KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Norwegia - Wyspa Hitra - wyprawy GRUPOWE autokarem z Polski

Wyprawy grupowe autokarem z Polski do Norwegii na wyspę Hitra - Dolmsundet Marina. Wyprawy na duże dorsze, czarniaki, zębacze, rdzawce, plamiaki, karmazyny i oczywiście ogromne halibuty. ZAPRASZAMY!

Norwegia jest znanym krajem w Polsce pod względem wędkarskim. To kraj, w którym żyje wiele okazowych ryb morskich. To chyba jedyne łowisko w Europie, gdzie można złowić tak wiele gatunków ryb morskich w jednym miejscu. Norwegia to prawdziwe eldorado pod względem łowienia ryb morskich. Ponadto naszą ofertę wyróżnia fakt, że członkowie wyprawy są pod opieką bardzo doświadczonego wędkarza, doskonale znającego łowiska wokół wyspy Hitra. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wyprawy wędkarskie do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Terminy wypraw: 29.03-09.04.2020 (DOSTĘPNE MIEJSCA), 13-24.04.2020 (DOSTĘPNE MIEJSCA), 01-12.09.2020 (DOSTĘPNE MIEJSCA), 10-21.09.2020 (DOSTĘPNE MIEJSCA).
Liczba uczestników: do 30-35 osób.
Metoda łowienia: Łowimy drapieżniki morskie na typowo morskie zestawy. Łowimy także na spinning oraz na ciężkie zestawy do połowu halibuta.
Terminy zgłoszeń:
zgłoszenia na co najmniej miesiąc przed planowanym terminem wyprawy.

W cenie wyprawy:
- Przejazd autokarem z przyczepą w obie strony (Polska-Norwegia, Norwegia-Polska).
- Przeprawę promem:
Świnoujście - Ystad rejs dzienny.
Ystad – Świnoujście rejs dzienny.
- Opiekę licencjonowanego pilota wycieczek zagranicznych.
- Opiekę eksperta wędkarskiego.
- Zakwaterowanie.
- Wynajęcie łodzi wędkarskich.
- Ubezpieczenie NNW i KL.

Cena wyprawy nie zawiera:
- Wyżywienia na miejscu (do dyspozycji kuchnia z pełnym wyposażeniem).
- Miejsca w kabinie na promie (do wykupienia w cenie około 50 zł/osoba).
- Wyżywienia na promie.
- Paliwa do łodzi.
- Kaucji za łódź (500 EUR).
- Prześcieradło i poszewki do pościeli należy zabrać ze sobą. Koszt wypożyczenia na miejscu wynosi 150 NOK (około 75 zł).

Ceny wypraw: sezon 2020 - już od 2000 do 2750 zł od osoby. Cena jest zależna od dostępnego standardu zakwaterowania.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Łowisko wokół wyspy Hitra charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem dna morskiego. Znajduje się tam dużo podwodnych górek i spadów. Właśnie w takich miejscach żerują prawdziwe okazy. Łowi się na głębokościach od 10 do 100 metrów. Podczas wyprawy będziemy mieli okazję łowić różnego rodzaju gatunki ryb: dorsze, czarniaki, witlinki, plamiaki, karmazyny, rdzawce, brosmy, molwy, a przy większym szczęściu zębacze, żabnice i halibuty. W czasie wyprawy większość z wymienionych ryb udaje nam się złowić, najwięcej witlinków, dorszy, molw i średniej wielkości czarniaków. Dodatkowym atutem miejsca gdzie będziemy jest to, że nawet w czasie gorszej, wietrznej pogody, dzięki licznym zatokom i wysepkom można wypłynąć i łowić, a w najgorszym przypadku można łowić z pomostu. Głębokość przy pomoście ok. 30 metrów. Wielokrotnie wędkarze wyciągali tu halibuty do 5 kg. Zachęcając Państwa do wzięcia udziału w wyprawie na Hitrę podkreślamy, że oprócz uroczych zakątków, przepięknych widoków, dla których naprawdę warto odwiedzić Norwegię, jest jeszcze jeden powód, aby tam się znaleźć, a mianowicie obfitość i różnorodność gatunków ryb.

