KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Norwegia - SKARNSUND - BAZA WĘDKARSKA

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy przedstawić Państwu naszą nową bazę w Norwegii, znajdującą się w cieśninie Skarnsund. Jest to miejsce ze wszech miar niezwykłe, nie tylko pod względem urzekających okoliczności, w jakich można tu łowić… W przeciwieństwie do wielu norweskich łowisk, w Skarnsund przez większą część roku, łowi się w strefie przybrzeżnej, gdzie głębokość łowisk rzadko kiedy przekracza 40 metrów! ZAPRASZAMY indywidualnie! Baza jest wyposażona w profesjonalne łodzie wędkarskie i bardzo komfortowe nowoczesne apartamenty w wyższym standardzie. Sprawdź naszą ofertę!

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Skarnsund Norwegia

Terminy indywidualne: wiosna, lato, jesień, zima. Terminy są ustalane indywidualnie z każdą grupą. Pobyty są 8 dniowe (np. sobota/sobota). Baza jest otwarta cały rok od 01.01 do 31.12.

Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia na miejscu, zakwaterowanie w komfortowych apartamentach 4, 5 lub 6 osobowych (7 noclegów), 3/4 osobowe łodzie wędkarskie 5,8 m z silnikami 50 KM, poszewki na pościel oraz ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL.

Nie wliczone w cenę: bilety promowe, dojazd na miejsce, wyżywienie. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu.

Ceny wypraw indywidualnych: już od 1900 zł/osoba - 8 dni.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Monstrualne molwy i nie tylko! Okolica bazy słynie z rekordowych molw. Tutaj 10-kilogramowy przedstawiciel tego gatunku na nikim nie robi wrażenia. Pochwalić się można dopiero w momencie, gdy wyholujemy osobnika o masie przekraczającej 20 kilogramów, bowiem droga na szczyt tabeli rekordów jest długa… Zaś na pierwszym miejscu plasuje się 38 kilogramowe monstrum! I nie jest to żadna pomyłka – po spotkaniu z gospodarzem dosłownie oniemieliśmy, kiedy zaprezentował zdjęcia z molwami łowionymi na przestrzeni kilku ostatnich lat. Również bliski kuzyni molwy - brosma, dorastają w tych wodach do imponujących rozmiarów, często przekraczając masę 10 kilogramów.

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Skarnsund Norwegia

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Skarnsund Norwegia

Dostępne gatunki ryb
Wody w okolicy Skarnsund są również domem dla dużych dorszy, których populacja jest tutaj zdecydowanie liczniejsza niż na przeciętnym norweskim łowisku. Ryby o masie 6-8 kilogramów można śmiało uznać za standard, co na większości wód w rejonie Trondheim nie zdarza się już tak często. Sztuki o masie przekraczającej 15 kilogramów są regularnie łowione. Zdecydowanie najlepsze wyniki odnotowuje się późną zimą i wiosną, gdy „nadchodzi Skrei”. Poza dorszami w Skarnsund licznie występują czarniaki i rdzawce, które, co prawda, nie dorastają do równie imponujących rozmiarów co ich kuzyni, jednak są w stanie zapewnić sporo emocji podczas holu. Ponadto istnieje realna szansa na złowienie zębacza, który, jak wiadomo, jest jedną z najsmaczniejszych ryb łowionych w Norwegii! Najbardziej wytrwali spośród wędkarzy mogą liczyć na hol halibuta. Co ciekawe ryby te łowione są tu głównie z brzegu, zaś ich masa na ogół waha się pomiędzy 20 a 30 kg. Warto wspomnieć, że w okolicy bazy uchodzi kilka rzek, które w kwietniu i maju stają się istnym łososiowym eldorado! W razie znużenia łowieniem w morzu, istnieje możliwość zaaranżowania całodniowej wyprawy w pogoni za tą „królewską rybą”.

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Pamiętać należy, że Skarnsund to nie tylko ryby, lecz także miejsce gdzie mamy szansę zetknąć się z dziką przyrodą, jaką znamy tylko z ekranów telewizorów. Czy można bowiem wyobrazić sobie coś piękniejszego niż łowienie w towarzystwie wyskakujących nad wodę humbaków bądź też stada orek? O zorzy polarnej w miesiącach jesiennych i zimowych chyba już nie trzeba wspominać. Warto mieć na uwadze, że baza znajduje się w osłoniętej części fiordu, tak więc niesprzyjające warunki atmosferyczne na ogół nie są straszne przebywającym tam wędkarzom. Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, by morze było na tyle wzburzone, że wypłynięcie stanie się niemożliwe.

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Można łowić klasycznie, używając pilkerów, jednak z racji niewielkiej głębokości łowiska zdecydowanie większą frajdę sprawia jigowanie bądź też łowienie z opadu. Zdecydowanie najskuteczniejszymi przynętami w wodach Skarnsund są duże rippery, których długość waha się między 15 a 20-25 centymetrów. Najskuteczniejsze kolory wabików, nie powinny być zaskoczeniem. Są to bowiem wszelkiego rodzaju połączenia żółci i czerwieni. Równie dobrze spisują się wabiki niebieskie, bądź też w kolorze brązowym/motoroil.

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

W miesiącach letnich gorąco zachęcamy do spróbowania swoich sił podczas połowu z dostępnych na miejscu kajaków. Nasz gospodarz zapewnia, że wspomnienia z holu na długo pozostają w pamięci, zaś nawet niewielka ryba staje się wówczas naprawdę godnym przeciwnikiem.

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Warto pamiętać, że najlepsze łowiska znajdują się zaledwie 5-10 minut drogi od bazy! Na miejscu cały czas przebywa gospodarz, który sam jest zapalonym wędkarzem, i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami.

Sprzęt pływający
W trosce o komfort i bezpieczeństwo łowiących, zapewniamy wysokiej klasy aluminiowe łodzie długości 5,8 m z silnikiem mocy 50 KM. Na pokładzie każdej jednostki znajduje się GPS i kolorowa echosonda. Łodzie dla 3 osób.

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Skarnsund

Zakwaterowanie

Do dyspozycji wędkarzy zostały oddane przestronne, nowoczesne apartementy o wysokim standardzie wyposażenia. Apartamenty są 5 lub 6 osobowe. Każdy z apartamentów posiada oddzielną w pełni wyposażoną kuchnię, w której znajduje się lodówka, kuchenka, zmywarka, mikrofalówka oraz akcesoria niezbędne do gotowania. Ponadto, w każdym z apartamentów znajduje się przestronny salon z kanapą i TV. Miłym akcentem, coraz częściej spotykanym w Norwegii jest duża mapa fiordu umieszczona na ścianie. Dopełnienie całości stanowią dwie oddzielne sypialnie z pojedynczymi łóżkami.

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Skarnsund

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Skarnsund

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Norwegia Skarnsund

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu do Państwa dyspozycji jest anglojęzyczny rezydent oraz obsługa bazy. Właściciel bazy chętnie służy swoimi radami dotyczącymi najlepszych łowisk.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Fishclub”, ul. Łukowska 30 w Warszawie oraz w sklepie Dom Wędkarza, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Warto mieć na uwadze, że baza znajduje się w osłoniętej części fiordu, tak więc niesprzyjające warunki atmosferyczne na ogół nie są straszne przebywającym tam wędkarzom. Bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, by morze było na tyle wzburzone, że wypłynięcie stanie się niemożliwe. Warto pamiętać, że najlepsze łowiska znajdują się zaledwie 5-10 minut drogi od bazy! Na miejscu cały czas przebywa gospodarz, który sam jest zapalonym wędkarzem, i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!