KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Jezioro Hjälmaren - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Jezioro Hjälmaren (wym. Hjalmar) leży w południowej Szwecji. Jest to wielkie jezioro - czwarty pod względem wielkości akwen w tym kraju, nad który szczególnie warto wybrać się na ryby. Jego powierzchnia to około 484 km², a długość to około 60 km. Hjälmaren jest pięknym jeziorem o kulistym kształcie,hjalmaren1 ze sporą liczbą wysp. Jezioro otaczają lasy, łąki i mokradła, pełne ptaków i dzikiej zwierzyny, tworzące bardzo rozległy rezerwat przyrody. Nad jeziorem jest sporo domków letniskowych, ale te zapełniają się głównie w sezonie letnim, czyli w lipcu i sierpniu. Poza sezonem jest cicho i spokojnie, co sprzyja owocnym wypadom na ryby. Pomimo swych rozmiarów jezioro Hjälmaren należy do dość płytkich akwenów. Głębokość maksymalna jeziora to 22 metry, ale średnia głębokość oscyluje w granicach 6 metrów. Na jeziorze jest dużo podwodnych skał, wystających z wody głazów, a także urokliwych trzcinowych zatok, których spore obszary pokrywają liście grążeli. Te miejsca to wymarzone siedliska szczupaków, które są najpopularniejszym celem przybywających tu wędkarzy. W niektórych okresach, głównie w maju i późną jesienią, gdy roślinność zanurzona nie utrudnia łowienia, można liczyć na prawdziwe szczupakowe żniwa, a okazy przekraczające metr długości nie należą do rzadkości.hjalmaren2 Z tego względu, szczególnie w tym czasie warto wybrać się na ryby do Szwecji. Poza szczupakiem licznie występuje tu sandacz oraz okoń, które przede wszystkim w cieplejszych miesiącach, są atrakcyjnym uzupełnieniem dla szczupaków. Zapraszamy na ryby nad to piękne jezioro. Nasz przewodnik Tomasz Krysiak dysponuje tutaj dużą, szybką i bezpieczną łodzią. Łódź jest w pełni wyposażona w sprzęt wędkarski oraz elektronikę (echosonda, gps).

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Tomasz Krysiak - Szwecja

krysiakPytany, czym się zajmuję odpowiadam zwykle: „…ryby sobie łowię!…”. Bo właśnie taka jest prawda. Zacząłem jako mały chłopak. Ojciec ciągał mnie ze sobą po rzekach i rzeczkach Pomorza oraz jeziorach Szwajcarii Kaszubskiej (pochodzę z Gdyni, więc daleko nie miałem).

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!