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy wędkarskie do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Dostępne gatunki ryb
Jeśli marzysz o złowieniu naprawdę wielkiej ryby, to okolice wyspy Hitra są miejscem właśnie dla Ciebie. Jedną z najbardziej popularnych ryb zamieszkujących wody morza Norweskiego jest dorsz. Łowimy go przez cały rok z nasileniem w okresie od połowy lutego do połowy maja. W tym czasie przebywają potężne ławice dorszy, które przypływają tu na tarło z morza Barentsa. W wodach okalających wyspę Hitra, bardzo licznie występują brosmy. Bardzo często podczas łowienia na martwą rybkę mamy brania brosm. W zasadzie nie jest to trudna ryba do złowienia i bierze przez cały rok, choć największe dwucyfrowe brosmy łowiłem w lutym, marcu i kwietniu. Bardzo ciekawa wędkarsko ryba, której osobniki dorastają do ponad 2m długości. Molwa jest rybą, która występuje na głębokościach pow. 60m. Jej ulubionym środowiskiem jest piaszczyste, nierówne dno oraz wraki. Najbardziej sportową rybą występującą w lofockich wodach jest czarniak. Czarniaki żyją w ławicach. W ławicy przebywają ryby z jednego “rocznika” Najbardziej pożądane są ławice z rybami powyżej 10 kg, których hol pozostaje w naszej pamięci bardzo długo. Te duże czarniaki żyją w toni gdzie zazwyczaj głębokość waha się miedzy 50 a 70 m. Marzeniem wielu wędkarzy jest złowienie potężnego halibuta. Jest to marzenie do zrealizowania dla bardzo cierpliwych wędkarzy lub szczęściarzy, którzy złowią halibuta podczas połowów innych gatunków ryb. Najlepszymi łowiskami są piaszczyste łachy o głębokości ok. 60 m, w pobliżu których znajduje się woda o głębokości przynajmniej 200m. Wiosną, bardzo dobrymi łowiskami są wody o piaszczystych dnach, do których wpadają wodospady.

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy wędkarskie do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Sprzęt pływający
Do dyspozycji uczestników baza wędkarska udostępnia następujące jednostki: 5,3 m/40KM. Łodzie 3-4 osobowe 5,3 m z silnikami Suzuki 40 KM. Na wyposażeniu łodzi - echosonda, GPS i mapa łowiska (zaznaczone najlepsze miejsca połowów), kamizelki ratunkowe, osęka. Kaucja za łódź 500 EUR.

Wyprawy wędkarskie do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Zakwaterowanie
Marina Dolmsundet to niewielka baza wędkarska mogąca pomieścić około 50 wędkarzy. Składa się z 5 prostych domków kempingowych, 3 luksusowych domków letniskowych oraz 4 apartamentów w budynku głównym z bezpłatnym dostępem do internetu. Tuż obok znajduje się przystań z łodziami.

Wyprawy wędkarskie do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyprawy na ryby do Norwegi - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Hitra

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. W każdej opcji zakwaterowania znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem. Żywność i napoje warto zabrać z Polski. W Norwegii ceny artykułów spożywczych są bardzo wysokie. Produkty żywnościowe kupione w Polsce należy zapakować do pojemnika styropianowego o objętości 42 l.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu jest do dyspozycji opieka polskiego przewodnika wędkarskiego. Jest on z Wami od momentu wyjazdu z Polski. Przez cały okres pobytu przewodnik służy swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik połowu. Podczas podróży będziecie Państwo pod opieką licencjonowanego pilota wycieczek.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 oraz w sklepie “Dom Wędkarza”, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Na wyprawach do Norwegii nie ma obowiązku stosowania się do zasady złów i wypuść (catch&release) w stosunku do złowionych ryb. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi na danym terenie Norwegii (15 kg ryb na osobę).

Informacje, rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!