KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Jezioro Corrib - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

jezioro3Jezioro Corrib jest największym jeziorem Irlandii Południowej. Jego długość wynosi 38 kilometrów, a linia brzegowa to około 180 kilometrów i 365 wysp. Głębokość maksymalna to około 45 metrów. Jezioro zamieszkują takie ryby jak: płocie, okonie, pstrągi potokowe, szczupaki i okresowo pojawiają się w nim trocie i łososie. Każdy z tych gatunków osiąga imponujące rozmiary.ferrox

Na jeziorze znajdziemy wszelkiego typu miejscówki. Od płytkich zatok, porośniętych roślinnością, poprzez kamieniste górki podwodne, piaszczyste blaty, a skończywszy na wlotach rzek. Jest to typ jeziora polodowcowego. Jezioro ma stałe połączenie z oceanem. W pobliżu jeziora znajdują się wspaniałe góry Conamara oraz wiele zabytkowych ruin.lowisko11

Wody jeziora są dość przezroczyste co pozwala delektować się widokiem walczącej ryby.

NAJWIĘKSZĄ ATRAKCJĄ JEZIORA SĄ OGROMNE PSTRĄGI POTOKOWE, które dorastają do niewyobrażalnych rozmiarów, nawet ponad 90 centymetrów! Drugą główną atrakcją jeziora są szczupaki, których w jeziorze jest bardzo dużo. I żyją tutaj naprawdę duże okazy! Szczupaki możemy łowić przez cały rok, natomiast pstrągi w okresie od 15 lutego do 31 września.

szczupak11

Jezioro Corrib jest naprawdę bardzo duże i bardzo urozmaicone. Na jeziorze można nieźle połowić, jednak znajomość dobrych miejscówek to PODSTAWA sukcesu. Dzięki naszym przewodnikom nie będziesz musiał się martwić o znalezienie ryb i dobrych łowisk. Nasi przewodnicy ci w tym pomogą i chętnie pokarzą swoje najlepsze miejsca. Zapraszamy.

szczuply2

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Jacek Gorny - Irlandia

pstrag_potokowyWędkarstwem zaraziłem się jako kilkuletni chłopiec. Na początku był spławik, ale po jakimś czasie „przerzuciłem” się na spinning. Zacząłem od okoni, a wkrótce dołączyły inne gatunki takie jak: szczupaki, sandacze, klenie, bolenie, pstrągi. Mam w sobie żyłkę sportowca więc zacząłem startować w zawodach wędkarskich, miałem to szczęście, że w moim okręgu było kilku zawodników, którzy byli członkami kadry narodowej, nikomu nie trzeba tłumaczyć jaka to jest kopalnia wiedzy.

CZYTAJ WIĘCEJ


Tomasz Kurman - Irlandia

trout-2Wędkarstwo to dla mnie zarówno pasja, jak i sposób na życie. Nie wyobrażam sobie tygodnia bez wędki w ręku. Tym wspaniałym hobby zaraził mnie ojciec- doskonały wędkarz, który zawsze mi powtarzał: “Rób swoje i myśl nad wodą…”. Mimo że od mojego “pierwszego razu” z wędką minęły już ponad 23 lata, przybyło doświadczeń oraz gatunków poławianych ryb, do dzisiaj kieruję się tymi słowami.

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!