KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Andrzej Wizner - Polska

wiznarWędkarstwem interesuje się od dziecka. Pasjonują mnie wszystkie techniki wędkowania, najbardziej jednak te gdzie istnieje szansa spotkania z dużymi rybami. Stąd większość czasu spędzam na łowieniu szczupaków a także karpi i troci. Łowieniu szczupaków poświęciłem już kilkanaście lat. Moim podstawowym łowiskiem zębaczy jest jezioro Żarnowieckie słynące z ponad metrowych okazów. Łowię tam metodą spinningową, trollingową, a czasami na żywca. Gdy nic się nie dzieje, a to zdarza się tam naprawdę rzadko, jiguję za okoniami, których w Żarnowcu jest sporo.

Dotychczas złowiłem kilkadziesiąt szczupaków, których długość przekraczała metr, najdłuższy z nich miał 128 cm. W wolnych chwilach sięgam też po muchówkę, w tej dyscyplinie zostałem w 2006 roku drużynowym Mistrzem Polski.

(Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film)

andrzej-92-01

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Andrzeja Wiznera w Polsce.

Łowiska naszego przewodnika

Wyprawy grupowe - BAŁTYK - Trocie z plaży lub z łodzi - sezon 2020

Wyprawy grupowe – Wybrzeże Bałtyku (trocie z plaży lub z łodzi) – sezon 2020 - ZAPRASZAMY!

Terminy wypraw w sezonie 2020: 28-29.03 (2 dni) + 11-12.04 (2 dni) + 18-19.04 (2 dni) + 25-26.04 (2 dni) + 07-08.11 (2 dni) + 14-15.11 (2 dni) + 21-22.11 (2 dni) + 05-06.12 (2 dni).

Liczba uczestników: Minimum 2 osoby. Grupa do 4-6 osób. W przypadku zgłoszenia się 1-2 osób możliwość łowienia troci z łodzi.
Przewodnik: Andrzej Wizner
Termin zgłoszeń:
ostateczne zgłoszenia na 7 dni przed planowaną wyprawą
Cena: 906 zł od osoby
W przypadku zapisu na 3 miesiące przed planowaną wyprawą – promocja 50 zł taniej!
Rezerwacje:
e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Gdzie jedziemy i co będziemy łowili?
Przez 2 dni, pod okiem przewodnika, będziemy poszukiwali troci i łososi na bałtyckiej plaży. Będziemy brodzili po pas w wodzie w poszukiwaniu srebrnych torped. Co roku nasz przewodnik łowi na wybrzeżu przepiękne okazy troci! Pierwszego dnia spotykamy się wcześnie rano na kwaterze. Kwaterujemy się, rozpakowujemy bagaże i wspólnie jedziemy na łowisko. W 2gim dniu łowienia, na sam koniec dnia, wymeldowujemy się z kwater i wracamy do domów.
Celem naszych połowów będą trocie i łososie, które będziemy łowili z bałtyckiej plaży. Będziemy łowili w miejscach, gdzie jest bardzo duża szansa złowienia wielkiej ryby!
W trakcie wyprawy omówimy bałtyckie brzegowe miejscówki, pokażemy oraz doradzimy jak i na co łowić w danych miejscach.

Gdzie mieszkamy?
Mieszkamy na kwaterach prywatnych w bliskiej odległości od morza. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe. Wszystkie pokoje mają dostęp do łazienki oraz ubikacji.

Wyżywienie
Wyżywienie we własnym zakresie. Można zabrać swój prowiant lub zrobić zakupy niedaleko miejsca zakwaterowania. Planowane ognisko w trakcie dnia.

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikiem podczas wyprawy będzie Andrzej Wizner. Andrzej jest jedym z nielicznych wędkarzy, którzy bardzo dobrze znają wybrzeże Bałtyku i dokładnie wie, gdzie trocie podchodzą blisko brzegu. Przewodnik w każdej chwili służy obszerną wiedzą i fachowym doradztwem.

Dojazd na łowisko
Dojazd do miejsca zakwaterowania i w rejon plaży we własnym zakresie. Spotykamy się na kwaterze. Szczegóły spotkania po zapisaniu się na listę chętnych na wyprawę i po wpłaceniu zaliczki.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po wpłacie zaliczki za wyprawę.
Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% na sprzęt zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 oraz w sklepie “Dom Wędkarza”, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Co należy zabrać na wyprawę
Wyżywienie oraz napoje na dwa dni.
Odpowiednie ubranie – ciepłe i nieprzemakalne.
Niezbędne są spodniobuty do głębokiego brodzenia po morskiej plaży.

Zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową bądź telefoniczną - e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Masz szansę na prawdziwą srebrną torpedę!

