KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Norwegia - WYSPA SOROYA - BAZA WĘDKARSKA

Wyspa Sørøya – raj dla twardzieli. Cała Norwegia usiana jest doskonałymi łowiskami ryb morskich. Jest jednak wśród nich jedno miejsce absolutnie wyjątkowe… Miejsce, które zostało ukoronowane przez wielu wędkarzy i uznane za absolutnie najlepsze łowisko herbowej ryby tego kraju. Mowa oczywiście o Sørøyi , mekce łowców dorszy i nie tylko… ZAPRASZAMY indywidualnie! Baza jest wyposażona w profesjonalne łodzie wędkarskie i komfortowe domki. Sprawdź naszą ofertę!

Wyspa Soroya - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Terminy indywidualne: wiosna, lato, jesień, zima. Terminy są ustalane indywidualnie z każdą grupą. Pobyty są 8 dniowe (np. sobota/sobota). Baza jest otwarta od 01.02 do 30.11.

Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia na miejscu, zakwaterowanie w komfortowych domkach z miejscami dla 3, 4 lub 6 osób (7 noclegów), 3-4 osobowe łodzie wędkarskie 5,8 m z silnikami 50 KM, opieka rezydenta na miejscu, poszewki na pościel oraz ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL.

Nie wliczone w cenę: bilety promowe, dojazd na miejsce, wyżywienie. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu.

Ceny wypraw indywidualnych: już od 2350 zł/osoba - 8 dni.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Soroya wyspa wielkich możliwości. Można by powiedzieć, że jak wszędzie na północy Norwegii, także tutaj ryby są po prostu duże. Wciąż jednak będzie to duże niedopowiedzenie. Co roku właśnie z Sørøyi słychać doniesienia o ogromnych dorszach, o których w innych miejscach można tylko pomarzyć… Każdy sezon zamykany jest z przynajmniej kilkunastoma rybami, których masa przekroczyła 30 kilogramów. Czy można to wszystko uznać za dzieło przypadku?

Wyspa Soroya - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy do Norwegii

Planując wyjazd na  Sørøyę warto mieć na uwadze, że nie tylko jest to jedno z najdalej wysuniętych na północ łowisk w Norwegii, lecz także wyspa, a co za tym idzie nie jest w żaden sposób osłonięta przez stały ląd. Trzeba się liczyć z łowieniem dla prawdziwych twardzieli, bowiem niestabilna pogoda potrafi dać się we znaki, zwłaszcza wędkarzom odwiedzającym łowisko w marcu i kwietniu. Często wędkarzom doskwiera nie tylko temperatura lecz także znaczne falowanie i wiatr. Pamiętajmy jednak, że to właśnie ta podła pogoda zwiększa szansę na złowienie ryby życia!

Wyspa Soroya - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

Dostępne gatunki ryb
Co roku w marcu rozpoczyna się najbardziej wyczekiwany przez morskich wędkarzy spektakl przyrody, czyli skrei (tarło dorsza). Nie jest tajemnicą, że właśnie wówczas można liczyć na najlepsze wyniki podczas połowu tego właśnie drapieżnika. Jednak to co dzieje się na Sørøyi przekroczyło granice dobrego smaku… Wyspa ta od lat otwiera rankingi norweskich łowisk, w których brane są pod uwagę ilość złowionych dużych dorszy oraz wielkość największej złapanej ryby. Powoli obrastała sławą, by wiosną tego roku pokazać, że królowa jest tylko jedna! Norweskie media donosiły o rekordowym skrei, podczas którego w ciągu 2-3 godzin łowiono kilkanaście ryb o masie przekraczającej 20 kilogramów. Żadna inna baza nie mogła pochwalić się tak dobrymi wynikami - jednak najlepsze miało dopiero nadejść… W połowie marca 2015 roku w naszej bazie wędkarskiej złowiono prawdziwego potwora, ustanawiając tym samym nowy Rekord Świata - dorsz ważył 47 kilogramów, przy długości 160 cm!

Wyspa Soroya - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

Dobra wiadomość jest taka, że nawet spóźnialscy, którzy „przespali” skrei, mogą liczyć na kontakt z  ogromnym dorszem. Praktycznie przez cały rok łowione są duże ryby, których masa często przekracza 15 kilogramów. Czy istnieje jakaś złota zasada zwiększająca szanse na kontakt z kolosem? Cytując naszego Gospodarza - „czym większa guma, tym lepiej”. Nie ma sensu rozmieniać się na drobne - minimum 25 centymetrowa guma z dużym obciążeniem to podstawa. Głębokość najlepszych dorszowych łowisk waha się pomiędzy 30 a 120 metrów, co można uznać za norweski standard.

Wyspa Soroya - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Norwegii

Poza dorszami wody w okolicy Sørøyi obfitują w ogromne czarniaki (które niestety nie są tak mile widziane przez wędkarzy jak dorsze) oraz halibuty. Wielkie płastugi rozbudzają wyobraźnię wędkarzy, zwłaszcza w okresie kiedy minie szaleństwo związane ze skrei. Dzięki ogromnej zasobności otaczających wód i szybkiemu wdrożeniu zasady C&R w przypadku ryb okazowych, corocznie łowionych jest kilkanaście wielkich halibutów o długości przekraczającej 180 cm! (co przekłada się na masę oscylującą w przedziale 80-90 kg). Poza rybami okazowymi regularnie trafiają się “maluszki”, których waga waha się od 20 do 40 kg. Warto pamiętać, że okres najbardziej udanych halibutowych łowów zaczyna się na początku sierpnia, kończąc się wraz z nadejściem października.

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Soroya

Poza wyżej wspomnianymi gatunkami ryb, można liczyć na udane połowy zębaczy i karmazynów. Warto nadmienić, że podobnie jak inne bardziej medialne gatunki, także te niepozorne ryby osiągają pokaźne rozmiary w wodach otaczających Sørøyę.

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Soroya

Sprzęt pływający
Do dyspozycji wędkarzy oddajemy wysokiej klasy łodzie aluminiowe długości 5,8 m. Każda z jednostek pływających jest wyposażona w echosondę i GPS. Ponadto łodzie napędzane są silnikami spalinowymi o mocy 50 KM, co pozwala na szybkie przemieszczanie się po łowisku, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa łowiących.

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Soroya

Zakwaterowanie

Wędkarze zakwaterowani są w wygodnych 3, 4, bądź też 6 osobowych domkach. W każdym domku, niezależnie od jego wielkości, znajduje się w pełni wyposażona kuchnia ze wszelkiego rodzaju udogodnieniami (kuchenka, mikrofalówka, lodówka z zamrażarką, naczynia kuchenne i sztućce). Ponadto w domkach znajduje przestronny salon z kanapą i TV. Liczba sypialni i łóżek zależy od wielkości domku (3 bądź 6 łóżek). W cenę pobytu wliczone jest jednorazowe skorzystanie z sauny.

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Soroya

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Soroya

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Soroya

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu do Państwa dyspozycji jest rezydent oraz obsługa bazy. Rezydent chętnie służy swoimi radami dotyczącymi najlepszych łowisk.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Fishclub”, ul. Łukowska 30 w Warszawie oraz w sklepie Dom Wędkarza, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Na miejscu cały czas przebywa rezydent, który sam jest zapalonym wędkarzem, i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami. W cenę pobytu wliczone jest jednorazowe skorzystanie z sauny.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!