KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Norwegia - PÓŁWYSEP LOPPA - BAZA WĘDKARSKA

O łowiskach położonych przy najdalej wysuniętych na północ przyczółkach Norwegii wśród wędkarzy krążą już legendy. Mówi się o wielkich przygodach, rzadko spotykanych okolicznościach przyrody, a przede wszystkim o nieprzebranym bogactwie ryb zamieszkujących te wody. W każdej historii tkwi mniejsze lub większe ziarno prawdy, jednak w przypadku Loppy możemy mówić raczej o ziarnie przesady niż o okruchach prawdy! ZAPRASZAMY indywidualnie! Baza jest wyposażona w profesjonalne łodzie wędkarskie i bardzo komfortowe domki w wyższym standardzie. Sprawdź naszą ofertę!

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Terminy indywidualne: wiosna, lato, jesień, zima. Terminy są ustalane indywidualnie z każdą grupą. Pobyty są 8 dniowe (np. sobota/sobota). Baza jest otwarta od 01.04 do 30.09.

Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia na miejscu, zakwaterowanie w komfortowych domkach z miejscami od 3 do 8 osób (dla 3, 4, 5, 6 lub 8 osób) (7 noclegów), 3 osobowe łodzie wędkarskie 5,8 m z silnikami 50 KM, opieka polskojęzycznego rezydenta na miejscu, poszewki na pościel oraz ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL.

Nie wliczone w cenę: bilety promowe, dojazd na miejsce, wyżywienie. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu.

Ceny wypraw indywidualnych: już od 2050 zł/osoba - 8 dni.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Sama baza wędkarska położona jest w niewielkiej miejscowości tuż u ujścia fiordu. Już sama lokalizacja stwarza bardzo dogodne warunki do wędkowania z racji osłonięcia zarówno przez stały ląd, jak i niewielką sąsiadującą wyspę. Jest to szczególnie ważne, gdyż surowy klimat panujący na północy Norwegii potrafi naprawdę dać się we znaki wędkarzom - bowiem fale, sztormy i kapryśna pogoda nie są w tych rejonach niczym nadzwyczajnym. Tak więc, zależnie od panujących warunków atmosferycznych istnieje możliwość łowienia praktycznie na otwartym morzu bądź też w bardziej śródlądowej części fiordu. Wiedząc już o surowych warunkach można zadać sobie pytanie, czy ryby w ogóle żyją w takich warunkach. Oczywiście, że TAK! Okolice półwyspu Loppa są miejscem, w którym praktycznie każdy wędkarz morski może się zakochać.

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Wyprawy do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Dostępne gatunki ryb
Łowisko słynie z wielkich dorszy i czarniaków, o jakie ciężko w wodach centralnej i południowej Norwegii. Jako ze mamy do czynienia z łowiskiem położonym w bliskim sąsiedztwie przylądku Nordkapp, na dobre wyniki możemy liczyć przez caly rok. 15 kilogramowe “klocki” łowione są praktycznie codziennie, niezależnie od pory roku. Owszem, mniejsze ryby również się zdarzają, jednak wędkarze witają je raczej z uśmiechem niż z grymasem niezadowolenia, bowiem pozwalają chociaż na chwilę odpocząć zmęczonym rękom. Podobnie ma się sprawa z czarniakami, które w okolicy Loppy osiągają monstrualne rozmiary - także można zapomnieć o 3-4 kilogramowych małych rybach łowionych na południu Norwegii!

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Drugą rybą, równie popularną co sam dorsz (jeśli nie bardziej) jest halibut! Ogromny kuzyn flądry dorasta w rejonach północnych do ponadprzeciętnych rozmiarów. Dość powiedzieć, że to właśnie z północnej Norwegii regularnie spływają doniesienia o rybach, których masa przekroczyła już 80 kilogramów!

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Z resztą, okolica półwyspu Loppa słynie nie tylko z wielkich halibutów, lecz także z dorodnych zębaczy i karmazynów! Oba te gatunki, pomimo różnych wymagań życiowych, osiągają w miarę zbliżone rozmiary, tzn. masa przeciętnego osobnika waha się pomiędzy 3-6 kilo. Poza wyżej wymienionymi gatunkami istnieje spora szansa na złowienie niebywale brzydkiej, choć przepysznej w smaku, żabnicy. Całości obrazu dopełniają wprost niezwykłe okoliczności przyrody, w jakich przyjdzie nam łowić w okolicy półwyspu Loppa. Często słyszy się opowieści o artystycznych popisach humbaków, czy też akrobacjach całych stad orek. Dodajmy do tego unikatowy krajobraz fiordów i już mamy gotowy przepis na łowienie w “warunkach nie z tej Ziemi”.

Na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Sprzęt pływający
W trosce o komfort naszych Gości przyjeżdżających do ośrodka, zapewniamy, bezpieczne jednostki pływające. Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane aluminiowe łodzie długości 5,8 m, wyposażone w GPS, echosondę oraz silnik zaburtowy mocy 50 KM. Taka konfiguracja umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się po łowisku, jak również komfortowe warunki do wędkowania każdej 3 osobowej grupie.

Wędkarstwo w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Wędkarstwo w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie odbywa się w przestronnych, nowocześnie wyposażonych domkach z miejscami od 3 do 8 osób (dla 3, 4, 5, 6 lub 8 osób). Każdy z domków ma własną kuchnię i oddzielną łazienkę z WC. W kuchni znajdują się wszelkie udogodnienia niezbędne naszym Gościom, tj.: kuchenka, lodówka z zamrażarką, mikrofalówka, ekspres do kawy i akcesoria niezbędne do gotowania. Ponadto, każdy z domków posiada własny salon i oddzielne sypialnie z pojedynczymi lóżkami.

Wędkarstwo morskie w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Wędkarstwo morskie w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Wędkarstwo morskie w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Loppa - Nordkapp

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu do Państwa dyspozycji jest polskojęzyczny rezydent oraz obsługa bazy. Polskojęzyczny rezydent chętnie służy swoimi radami dotyczącymi najlepszych łowisk.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Fishclub”, ul. Łukowska 30 w Warszawie oraz w sklepie Dom Wędkarza, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Na miejscu cały czas przebywa polskojęzyczny rezydent, który sam jest zapalonym wędkarzem, i bardzo chętnie podzieli się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!