KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Łupawa (rzeka pstrągowa)

lupawa1Łupawa to jedna z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejsza rzeka Pomorza. Jest ona bardzo urozmaicona. Miejsca głębokie ze spokojnym prądem przeplatają się z płytkimi iście „górskimi” bystrzami. Dno rzeki jest kamienisto-żwirowe lub piaszczyste, miejscami bujnie występuje roślinność zanurzona. Na długim odcinku rzeki występują pstrągi i lipienie.

Od pory roku uzależnione będzie czy szukać ich będziemy na

odcinkach ze spokojniejszą i głębszą wodą, czy na płytkich bystrzach z dobrze natleniona wodą.

Wielką atrakcją rzeki są wyloty jętki.

lupawa2

Jeśli w tym czasie znajdziemy się nad rzeką, sukces praktycznie mamy gwarantowany.

Jednak odpowiednie podejście gospodarzy do łowiska (podniesienie wymiarów ochronnych, zmniejszenie limitów do 1 sztuki dziennie) spowodowało, że praktycznie przez cały sezon możemy liczyć na dobre wyniki wędkarskie.

Rzeka na naszym ulubionym odcinku, na szczęście nie jest skrzywdzona ręką meliorantów.  Zachowała do naszych czasów swój piękny dziki charakter. Wędkując możemy dostrzec buszującego przy dnie minoga, zimorodka czyhającego na zdobycz, czy kołujące nad naszymi głowami orły.

lupawa3To właśnie w takiej chwili uzmysławiamy sobie w jak niepowtarzalnym jesteśmy miejscu… Łupawa to nie tylko łowisko dla muszkarzy. Są odcinki rzeki udostępnione również do połowów metodą spinningową.

lupawa4

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Mateusz Kalkowski - Polska, Rugia, Hiszpania, Włochy, Słowacja

kalkowsk4Nazywam się Mateusz Kalkowski. Moją życiową pasją jest wędkarstwo. Każdą wolną chwilę staram się spędzać na przygodzie z wędką lub aparatem fotograficznym. Wszystko zaczęło się od wyjazdów z bratem i ojcem (dzięki tato!) na mazury. Tam stawiałem pierwsze kroki. Od razu wiedziałem, że spinning jest metodą dla mnie. Nie przepadałem i nie przepadam za łowieniem ,,stacjonarnym”. Jestem osobą, która lubi podróże i cały czas chce poznawać nowe miejsca.

CZYTAJ WIĘCEJ


Sebastian “rognis_oko” Kalkowski - Polska, Rugia, Włochy, Słowacja

kalkowski

Pasjonat wędkarstwa spinningowego oraz łowienia sumów na przynęty sztuczne. Przewodnik wędkarski. Współpracownik gazety “Wiadomości Wędkarskie”. Prezes klubu WKS Sandacz, członek OKP Passaria oraz członek Koła 62 Potok. Były Redaktor portalu wędkarskiego jerkbait.pl.  Prekursor metody “złów i wypuść” w Polsce. Jeden z założycieli organizacji Ratuj Szczupaka www.szczupak.org. Współwłaściciel firmy przewodnicywedkarscy.pl oraz współwłaściciel telewizji internetowej narybytv.tv.

CZYTAJ WIĘCEJ


Artur Trzaskoś - Polska

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchoweWitam nazywam się Artur Trzaskoś. Przygodę wędkarską rozpocząłem w 1983 roku, a na muchę łowię od 1990 roku. Łowiłem na zawodach GP Okręg Krosno, GP Polski, Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

CZYTAJ WIĘCEJ


Łukasz Strzałkowski - Polska

Łukasz Strzalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiemWędkuje od przeszło dwudziestu lat. Zaczynałem jak pewnie większość wędkarzy od łowienia na spławik. Jednak szybko zacząłem interesować się połowem ryb drapieżnych na przynęty sztuczne. Od 16 lat spinninguje, a od 12 lat łowię na muchę. Głównym celem moich wypraw wędkarskich, zarówno tych ze spinningiem jak i muchówką są ryby łososiowate. W okresie letnim uwielbiam brodzić w nizinnych rzekach w poszukiwaniu brzan, kleni czy sumów.

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!