KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Rzeki Severn i Avon - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

sandacz01Rzeka Severn zaczyna swój bieg w Północnej Walii i wpływa do morza blisko miejscowości Bristol. Gdy w górach Walii pada silny deszcz, rzeka bardzo szybko przybiera. Także przez to, koryto rzeki jest atrakcyjne i bardzo różnorodne. Na dnie są zarówno duże kamienie, jak i kawały gliny oraz zwalone drzewa i korzenie pobliskich drzew. W wielu miejscach rzeka ma silny nurt, a gdy przybiera wymywa ciekawe miejsca. W rzece tej łowi się duże szczupaki i sandacze. Brytyjski rekord sandacza pochodzi właśnie z tej rzeki. Drapieżnik został złowiony w 2008 roku.

szczupak03Natomiast rzeka Avon jest dopływem rzeki Severn.  Avon płynie poprzez północno-wschodnią krainę Midlands. Rzeka Avon łączy się z Severn w okolicach Tewkesbury. Woda w Avon jest bardziej przejrzysta od Severn. Podczas gdy rzeka Severn przybiera i robi się niedostępna, Avon staje się lepszym i bezpieczniejszym łowiskiem. Jest to rzeka, gdzie możemy aktywnie łowić szczupaki, sandacze lub okonie.

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Dave Pugh - Anglia

pughMoją wędkarską przygodę w łowieniu drapieżników rozpocząłem w 1988 roku. Na początku łowiłem różnymi technikami, a teraz łowię wyłącznie na przynęty sztuczne. Swojego pierwszego dużego sandacza złowiłem w 1993 roku. Złowiłem go w rzece Avon. Teraz specjalizuję się w łowieniu tego drapieżnika. Jestem przewodnikiem wędkarskim od kilku lat. Jako przewodnik miałem okazję zabrać wielu wędkarzy na ich wyprawy życia w poszukiwaniu sandaczy i szczupaków. Łowię regularnie na rzekach Severn oraz Avon i znam je jak własną kieszeń.

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!