KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Norwegia - WYSPA SENJA - BAZA WĘDKARSKA

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy przedstawić Państwu naszą kolejną bazę położoną w północnej Norwegii, na Wyspie Senja. Jest to z całą pewnością miejsce, które można umieścić w czołówce najlepszych norweskich łowisk halibutów! ZAPRASZAMY indywidualnie! Baza jest wyposażona w profesjonalne łodzie wędkarskie i bardzo komfortowe apartamenty w wyższym standardzie.Sprawdź naszą ofertę!

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Terminy indywidualne: wiosna, lato, jesień, zima. Terminy są ustalane indywidualnie z każdą grupą. Pobyty są 8 dniowe (np. sobota/sobota). Baza jest otwarta od 01.02 do 30.11.

Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia na miejscu, zakwaterowanie w komfortowych apartamentach z miejscami od 2 do 8 osób (dla 2, 4, 5, 6 lub 8 osób) (7 noclegów), 3 osobowe łodzie wędkarskie 5,8 m z silnikami 50 KM, opieka polskojęzycznego rezydenta na miejscu, poszewki na pościel oraz ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL.

Nie wliczone w cenę: bilety promowe, dojazd na miejsce, wyżywienie. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu.

Ceny wypraw indywidualnych: już od 1850 zł/osoba - 8 dni.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Wyspie Senja jest to z całą pewnością miejsce, które można umieścić w czołówce najlepszych norweskich łowisk halibutów. Dość powiedzieć, że w jednym z ostatnich raportów, które otrzymaliśmy z bazy wspomniano o kolejnym wielkim halibucie, którego masa przekroczyła 100 kg… Ten konkretny okaz ważył przeszło 150 kg! Ciężko jednak nastawiać się, że akurat taki olbrzym padnie na naszej łodzi, bowiem giganty są dość chimeryczne. Nie mniej ryby o masie 20-50 kg łowione są praktycznie codziennie i wywołują uśmiechy na twarzach wędkarzy. Dość powiedzieć, że najlepszy wynik, jakim mogła w tym roku pochwalić się dwójka “halibuciarzy wagi ciężkiej”, to 24 sztuki złowione w ciągu zaledwie tygodnia. Zdecydowanie najlepszym okresem, kiedy możemy liczyć na starcie z dużym halibutem jest okres letni do końca września. Oczywiście nie znaczy to, że łowiąc wiosną nie mamy szans na styczność z legendarnym gigantem - po prostu wówczas łowi się głównie 20-30 kilogramowe “maluszki”.

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Dostępne gatunki ryb
W końcu nie od dziś wiadomo, że wiosna to czas “dorszowych żniw”. Gdy dorsze ciągną na tarło, mamy realną szansę na złowienie ryby, o której moglibyśmy tylko pomarzyć, łowiąc w polskich wodach. Zresztą nie tylko słynny skrei jest okresem, kiedy możemy liczyć na kontakt z okazowym dorszem. Dobre wyniki w łowieniu dorszy i czarniaków osiąga się niemal przez cały rok, zwłaszcza łowiąc w okolicy podwodnych górek i wszelkiego rodzaju “załamań” struktury dna. Jako że mamy do czynienia z łowiskiem położonym na północy Norwegii, trzeba mieć na uwadze, że ryba o masie 10 kg to zaledwie średniak, zaś ryby powyżej 20 kg łowione są praktycznie codzienne - tak więc możemy “wyłowić się” aż do bólu rąk. Dość powiedzieć, że baza jest zlokalizowana w dość bliskim sąsiedztwie od legendarnych Lofotów…

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

W jaki sposób łowi się na Senji? Podobnie jak w pozostałych rejonach Norwegii przynętą, która pozwala na osiągnięcie najlepszych wyników jest duża, mocno obciążona guma! Technika połowu zależy od indywidualnych upodobań łowiącego, chociaż zdecydowanie najczęściej łowi się metodą wertykalną. Sił w łowieniu z opadu można spróbować w płytszych częściach łowiska, zaś wędkarze polujący na halibuty mogą spróbować trollingu bądź też łowiąc z dryfu.

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

Sprzęt pływający
W trosce o komfort naszych Gości przyjeżdżających do ośrodka, zapewniamy, bezpieczne jednostki pływające. Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane aluminiowe łodzie długości 5,8 m, wyposażone w GPS, echosondę oraz silnik zaburtowy mocy 50 KM. Taka konfiguracja umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się po łowisku, jak również komfortowe warunki do wędkowania każdej 3 osobowej grupie.

Wyspa Senja Norwegia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie odbywa się w przestronnych, komfortowych apartamentach z miejscami od 2 do 8 osób (dla 2, 4, 5, 6 lub 8 osób). Każdy apartament posiada posiada oddzielną kuchnię i łazienkę. Kuchnia wyposażona jest we wszystkie udogodnienia ułatwiające samodzielne funkcjonowanie, jest bowiem wyposażona w kuchenkę elektryczną, ekspres do kawy, lodówkę z zamrażarką oraz wszelkie akcesoria niezbędne do gotowania. Ponadto w każdym z domków znajdują się oddzielne sypialnie wyposażone w 1 oraz 2 osobowe łóżka pojedyncze oraz piętrowe. Każdy z domków ma dostęp do sieci WiFi.

Wyprawy do Norwegii na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Senja

Wyprawy do Norwegii na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Senja

Wyprawy do Norwegii na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Senja

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu do Państwa dyspozycji jest polskojęzyczny rezydent oraz obsługa bazy. Polskojęzyczny rezydent chętnie służy swoimi radami dotyczącymi najlepszych łowisk.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Fishclub”, ul. Łukowska 30 w Warszawie oraz w sklepie Dom Wędkarza, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Na miejscu cały czas przebywa polskojęzyczny rezydent, który sam jest zapalonym wędkarzem, i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!