie są identyczne, jak bezpośrednio na miejscu.

Łowiska naszego przewodnika

Słowenia - pstrągowy raj

Wyprawy do Słowenii na rzeki - pstrągowego raju południa Europy - wyprawy na pstrągi MARMURKOWE (największa atrakcja Słowenii), pstrągi potokowe, głowacice, pstrągi tęczowe, pstrągi żródlane, lipienie oraz brzany - ZAPRASZAMY!

Wielki pstrąg marmurkowy - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Terminy połowów: w zależności od rzeki sezon trwa od marca do listopada (na niektórych rzekach sezon zaczyna się w kwietniu i kończy w październiku).
Liczba uczestników: od 1 do max. 12 osób. Przewodnicy zabierają po max 3 osoby na jedną rzekę. Pozostałe osoby udają się z innym przewodnikiem na inną rzekę. Rzeki są w niewielkiej odległości od siebie.
Metoda łowienia: Sztuczna mucha. Na rzekach dozwolone jest łowienie tylko na muchę.
Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej kilka dni przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy: przewodnika wędkarskiego na każdym z wymienionych łowisk, licencję na każde łowisko, dogodne zakwaterowanie (podwyższony standard), transfery z miejsca zakwaterowania na łowiska i z powrotem oraz transfery z lotniska do miejsca zakwaterowania i z powrotem. Możliwość dojazdu samochodem lub przylotu samolotem. Oferujemy pomoc przy rezerwacji i zakupie biletów lotniczych oraz ubezpieczenia.

DODATKOWO zapraszamy do wspólnego odkrywania Słowenii!

Najchętniej odwiedzane miejsca w Słowenii to: stolica Lublana – uzdrowisko Bled – Wąwóz Vintgar – Dolina Bohinj – Wodospad Savica – Dolina Planica – Kranjska Gora – Bovec – Wodospad Boka – Škofja Loka – Ptuj – Logarska Dolina – Jaskinia Postojna – Predjamski Grad – Jaskinie Skocjanskie – Koper – Piran

Z przyjemnością opracujemy program zwiedzania zgodnie z Państwa oczekiwaniami!
- dokonamy rezerwacji noclegów
- zaproponujemy trasę wycieczki
- zaproponujemy atrakcje dodatkowe: wyjście w góry z przewodnikiem górskim, korzystanie z kurortów z wodami termalnymi, turystykę kwalifikowaną w Alpach Julijskich (rafting, kanioning na rzece Soča, skoki na bungee), rejsy po Adriatyku/do Wenecji/po jeziorach alpejskich, wizyty w winiarniach, w olejarniach, loty samolotami wycieczkowymi,
- grupom zorganizowanym zaproponujemy wieczorki integracyjne przy muzyce na żywo, obiady w regionalnych karczmach, na statkach, w piwniczkach winnych.
Cena jest uzależniona od ilości dodatkowych świadczeń.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Oferta łowisk na Słowenii
Słowenia jest małym, ale bardzo malowniczym krajem w sercu Europy. Najpiękniejsze rzeki Słowenii przepływają przez nienaruszone ludzką ręką tereny. Są to wspaniałe tereny dla wędkarzy. Rzeki Słowenii należą do dwóch dorzeczy: basenu Adriatyku, jego główną rzeką jest Soča oraz basenu Dunaju z główną rzeką Sava. Rzeka Soča jest znana nie tylko z jej pięknego szmaragdowego koloru, ale także ze swojego słynnego pstrąga (Marble trout - Pstrąg Marmurkowy). Rzeki Słowenii są idealne dla początkujących wędkarzy jak i dla największych profesjonalistów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można tu łowić na muchę pstrągi potokowe, pstrągi marmurkowe, pstrągi tęczowe, pstrągi źródlane, lipienie, głowacice, a także brzany.

WYBÓR RZEKI NALEŻY DO WAS. Przewodnik  zasugeruje, którą rzekę wybrać i chętnie przygotuje program wędkarski na kolejne dni wyprawy. W ciągu jednego dnia można łowić na jednej,  dwóch a nawet trzech rzekach. W ciągu dwóch lub więcej dni można łowić nawet na kilku rzekach.

Dostępne rzeki: Soča, Sava Bohinjka, Sava Dolinjka, Baca, Idrijca, Tolminka, Trebuscica, Lepena, Radovna, Radovljica, Tržiška Bistrica, Kokra, Sora, Krka, Kolpa, Savinja, Dreta, Unec, Rižana.

Opisy rzek i gatunki ryb w nich występujące.

Rzeka Soča zinspirowała poetę Simon Gregorčič, aby napisał swój najbardziej znany poemat Soci (”Do rzeki Soča”), jedno z arcydzieł poezji słoweńskiej. Soča, słoweńska piękność górska ze szmaragdowym kolorem wody, który nigdy nie przestaje zachwycać. Jej piękno i jej wyjątkowy mieszkaniec pstrąg marmurkowy przyciągają wielu wędkarzy z całego świata. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Ryby w Soča: pstrąg marmurkowy, lipień, pstrąg tęczowy. Sposoby połowu: sucha mucha, nimfa i streamer.

Rzeka Soca - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Sava Bohinjka: W miejscowości Radovljica, Sava Bohinjka łączy się z Sava Dolinka i razem wpływają do najdłuższej rzeki Słowenii Sava. Rzeka pokazuje swoją siłę płynąc poprzez wąskie kamieniste obszary. Obok pstrągów potokowych, pstrągów tęczowych i lipieni, są też głowacice. Ryba, która jest znana jako królowa Słoweńskich rzek. Sezon wędkarski rozpoczyna się na początku kwietnia, a kończy w listopadzie. Sezon na głowacicę zaczyna się w grudniu i trwa do lutego. Ryby w Sava Bohinjka: lipień, pstrąg potokowy, głowacica, pstrąg tęczowy. Sposoby połowów: sucha mucha, nimfa, streamer.

Rzeka Sava Bohinjka - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzekę Bača można określić jako marzenie każdego wędkarza, jest przepiękna na wiosnę. Pomimo niskiej wody ukrywa się w bystrzach wiele pięknych pstrągów marmurkowych. W Bača można znaleźć wiele lipieni i pstrągów tęczowych. Ma tylko 20 kilometrów długości, ale zachwyca różnorodnością. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Ryby: pstrąg marmurkowy, lipień, pstrąga tęczowy. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy, streamer.

Rzeka Baca - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Lepena jest lewym dopływem  Soča w jej górnej części. Na niektórych odcinkach z dużymi basenami można złapać mniejsze pstrągi marmurkowe. Lepena jest krótka, ale wystarczająco długa, aby zaspokoić każdego wędkarza. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Ryby w Lepena: pstrąg marmurkowy, lipień, pstrąg tęczowy. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy.

Rzeka Lepena - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Tolminka płynąca przez wąwozy stanowi unikatowy fenomen przyrody. Chodzenie w jej górnej części jest trudne, a dolna część jest bardziej dostępna. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Ryby w Tolminka: pstrąg marmurkowy, lipień, pstrągi tęczowe. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy, streamer.

Rzeka Tolminka - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Trebuščica ze względu na swoje liczne baseny jest najbardziej odpowiednia dla tych wędkarzy, którzy kochają spokój i ciszę. Rzeka polecana do łowienia na suchą muchę. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu i kończy w połowie października. Ryby w Trebuščica: pstrąg marmurkowy, lipień, pstrąg tęczowy. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy.

Rzeka Trebuscica - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Idrijca: Tu popularne jest łowienie w basenach. Wędkarze kochają tą rzekę. Rzeka wspaniała dla początkujących jak i doświadczonych wędkarzy! Idrijca jest urozmaicona z głębokimi basenami, kaskadami i szybkimi spadkami wody. Wiele różnych gatunków ryb można znaleźć tutaj. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Ryby w Idrijca: pstrąg marmurkowy, pstąg potokowy, hybrydy, lipienie. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy, streamer

Rzeka Irdrijca - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Rižana: Ma swoje źródła w miejscowości Hrastovlje i wpływa do Morza Adriatyckiego. Łagodny klimat pozwala na połowy od początku wiosny czyli 1 marca. Są w niej wielkie pstrągi potokowe, hybrydy, jak i również pstrągi marmurkowe. Sezon wędkarski rozpoczyna się w marcu, a kończy we wrześniu. Ryby w Rižana: pstrąg marmurkowy, pstrąg potokowy, hybrydy, pstrąg tęczowy. Sposoby połowu: sucha mucha, nimfa, streamer.

