KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Rzeka Clare - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

clare_01Rzeka Clare wije się wśród irlandzkich pól. Całkowita długość rzeki to około 65 km. Jej charakter jest bardzo zróżnicowany. Od szybkich i płytkich odcinków, po wolne i głębokie [w końcowym odcinku nawet do 6-7 m]. Rzeka zaczyna swój bieg w okolicy Dunnmore, a kończy w okolicach Galway, wpadając do jeziora Corrib. W kilku miejscach jej nurt przepływa przez skalne wąwozy, a pionowe ściany mają tam około 3 metrów wysokości. Ryby na które warto się nastawić wędkując w rzece Clare to przede wszystkim pstrąg potokowy i łosoś. Ale również szczupak i okoń na niektórych odcinkach rzeki ma się bardzo dobrze. Rzeka generalnie nie jest szeroka. Średnio około 8-10 m. clare_02Stwarza to wspaniałe i kameralne warunki połowu.

Pstrągi łowione w tej rzece średnio mają długość około 45 cm, ale ryby w okolicy 50-60 cm nie są niczym nadzwyczajnym. Najczęściej łowi się dwie, trzy takie ryby dziennie. Miewałem takie wyprawy podczas, których łowiłem po 5-6 sztuk i wiele mniejszych. Dodatkową atrakcją łowiska są łososie, które atakują często przynęty przeznaczone dla pstrąga. Po takim braniu przeżyjemy wspaniałe chwile, podczas holu srebrnej torpedy. Sezon na rzece zaczyna się 1 marca i trwa do 31 września. Największe pstrągi jakie udało mi się złowić w Clare miały blisko 70 cm. jacek_clare_02I jeszcze na koniec ciekawostka. Otuż złowienie na początku sezonu kilkunastu keltów łososia w kilka godzin jest tu normalne. Początkowo był to dla mnie szok, ponieważ pamiętałem Polskie trociwe rzeki. Tu jest inaczej. Zapraszam!

jacek_clare_031

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Jacek Gorny - Irlandia

pstrag_potokowyWędkarstwem zaraziłem się jako kilkuletni chłopiec. Na początku był spławik, ale po jakimś czasie „przerzuciłem” się na spinning. Zacząłem od okoni, a wkrótce dołączyły inne gatunki takie jak: szczupaki, sandacze, klenie, bolenie, pstrągi. Mam w sobie żyłkę sportowca więc zacząłem startować w zawodach wędkarskich, miałem to szczęście, że w moim okręgu było kilku zawodników, którzy byli członkami kadry narodowej, nikomu nie trzeba tłumaczyć jaka to jest kopalnia wiedzy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!