KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Szkiery Blekinge (okolice Wyspy Tjärö) - BAZA WĘDKARSKA

Wyprawy do Szwecji na szkiery Blekinge w okolice Wyspy Tjärö (baza znajduje się na stałym lądzie). Wyprawy na szczupaka oraz okonia - ZAPRASZAMY indywidualnie! Baza jest wyposażona w łodzie wędkarskie i wygodne domki w dobrym standardzie. W kilkadziesiąt minut od przeprawy promowej w Karlskronie możesz już wypłynąć na szkierowe łowisko. Sprawdź naszą ofertę!

Szkiery Szwecja - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Terminy indywidualne: wiosna, lato, jesień. Terminy są ustalane indywidualnie z każdą grupą. Pobyty są 8 dniowe (np. sobota/sobota). Baza jest otwarta od 01.03 do 30.11.

Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia, zakwaterowanie w komfortowych domkach 4 lub 6 osobowych (7 noclegów), 2 osobowe łodzie wędkarskie 4,4 metra z silnikami 10 KM (łodzie wyposażone w kotwicę, kamizelki ratunkowe, mapy batymetryczne), opieka rezydenta na miejscu, ubezpieczenie NNW i KL.

Nie wliczone w cenę: bilety promowe, dojazd na miejsce, wyżywienie, poszewki na pościel oraz ręczniki. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu.

Ceny wypraw indywidualnych: już od 1100 zł/osoba - 8 dni.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Szkiery w tym rejonie rozległego archipelagu Blekinge są po prostu niesamowite! Łowisko urzeka nie tylko swoim zróżnicowanym charakterem, zapierającymi dech w piersiach widokami, lecz także bardzo bogatym rybostanem. Każdy wędkarz znajdzie w tym rejonie swoją niszę – szczupaki w tym rejonie można znaleźć niemal wszędzie. Ryby biorą zarówno w sąsiedztwie skalistych wysp i wysepek, jak również w zacisznych, trzcinowych zatokach. Te ostatnie miejscówki są zdecydowanie najlepszymi łowiskami wczesną wiosną (od marca do maja) oraz późną jesienią (od października). Właśnie w tym okresie szansa na spotkanie z ponad metrowym okazem, z których słyną te wody, jest największa! Bardzo dobrym całorocznym łowiskiem szczupaków są stosunkowo płytkie podwodne łąki, których w okolicach wyspy Tjärö jest naprawdę sporo. Również zwolennicy łowienia z opadu nie będą narzekać – bowiem Tjärö jest jednym z niewielu miejsc w rejonie Blekinge, gdzie można spotkać się z urozmaiconym ukształtowaniem dna obfitującym w różnego rodzaju kanty i spadki.

Szkiery Szwecja - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Dostępne gatunki ryb
Tutejsze szczupaki ze względu na bezpośrednią bliskość morza i obfitość pożywienia są nie tylko grube, ale i niebywale silne! Gdy trafimy w dobry okres żerowania, złowienie 20 sztuk ryb w przedziale 60-90 cm nie powinno nastręczyć większego problemu. Bywają również nieco gorsze dni, gdy trzeba się zadowolić 5-6 sztukami, jednak szczęśliwie, zdarzają się one rzadko!

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szkiery

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szkiery

Co więc robić gdy szczupaki nie biorą? Wody w tej części archipelagu są na tyle zasobne, że nawet w takiej sytuacji ciężko narzekać na nudę! Cały szkier w okolicy Tjärö słynie z bardzo licznej populacji dorszy. Na pierwsze dobre łowiska tych ryb dotrzemy po zaledwie 15 minutach od wypłynięcia z bazy. Zdecydowanie najskuteczniejszymi przynętami stosowanymi do połowu „morskich lampartów” są zwykłe gumy uzbrojone w 30-50 g główkę jigową.

Wielu z nas kojarzy szkiery ze świetnymi okoniowymi łowiskami – także pod tym względem Tjärö nie rozczarowuje. Ponad 30-centymetrowe pasiaki są tutaj normą i nie wywierają na nikim większego wrażenia. Okresy, kiedy możemy się spodziewać najlepszych okoniowych brań to kwiecień oraz sierpień-wrzesień. Wówczas możemy liczyć nie tylko na dobry wynik ilościowy podczas polowania na garbusy, lecz mamy także realną szansę na spotkanie z ponad 40 i 50-centymetrowym okazem.

Ostatnimi gatunkami ryb, z jakimi możemy mieć styczność w tej części archipelagu Blekinge są łososie i trocie. Zdecydowanie najlepszym okresem do ich połowu jest okres od połowy marca do przełomu kwietnia/maja.

Sprzęt pływający
Do dyspozycji naszych Gości oddajemy łodzie długości 4,4 m, wyposażone w 4-suwowe silniki mocy 10 KM. Do każdej łodzi dodana jest także mapa batymetryczna łowiska, kotwica oraz kamizelki ratunkowe.

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szkiery

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szkiery

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w 4 lub 6 osobowych, 2-poziomowych domkach o powierzchni 45 m2. W każdym z domków znajduje się TV oraz w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, mikrofalówka, ekspres do kawy, naczynia, sztućce) oraz oddzielna łazienka z WC i prysznicem. W salonie znajduje się kanapa, mogąca służyć za dodatkowe łóżko. Na piętrze znajdują się pozostałe pojedyncze łóżka. Przed każdym z domków znajduje się taras z możliwością rozpalenia grilla.

Do Szwecji na szczupaki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Do Szwecji na szczupaki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Do Szwecji na szczupaki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do Szwecji

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu do Państwa dyspozycji jest rezydent oraz obsługa bazy.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Fishclub”, ul. Łukowska 30 w Warszawie oraz w sklepie Dom Wędkarza, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
W kilkadziesiąt minut od przeprawy promowej w Karlskronie możesz już wypłynąć na szkierowe łowisko.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!