KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Bzura (mała rzeka nizinna)

bzura1

Bzura jest jedną z ciekawszych rzek Mazowsza, jeśli chcemy spróbować swych sił z muchą. Przez lata rzeka była zanieczyszczona, teraz jest to już na szczęście przeszłość. Rzeka ta jest zapomniana przez wędkarzy. Co prawda nad jej brzegami spotkamy „kolegów” po kiju, jednak presja ta jest znacznie mniejsza niż na innych rzekach. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z muchą, ta rzeka idealnie się do tego nadaje. Nurt nie jest bardzo silny, więc łatwo się w niej brodzi. Magnesem przyciągającym muszkarzy nad Bzurę są klenie, jazie oraz jelce. Na wędkarzy preferujących spinning oprócz wyżej wymienionych gatunków czekają również szczupaki, które może nie należą do okazów, ale ryby w granicach 1-2 kg trafiają się często. Złowienie okazowego klenia, czyli ryby 50+ nie jest na Bzurze łatwe.

bzura3 Ryb tej wielkości w rzece jest sporo, lecz są to prawdziwi „profesorowie”, którzy już nie jedną przynętę widzieli. Jestem jednak pewny, że jeśli spróbujesz swoich sił z suchą muchą w ciepły wiosenny, czy letni wieczór i zobaczysz wyjście grubego klenia do swojej muchy, długo nie będziesz mógł usnąć, a gdy już uśniesz…będziesz śnił, aby znowu wrócić nad Bzurę, do jej kleni.

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Łukasz Strzałkowski - Polska

Łukasz Strzalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiemWędkuje od przeszło dwudziestu lat. Zaczynałem jak pewnie większość wędkarzy od łowienia na spławik. Jednak szybko zacząłem interesować się połowem ryb drapieżnych na przynęty sztuczne. Od 16 lat spinninguje, a od 12 lat łowię na muchę. Głównym celem moich wypraw wędkarskich, zarówno tych ze spinningiem jak i muchówką są ryby łososiowate. W okresie letnim uwielbiam brodzić w nizinnych rzekach w poszukiwaniu brzan, kleni czy sumów.

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!