Rzeka Rizana - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Unec: Są w niej bardzo dobre warunki bytowe dla ryb. Wolna rzeka, która przepływa przez całą długość Polje Planinsko. W Europie jest najbardziej znana z Lipieni. Łapie się tu ryby o wymiarze 50+. Na jętkę majową przyjeżdża tu wiele wędkarzy z całego świata. Łowienie w Rzece Unec wymaga dużego doświadczenia i wiedzy. Sezon wędkarski rozpoczyna się w maju, a kończy w listopadzie. Ryby w Unec: lipień, pstrąg potokowy. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy.

Rzeka Unec - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Radovna: Płynie przez część Parku Narodowego w Triglav i jest bardzo atrakcyjną rzeką dla wędkarzy. Jednym z jej głównych atrakcji turystycznych jest wąwóz Vintgar. W górnej części można znaleźć tylko pstrągi potokowe. Radovna osiąga szczyt sezonu wędkarskiego w środku lata ze względu na temperaturę wody. Sezon wędkarski rozpoczyna się w marcu i kończy w listopadzie. Ryby w Radovna: pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy.

Rzeka Radovna - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Sava Dolinka: Źródła znajdują się w Północno-Zachodnich części Słowenii, w pobliżu granicy z Włochami. W rzece Sava Dolinka znaleźć można pstrągi potokowe i pstrągi tęczowe, które osiągają duże rozmiary. Sava Dolinka przedzielona jest jeziorem, gdzie można łowić z belly boat’ów. Sezon wędkarski rozpoczyna się w marcu i kończy w listopadzie. Ryby w Sava Dolinka: pstrąg potokowy, lipień, pstrąg tęczowy. Sposoby połowów: sucha mucha, nimfa, streamer.

Rzeka Sava Dolinka - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Kokra: to mała rzeka alpejska. Ma swoje źródła w miejscowości Jezersko. Znana jest z pstrągów potokowych i pstrągów tęczowych. W tej krótkiej rzece, od miejscowości Preddvor w dół, możliwe jest również łowienie lipieni w dużych rozmiarach. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Ryby w Kokra: pstrąg potokowy, lipień, pstrąg tęczowy. Sposoby połowu: sucha muchfa, streamer.

Rzeka Kokra - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Savinja i Dreta: Rzeka Savinja ma źródła w miejscowości Okrešelj jako piękny 90 m wysoki wodospad o nazwie Rinka. Łowienie na muchę jest możliwe w dolinie Savinja Górnej, która rozciąga się aż do miejscowości Soteska pod Mozirje. Większość rzeki zamieszkuje pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy i lipienie. Z miejscowości Ljubno ob Savinji w dół możemy także znaleźć ponad metrowe głowacicie. W miejscowości Nazarje Dreta łączy się Savinja. Dreta jest powolną i spokojną rzeką, dobre na połów na suchą muchę. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy pod koniec listopada. Ryby w Savinja i Dreta: pstrąg potokowy, lipień, pstrąg tęczowy, głowacica i brzana. Sposoby połowów: sucha mucha, nimfa, streamer.

Rzeki Savinja i Dreta - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Krka: Biegnie od basenu do basenu, dużo kaskad porośniętych mchem, które oferują wiele kryjówek ryb. Wszystkie żyjące tu ryby dorzecza Dunaju znajdują się w tej rzece. Najwięcej jest pstrąga potokowego i tęczowego. Najlepszy czas do połowów w Krka jest od połowy marca do końca czerwca. Głowacicia też występuje. Sezon wędkarski rozpoczyna się w marcu i kończy w listopadzie. Ryby w Krka: pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, głowacica. Sposoby połowu: sucha mucha, nimfa, streamer.

Rzeka Krka - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Kolpa: w części górnej i środkowej płynie przy granicy z Chorwacją. Główne łowi się tu lipienie, pstrągi potokowe można również znaleźć, ale przede wszystkim w górnej części. Kolpa jest bardzo dobrym łowiskiem dla wędkarzy łowiących na suchą muchę. Głowacica jest również jej mieszkańcem i mogą być łowione na muchę. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Sezon połowów głowacicy rozpoczyna się w grudniu i kończy w lutym. Ryby w Kolpa: lipień, pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, głowacica.

