KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Robert Jernaś - Polska

jernasWędkarstwem interesuję się od 10 roku życia. Początki wędkarstwa to oczywiście pierwsze połowy białej ryby. Następnie przyszedł czas na drapieżniki. Moją pasją stało się łowienie sandaczy i szczupaków. Ale tak naprawdę, od momentu złowienia pierwszej troci, przekonałem się, co to prawdziwa pasja wędkarska. Pierwszą moją troć złowiłem na Drwęcy, miała 82 cm i ważyła 4 kg. Łowiłem na różnych rzekach pomorskich z różnym skutkiem, lecz Drwęca jest dla mnie przodującą rzeką w połowach prawdziwych okazów troci i łososia. Rzeka ta obdarowała mnie już nie jednym dorodnym okazem. Właśnie dlatego większość czasu spędzam nad jej brzegami. Przez te wszystkie lata, zaraziłem wielu moich kolegów pasją łowienia tych szlachetnych ryb.

Zapraszam do wspólnego poszukiwania troci i łososia. Zapraszam także na moje ulubione łowisko sandaczowo-szczupakowe - Zalew Zegrzyński.

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Zalew Zegrzyński - Sandacz

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Zalew Zegrzyński - Szczupak

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Zalew Zegrzyński - Sandacz

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest oficjalnym przedstawicielem Roberta Jernasia w Polsce.

Łowiska naszego przewodnika

Drwęca (rzeka trociowa, łososiowa)

drweca1Drwęca jest prawym dopływem Wisły, płynącym z Garbu Lubawskiego należącego do Wzgórz Dylewskich. Płynie przez Pojezierze Iławskie, dolinę Drwęcy i Kotlinę Toruńską. To jedyna tak długa rzeka w Polsce, która na całym swym biegu stanowi rezerwat przyrody.

Jest to rzeka znajdująca się najbliżej Warszawy, do której wchodzą trocie i łososie. Z Warszawy jedzie się tutaj około 2,5h. Od końca grudnia trocie i łososie zaczynają spływać ze swoich tarlisk. Sezon rozpoczyna się 1 stycznia i trwa do końca marca. W przeciwieństwie do rzek pomorskich, średnia wchodzących ryb do Drwęcy jest dużo większa. Ryby 2-4 kilogramowe są na porządku dziennym. Od kilku lat Drwęca obfituje w łososie, a ich rozmiary są imponujące. Osobniki ważące 6-8 kilogramów nie należą do rzadkości. Drwęca jest dużą i głęboką rzeką. Miejscami ma charakter podgórski. Tutaj łowi się zazwyczaj ciężko ze względu na ilość niesionej wody.

drweca2


Zalew Zegrzyński (Zegrze)

Zalew Zegrzyński - duży sandacz - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieZalew Zegrzyński to zbiornik, który powstał po przegrodzeniu koryta Narwi zaporą w Dębem w 1963 roku. Powierzchnia zbiornika wynosi 3030 ha. Jezioro Zegrzynskie jest pięknie położone w otoczeniu lasów sosnowych. Średnia głębokość zbiornika wynosi od 2 m do 10 metrów co daje nam wspaniałe warunki do wędkowania. Dużo ciekawych miejsc powstało przez wieloletnie pozyskiwanie żwiru, gdzie powstały głębokie doły. Takie miejsca dają wspaniałą ostoję dla wielkich sumów, a na twardych stokach kręcą się spore sandacze. Krawędzie koryta i pobliskie nierówności dna obfitują w okonie i szczupaki. Szczupaki często trafiają się w głównym korycie i są bardziej okazałych rozmiarów. Zalew Zegrzyński daje nam wspaniałe możliwości do całodziennego i nocnego wędkowania. Daje nam szansę na wspaniałego drapieżnika i niezapomnianą przygodę.

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Zalew Zegrzyński - Szczupak

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Zalew Zegrzyński - Sandacz

Zalew Zegrzyński - sandacz - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Zalew Zegrzyński - Sandacz