KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Jezioro Drużno

druzno1Płytkie, zarośnięte, bogate w ryby, szczególnie szczupaki - to najkrótsza charakterystyka perły Żuław - Jeziora Drużno. Do roku 2007 obowiązywał na nim całkowity zakaz wędkowania, pierwotnie ogłoszony w celu ochrony miejsc lęgowych ptactwa wodnego i błotnego. Teraz, to idealne miejsce do łowienia szczupaków za pomocą jerków, a nasi instruktorzy, to eksperci w tej dziedzinie wędkarstwa. Nie obiecujemy, że na Drużnie na pewno złowisz rybę życia. Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć jednak, że jeśli marzy Ci się metrowy szczupak, to musisz odwiedzić tę wodę.

Jezioro Drużno znajduje się w południowo-wschodniej części Żuław Elbląskich.  Stanowi ono pozostałość wcinającego się niegdyś głęboko w ląd Zalewu Wiślanego. Jezioro o poziomie lustra wody 0,1m ppm stanowi kryptodepresję i otoczone jest wałami. W zależności od kierunku wiatru poziom wody w Drużnie ulega znacznym wahaniom, dochodzącym nawet do 1 m. Powierzchnia obejmuje samego zwierciadła wody to około 1790 ha. Rezerwat przyrody “Jezioro Drużno”, który ze względu na unikalność fauny i flory został włączony do obszarów objętych konwencją z Ramsar jako światowe dziedzictwo przyrodnicze,druzno2 od roku 2004 wpisany do europejskiej sieci Obszarów Specjalnej Ochrony w programie NATURA 2000.

Drużno jest jeziorem zalewowym o przeciętnej głębokości 1,5 m, silnie zeutrofizowane. Jego ogromne wody - poza nielicznymi pasmami czystej wody - są bardzo gęsto pokryte roślinnością pływającą. Utrudnia to pływanie oraz wyszukiwanie miejscówek ryb. Dlatego roli przewodnika nie da się przecenić. Gospodarzem na Drużnie jest elbląski okręg PZW, łowienie możliwe jest tylko na łodziach będących w jego dyspozycji. Sezon zaczyna się 1 września i trwa do 31 grudnia.

Krótki film o naszym łowisku: JEZIORO DRUŻNO.

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Arkadiusz Maćkiewicz - Polska

mackiewiczWędkarz “od zawsze”. Żuławy i okalające je kanały to istny wędkarski poligon - mogą na nim zaspokoić na nim swe żądze zarówno spławikowcy, gruntowcy, ale przede wszystkim spinningiści. Mnogość okolicznych łowisk zapewnia im doskonałą kondycję opierającą się coraz większej presji wędkarskiej. Od kilku lat Arek jest testerem i członkiem TEAM DRAGON, utrzymuje wiele wędkarskich znajomości na terenie kraju i zagranicą.

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!