Rzeka Kopla - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Sora: Rzeka ma długość 43 km i jest poprzedzielana przez tamy, które mają na celu zwolnienie nurtu. Jest to typowa rzeka lipieniowa, gdzie można łowić na suchą muchę praktycznie przez cały rok. Pstrągi potokowe osiągają tu duże rozmiary. W miejscowości Škofja Loka jest połączona z  rzeką Selska Sora, które słynie z pstrągów potokowych. Sora jest dobym miejscem do połowu głowacicy. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Sezon połowu głowacicy rozpoczyna się w listopadzie, a kończy w lutym. Ryby w Sora: lipień, pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy i głowacica. Sposoby połowu: sucha mucha, nimfa, streamer.

Rzeka Sora - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Tržiška Bistrica: Wypływa ona z Gór Karavanke i wpływa do rzeki Savajako lewej dopływ. Woda w tej rzece jest bardzo zimna. Jest bardzo dużo sztucznych zapór. Głównie znana jest z pstrągów tęczowych i pstrągów potokowych o dużych rozmiarach. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Ryby w Tržaška Bistrica: pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy. Sposoby połowu: sucha mucha, nimfa.

Rzeka Trziska Bistrica - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Rzeka Kamniška Bistrica: Jest to typowa alpejska rzeka znana z niskiej temperatury wody nawet w lecie. W górnej części rzeki  można znaleźć tylko pstrągi potokowe. Od miejscowości Kamnik są lipienie i pstrągi tęczowe. Woda nadaje się do łowienia na suchą muchę. Sezon wędkarski rozpoczyna się w kwietniu i kończy w listopadzie. Ryby w Kamniška Bistrica: pstrąga potokowy, lipień i pstrąg tęczowy. Sposoby połowu: suche muchy, nimfy.

Rzeka Kamniska Bistrica - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Dostępne gatunki ryb
W zależności od rzeki na Słowenii można łowić różne gatunki ryb. Największa atrakcja Słowenii - Pstrąg marmurkowy (Salmo trutta marmoratus) - drugi co do wielkości słodkowodny przedstawiciel łososiowatych. Wielki i silny - doskonały przeciwnik dla wędkarza. Pstrąg potokowy - dorasta do bardzo dużych rozmiarów. Pstrąg tęczowy - dorasta do dużych rozmiarów. Pstrąg żródlany - jedno z nielicznych miejsc w Europie z dużą populacją tego gatunku. Lipień - dorasta do dużych rozmiarów. Na niektórych rzekach żyją same rekordowe sztuki. Głowacica - wielka atrakcja Słowenii. Ryby ponad metrowe nie są rzadkością. Brzana - dodatkowa atrakcja dla muszkarzy.

Lipień - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w apartamentach lub w przytulnych pensjonatach - sypialnie, pokój dzienny, łazienka, ubikacja, TV SAT. Zakwaterowanie w zależności od potrzeb o różnym standardzie, a także w różnych cenach.

Zakwaterowanie - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Apartament - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Wyżywienie i napoje
W cenie zakwaterowania jest zazwyczaj śniadanie. Napoje bezalkoholowe są za darmo - oferowane przez przewodnika.Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W całej okolicy jest duży wybór barów, restauracji oraz sklepów. Przewodnicy służą na miejscu pełną wiedzą na temat miejscowej gastronomi.

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikami podczas wypraw po słoweńskich rzekach są Blaž Klančnik oraz Gašper Konkolič, znakomicie znający wszystkie z wymienionych łowisk. Są łowcami wielu okazowych pstrągów marmurkowych, głowacic, pstrągów potokowych i innych ryb zamieszkujących słoweńskie rzeki. Dla większych grup przydzielani są dodatkowi przewodnicy - 1 przewodnik na max 3 wędkarzy. Przewodnicy biegle porozumiewają się po angielsku i po niemiecku.

Przewodnik Blaz Klancnik - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na pstrągi

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Wszelkie informacje o dojazdach samochodem, o wylotach (docelowych lotniskach na Słowenii) i miejscach zakwaterowania na Słowenii zostaną przekazane po zapisaniu się na wyprawę.

Ceny wypraw oraz rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Zapraszamy do oglądania filmu o naszych łowiskach na Słowenii.

(kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film)

seb-bartek-baca

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!