KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Artur Trzaskoś - Polska

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchoweWitam nazywam się Artur Trzaskoś. Przygodę wędkarską rozpocząłem w 1983 roku, a na muchę łowię od 1990 roku. Łowiłem na zawodach GP Okręg Krosno, GP Polski, Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Umiejętności, doświadczenie i wiedzę nabyłem poprzez wiele godzin spędzonych na łowiskach. Poświęcony czas wędkarstwu muchowemu pozwala mi podzielić się z Państwem moim doświadczeniem, umiejętnościami i praktycznymi poradami, w jaki sposób poradzić sobie w różnych warunkach łowienia na muchę.

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Artura Trzaskosia na Polskę.

Łowiska naszego przewodnika

Dunajec, Poprad (rzeki górskie - Głowacica)

ZAPRASZAMY na połów głowacicy na nasze najlepsze łowiska - rzekę Dunajec oraz Poprad. Nasi przewodnicy specjalizują się w połowie tego gatunku od wielu lat. Zapraszamy zarówno na wyprawy ze spinningiem oraz z muchówką. Nasi przewodnicy zabiorą Cię na najlepsze miejsca, gdzie na pewno jest wielka szansa złowienia dużej głowacicy.

Hucho Hucho - Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Głowacica

Głowacica - “należy do dużych ryb z wydłużonym wrzecionowatym ciałem, okrągłym w przekroju. Głowa duża lekko spłaszczona z szeroko wyciętym otworem gębowym sięgającym poza krawędź oka. Głowacica posiada względnie dużą płetwę tłuszczową, natomiast pozostałe płetwy są dość małe. Płetwa ogonowa jest wyraźnie karbowana.  Łuski bardzo drobne. Grzbiet brązowawy lub zielonkawoszary, boki jaśniejsze z miedzianym połyskiem, brzuch biały. Na bokach liczne, nieregularnie rozmieszczone, małe, ciemne plamki.  Jest największą rybą łososiowatą i jedną z większych słodkowodnych. Przeciętna głowacica mierzy 80 do 100 cm długości, ważąc przy tym 5-10 kg. Piętnastoletnie osobniki mogą mierzyć 150 cm i osiągać wagę 52 kg. Największy złowiony osobnik mierzył 183 cm i ważył 60 kg.” Tyle Wikipedia.

Hucho Hucho - Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Głowacica

Reszta - emocje, marzenie wielu spinnigistów. Wiele wieczorów można dyskutować o sukcesach (częściej porażkach), przynętach, technice, a nawet skrywanych w największej tajemnicy miejscówkach. Z kim? Nie ma lepszych osób niż nasi przewodnicy, którzy z sukcesami tropią te ryby od wielu, wielu lat. Zapraszamy na wyprawy spinningowe oraz muchowe. Zapraszamy nad dwie rzeki, w których żyją miedziane potwory. Zarówno Poprad jak i Dunajec, to płytkie wody nie przekraczające, w najgłębszych miejscach, dwóch metrów głębokości. Uciąg wody zależny w dużej mierze od poziomu rzeki.  To oznaczać może jedno - problemy z odpowiednim doborem przynęt. Przy niżówce sprawdzają się przynęty płytko chodzące o dość agresywnej akcji. Wystarczy jednak, że woda podniesie się o pół metra trzeba zastosować przynęty wybitnie nurtowe o drobniejszej akcji. Inne przynęty? Oczywiście, ale liczba zerwanych zestawów szybko powoduje powrót do woblerów. Głowacice można także z dużym powodzeniem łowić na muchę, stosując duże streamery oraz duże nimfy.

Hucho Hucho - Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Głowacica


Łupawa (rzeka pstrągowa)

lupawa1Łupawa to jedna z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejsza rzeka Pomorza. Jest ona bardzo urozmaicona. Miejsca głębokie ze spokojnym prądem przeplatają się z płytkimi iście „górskimi” bystrzami. Dno rzeki jest kamienisto-żwirowe lub piaszczyste, miejscami bujnie występuje roślinność zanurzona. Na długim odcinku rzeki występują pstrągi i lipienie.

Od pory roku uzależnione będzie czy szukać ich będziemy na

odcinkach ze spokojniejszą i głębszą wodą, czy na płytkich bystrzach z dobrze natleniona wodą.

Wielką atrakcją rzeki są wyloty jętki.

lupawa2

Jeśli w tym czasie znajdziemy się nad rzeką, sukces praktycznie mamy gwarantowany.

Jednak odpowiednie podejście gospodarzy do łowiska (podniesienie wymiarów ochronnych, zmniejszenie limitów do 1 sztuki dziennie) spowodowało, że praktycznie przez cały sezon możemy liczyć na dobre wyniki wędkarskie.

Rzeka na naszym ulubionym odcinku, na szczęście nie jest skrzywdzona ręką meliorantów.  Zachowała do naszych czasów swój piękny dziki charakter. Wędkując możemy dostrzec buszującego przy dnie minoga, zimorodka czyhającego na zdobycz, czy kołujące nad naszymi głowami orły.

lupawa3To właśnie w takiej chwili uzmysławiamy sobie w jak niepowtarzalnym jesteśmy miejscu… Łupawa to nie tylko łowisko dla muszkarzy. Są odcinki rzeki udostępnione również do połowów metodą spinningową.

lupawa4


San (rzeka pstrągowa)

san1Jedno z najlepszych łowisk ryb łososiowatych w Polsce. To poprawne, choć nie oddające całej prawdy o tej górskiej wodzie. San bowiem, to jedno z najlepszych łowisk ryb łososiowatych w Europie.

Zapraszamy Cię na pstrągi. San słynie z pięknych ryb tego gatunku. 40 centymetrów? Brakiem odpowiedzialności z naszej strony byłoby twierdzenie, że zawsze złowisz z nami takie ryby. Mamy jednak pewność, że szansę na nie masz ogromne. Czytaj regularnie naszego bloga , a dowiesz się jakie ryby łowią nasi przewodnicy. Spinning i pstrągi jednak nie wyczerpują potencjału Sanu.  Chcielibyśmy przekonać Cię do muchówki. San szczególnie słynie z ogromnych lipieni łowionych na sztuczną muchę. Boisz się, że sobie nie poradzisz? Śmiało, pomożemy. Nie masz sprzętu? Nie ma problemu. Wypożyczymy, nauczymy podstaw, a nad wodą pokażemy najlepsze miejsca.

Nie gwarantujemy, że jednodniowy wypad na pstrągi czy lipienie zawsze zaowocuje pięknymi rybami. Trzeba pamiętać, że pstrągi, to ostrożne ryby. Lipienie też nie zawsze muszą interesować się podaną przynętą. Gwarantujemy jednak, że nasi przewodnicy regularnie łowią piękne okazy. Wiedzą o jakiej porze roku, które miejsca mogą przynieść najlepsze efekty. Mają doświadczenie, które jest niezbędne, aby właściwie dobrać przynętę. Ba, sami robią doskonałe przynęty.

Podczas wyprawy na San można z powodzeniem zapolować na Królową polskich gór - Głowacicę. Jeżeli masz ochotę możemy się skupić na tym, walecznym gatunku. Zapraszamy. Pomyśl także o wakacjach. Bieszczady to dobre miejsce na wypoczynek z całą rodziną. Wygospodaruj tylko trochę czasu na ryby i skontaktuj się z nami.

Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - San

Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - San