KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Janusz Wideł - Polska

Janusz Wideł - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieWędkuję od zawsze głównie na Dunajcu, od którego mieszkam 200 metrów. Preferuję spinning i muchę. Głównie interesują mnie łososiowate choć nie przepuszczam okazji zapolowania na grubego sandacza czy bolenia, w którym jak dotąd mam rekord Polski w długości tej ryby. Oprócz normalnego wędkowania bawię się w zawody zarówno spinningowe jak i muchowe.

Wielokrotnie byłem spinningowym mistrzem okręgu nowosądeckiego. Również kilka razy trafiłem na pudło w tak prestiżowych imprezach jak puchar Romaniszyna czy Lipień Popradu. Moją pasją jest głowacica, za którą ganiam się od dwudziestu paru lat.

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Janusza Widła w Polsce.

Łowiska naszego przewodnika

Dunajec, Poprad (rzeki górskie - Głowacica)

ZAPRASZAMY na połów głowacicy na nasze najlepsze łowiska - rzekę Dunajec oraz Poprad. Nasi przewodnicy specjalizują się w połowie tego gatunku od wielu lat. Zapraszamy zarówno na wyprawy ze spinningiem oraz z muchówką. Nasi przewodnicy zabiorą Cię na najlepsze miejsca, gdzie na pewno jest wielka szansa złowienia dużej głowacicy.

Hucho Hucho - Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Głowacica

Głowacica - “należy do dużych ryb z wydłużonym wrzecionowatym ciałem, okrągłym w przekroju. Głowa duża lekko spłaszczona z szeroko wyciętym otworem gębowym sięgającym poza krawędź oka. Głowacica posiada względnie dużą płetwę tłuszczową, natomiast pozostałe płetwy są dość małe. Płetwa ogonowa jest wyraźnie karbowana.  Łuski bardzo drobne. Grzbiet brązowawy lub zielonkawoszary, boki jaśniejsze z miedzianym połyskiem, brzuch biały. Na bokach liczne, nieregularnie rozmieszczone, małe, ciemne plamki.  Jest największą rybą łososiowatą i jedną z większych słodkowodnych. Przeciętna głowacica mierzy 80 do 100 cm długości, ważąc przy tym 5-10 kg. Piętnastoletnie osobniki mogą mierzyć 150 cm i osiągać wagę 52 kg. Największy złowiony osobnik mierzył 183 cm i ważył 60 kg.” Tyle Wikipedia.

Hucho Hucho - Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Głowacica

Reszta - emocje, marzenie wielu spinnigistów. Wiele wieczorów można dyskutować o sukcesach (częściej porażkach), przynętach, technice, a nawet skrywanych w największej tajemnicy miejscówkach. Z kim? Nie ma lepszych osób niż nasi przewodnicy, którzy z sukcesami tropią te ryby od wielu, wielu lat. Zapraszamy na wyprawy spinningowe oraz muchowe. Zapraszamy nad dwie rzeki, w których żyją miedziane potwory. Zarówno Poprad jak i Dunajec, to płytkie wody nie przekraczające, w najgłębszych miejscach, dwóch metrów głębokości. Uciąg wody zależny w dużej mierze od poziomu rzeki.  To oznaczać może jedno - problemy z odpowiednim doborem przynęt. Przy niżówce sprawdzają się przynęty płytko chodzące o dość agresywnej akcji. Wystarczy jednak, że woda podniesie się o pół metra trzeba zastosować przynęty wybitnie nurtowe o drobniejszej akcji. Inne przynęty? Oczywiście, ale liczba zerwanych zestawów szybko powoduje powrót do woblerów. Głowacice można także z dużym powodzeniem łowić na muchę, stosując duże streamery oraz duże nimfy.

Hucho Hucho - Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Głowacica