KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Krystian Urbańczyk - Polska

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Krystian UrbańczykPrzygodę wędkarską  zaczynałem w wieku 8 lat od łowienia karasi z glinianki, a pierwszy zestaw zmontowałem sam: szpilka ugięta w haczyk, dratwa, patyk, kulka chleba i wędkarz był ze mnie całą gębą. Skąd  ta pasja u mnie się wzięła ? Sam nie wiem? Ani dziadek ani ojciec nie mieli takiej pasji . Myślę że to przyszło odgórnie . W 1981  wstąpiłem do PZW, brałem aktywny udział w kole Tarnowskie Góry. Zdobywałem doświadczenie w połowach wszelkich występujących ryb w Polsce ale przede wszystkim interesowałem się sandaczem ze względu na to że nie łatwo było go złowić. W 1989 wyjechałem na stałe do Niemiec co nie odznaczyło końca mojej przygody wędkarskiej. Tam także łowiłem wiele gatunków ryb, z sandaczem na czele. W 2005 wróciłem z powrotem do kraju i nadal pasjonuję się wędkarstwem. Dla mnie wędkarstwo jest przede wszystkim formą relaksu i kontaktu z otaczającą nas naturą. Większość złowionych ryb wypuszczam. Jeśli będziemy z szacunkiem i wrażliwością traktować przyrodę to ona nas wynagrodzi wspaniałymi przygodami i oczywiście pięknymi rybami. Zapraszam na wspólne wyprawy.

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Jezioro Powidz

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Krystiana Urbańczyka w Polsce.

Łowiska naszego przewodnika

Jezioro Powidzkie (Powidz)

Jezioro Powidzkie znajduje się na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego i jest jeziorem polodowcowym typu sielawowego. Wielkość jeziora to około 1100 ha, a głębokość maksymalna 46 m. Średnia głębokość jeziora 11 m. Długość linii brzegowej około 30 km, a powierzchnia wysp około 1,6 ha.

Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Jezioro Powidzkie

Gatunki ryb występujących w jeziorze to głównie sielawa, szczupak, okoń, lin, karaś, sum, leszcz, węgorz, płoć, wzdręga, krąp. Woda w jeziorze jest bardzo czysta i obfitująca w roślinność podwodną oraz górki, ostre spady i wypłycenia. Wędkasrko jezioro jest bardzo urozmaicone. Woda słynie z dużych szczupaków, które są tutaj regularnie poławiane.

Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Jezioro Powidzkie

Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Jezioro Powidzkie

Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Jezioro Powidzkie