KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Szkiery Loftahammar - BAZA WĘDKARSKA

Wybrzeże rejonu Östergötland słynie ze szkierów o niepowtarzalnym charakterze. Wiele niegdyś wspaniałych łowisk z biegiem lat utraciło swój urok i zasobność z powodu coraz bardziej rosnącej wędkarskiej presji. Wciąż jednak istnieją prawdziwe perełki, które oparły się “najazdom” wędkarskich turystów i po dziś dzień pozwalają korzystać z uroków Östergötland, jakie znamy sprzed lat. Takim właśnie łowiskiem jest archipelag w okolicy Loftahammar. Wyprawy na szczupaka, okonia i sandacza - ZAPRASZAMY indywidualnie! Baza jest wyposażona w profesjonalne łodzie wędkarskie i piękne domki w wyższym standardzie! Sprawdź naszą ofertę!

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Terminy indywidualne: wiosna, lato, jesień. Terminy są ustalane indywidualnie z każdą grupą. Pobyty są 8 dniowe (tylko w opcji sobota/sobota). Baza jest otwarta od 01.03 do 31.11.

Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): 8 dni na miejscu, 6 pełnych dni łowienia na miejscu, zakwaterowanie w komfortowych domkach 2, 4 lub 6 osobowych (7 noclegów), 2 osobowe łodzie wędkarskie 4,5 metra z silnikami 15 KM, ubezpieczenie NNW i KL.

Nie wliczone w cenę: bilety promowe, dojazd na miejsce, wyżywienie, pościel oraz ręczniki. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu. Opłata za prąd elektryczny płatne dodatkowo według zużycia na miejscu.

Ceny wypraw indywidualnych: już od 1580 zł/osoba - 8 dni.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Podobnie jak reszta wybrzeża w Östergötland, także ten archipelag usiany jest drobnymi skałami i kamiennymi wysepkami. Można powiedzieć, że miejsce jest poniekąd skrzyżowaniem klasycznego dobrze znanego nam szkieru i norweskiego fiordu. Poza wspomnianymi już wysepkami można natrafić na długie wąskie zatoki otoczone niemal pionowymi, skalistymi ścianami. Bez wątpienia walory przyrodnicze, jakie oferuje Lofthammar są niepowtarzalne!

Wyprawy do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Dostępne gatunki ryb
Podobnie jak w pozostałych częściach Östergötland, także tutaj bardzo licznie występują okonie! Warto mieć na uwadze, że wspominając o pasiastych drapieżnikach, na ogół mówi się o rybach długości przynajmniej 30-40 cm. Najlepsze wyniki osiąga się, łowiąc niewielkimi gumami długości 3-4 cali. Kolor przynęty to raczej sprawa drugorzędna, choć należy pamiętać, że czym bliżej jesieni, tym lepiej sprawdzają się ostre, jaskrawe barwy. Prawdziwe okoniowe El Dorado rozpoczyna się wraz z nadejściem ciepłych, letnich miesięcy i trwa aż do połowy września. Poza pasiakami, wody archipelagu obfitują w szczupaki. Mówiąc obfitość, mamy na myśli łowisko “w starym stylu” (swoją zasobność archipelag zawdzięcza dużemu zaangażowaniu ze strony naszego gospodarza), gdzie w ciągu jednego dnia wzmożonej aktywności drapieżników, wprawny wędkarz jest w stanie złowić nawet 30 ryb jednego dnia! Szczupaki łowione są praktycznie wszędzie - w okolicy kamiennych wysp i podwodnych raf, jak również w sąsiedztwie podwodnych spadków zlokalizowanych w sąsiedztwie kamiennych grani. Łowiskiem, w którym można liczyć na dobre wyniki niemal przez cały rok są wszelkiego rodzaju podwodne łąki, gdzie głębokość waha się między 2 a 4 metry. Przynętą numer jeden w arsenale łowców szczupaków są duże gumy, z którymi konkurować mogą jedynie duże, hałaśliwe jerki. Dokonując wyboru przynęt warto mieć na uwadze, że drapieżniki w Östergötland szczególnie upodobały sobie wszelkiego rodzaju seledyny i inne jaskrawe barwy.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Prawdziwą wisienką na torcie jest realna szansa na złowienie szkierowego sandacza! “Smoki” występują w okolicy Loftahammar dość licznie i nie są to ledwie podrostki, a klasyczne średniaki długości 60-70 cm. Zdecydowanie najlepszy okres aktywności mętnookich przypada na maj i czerwiec oraz przełom września i października. Najskuteczniejszą przynętą stosowaną podczas połowu tych ryb jest smukła, dość długa guma bądź też klasyczne kopyto.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Sprzęt pływający
Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy komfortowe aluminiowe łodzie długości 4,5 metra, wyposażone w silnik mocy 15 KM, co zapewnia komfortowe i szybkie przemieszczanie się w obrębie szkieru. Ponadto, do każdej łodzi wydawana jest mapa batymetryczna. Na życzenie istnieje możliwość wypożyczenia silnika dziobowego oraz echosondy i plotera z GPS.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Do dyspozycji oddana jest również jedna większa laminatowa jednostka wyposażona we wszelkie możliwe udogodnienia i silnik mocy 50 KM. Istnieje możliwość wynajęcia tej łodzi za dopłatą.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Zakwaterowanie

Ośrodek utrzymany jest w kameralnym klimacie, bowiem do dyspozycji naszych Gości oddajemy zaledwie 5 domków, które mieszczą od 2 do 6 osób. Powierzchnia waha się od 40 do 100 metrów kwadratowych. Każdy z domków ma własną, nowoczesną i w pełni wyposażoną kuchnię, w której znajduje się komplet naczyń, ekspres do kawy, piekarnik, mikrofalówka oraz (opcjonalnie) zmywarka do naczyń. Ponadto domki mają oddzielne łazienki z WC, wyposażone w kabiny prysznicowe. W każdym z domków znajdują się oddzielne sypialnie wyposażone w pojedyncze, bądź też podwójne łóżka.

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szkiery Loftahammar

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu do Państwa dyspozycji jest anglojęzyczny rezydent oraz obsługa bazy. Właściciel bazy chętnie służy swoimi radami dotyczącymi najlepszych łowisk.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Fishclub”, ul. Łukowska 30 w Warszawie oraz w sklepie Dom Wędkarza, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Rezydent bazy chętnie służy swoimi radami dotyczącymi najlepszych łowisk.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!