Andrzej z pięknym okazem troci złowionej z bałtyckiej plaży


Reda (rzeka trociowa, łososiowa)

t1Rzeka Reda zaczyna swój bieg w okolicach Strzebielina i po około 51 kilometrach uchodzi do Zatoki Puckiej. Reda jest rzeką krainy pstrąga i lipienia. To wspaniała i miejscami jeszcze bardzo dzika rzeka. Reda meandruje wśród lasów, a także wśród łąk. Co roku do Redy wchodzą z Bałtyku trocie wędrowne oraz łososie, płynące w jej górny bieg na tarło. Właśnie te ryby przyciągają nad Redę wędkarzy z wielu miejsc Polski. Populacja ryb łososiowatych w Redzie, dzięki systematycznej ochronie i zarybieniom poprawia się z roku na rok. t2 Jest to teraz jedna z najlepszych rzek trociowych w Polsce. Reda jest jednak kapryśna, nieprzewidywalna i oczywiście wymagająca. Potrafi obdarzyć kompletem pięknych ryb, ale potrafi być też bardzo chimeryczna. Znajomość tej rzeki i najlepszych miejsc zatrzymywania się troci, to główny klucz do sukcesu. Nasz przewodnik wie, gdzie szukać takich miejsc i wie jak się dobrać do tamtejszych troci. Zapraszamy na wspólne wyprawy z naszym przewodnikiem.

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Jezioro Żarnowiec

116 cm - Żarnowiec - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szczupakaJedna z najlepszych wód szczupakowych w Polsce. Hektary podwodnych łąk, skupiska roślin, głębokie tonie i to co nas interesuje najbardziej - szczupaki. Dobry przewodnik wskaże odpowiednie miejsce, podpowie jakich używać przynęt i w jaki sposób prowadzić przynętę. Nie jest to łatwe, bowiem Żarnowiec rządzi się swoimi prawami.  Stan wody bardzo często się zmienia (działa tu największa w kraju elektrownia pompowo-szczytowa), a wraz z nim szczupakowe miejscówki. Kiedy popłynąć na półmetrową wodę? Kiedy zapuścić wobler w toń? A może najlepsze miejsce, to podwodna łąka, a przynęta - guma na odpowiedniej główce? Nasz przewodnik zna odpowiedzi na te pytania. Bądź też przygotowany na solidną dawkę emocji. Sprzęt nie może być ultralight! W tej wodzie pływają prawdziwe krokodyle - tu właśnie możesz dołączyć do grona wędkarzy, którzy mogą pochwalić się metrowym szczupakiem złowionym w Polsce, nie Szwecji. Rekord naszego przewodnika - 128 cm!
Szczupak 105 cm - Żarnowiec - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Powierzchnia Żarnowca to ponad 1400 ha, długość ponad 7 km, szerokość - 2 km. Maksymalna głębokość dochodzi do 20 metrów.  Po połowach, kolejna atrakcja - pozostałości po planowanej w tym miejscu elektrowni atomowej. Jezioro jest przepływowe i znajduje się kilka kilometrów od morza. Przez to jest zdradliwe - często zmienia się pogoda, a fale bywają naprawdę spore. Dysponujemy jednak odpowiednimi łodziami, które umożliwiają bezstresowe łowienia, a w przypadku załamania pogody, szybki powrót na brzeg.

Miło nam poinformować, że od stycznia 2011 roku wszystkie szczupaki powyżej 100 cm, złowione w Jeziorze Żarnowieckim wrócą do wody. Taki zapis - dzięki współpracy firmy Przewodnicy Wędkarscy.pl z gminą Gniewino, która jest od połowy ubiegłego roku dzierżawcą jeziora - znalazł się w regulaminie połowów tego łowiska.

(Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film)

ryba-wyprawy-112a

Nasi klienci łowią

Klienci łowią - kolejny metrowy szczupak

Rekordowy szczupak naszego gościa - 115 cm

Rekomendacja naszego gościa

Szczupak 116 cm

Ponad 40 szczupaków!

Piotr Piskorski z Salmo naszym gościem

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Wyprawy grupowe - Jezioro Żarnowiec - sezon 2020

Wyprawy grupowe - Jezioro Żarnowiec - sezon 2020 - ZAPRASZAMY!

Terminy wypraw w sezonie 2020: 15-17.05 (3 dni) + 05-07.06 (3 dni) + 10-12.07 (3 dni) + 07-09.08 (3 dni) + 11-13.09 (3 dni) + 02-04.10 (3 dni) + 06-08.11 (3 dni).
Liczba uczestników: 2-10 osób. Minimum 2 osoby.
Przewodnicy: Roman Kaszlikowski, Mateusz Kalkowski, Sebastian Kalkowski
Termin zgłoszeń: ostateczne zgłoszenia na 7 dni przed planowaną wyprawą
Cena: 1404 zł od osoby. Minimum 2 osoby.
W przypadku zapisu na 3 miesiące przed planowaną wyprawą – promocja 50 zł taniej!
Rezerwacje:
e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Gdzie jedziemy i co będziemy łowili?
Przez 3 dni będziemy pływali po wodach jeziora żarnowieckiego (woj. Pomorskie). To duże i bardzo atrakcyjne jezioro szczupakowe. W jeziorze żyje duża populacja tego gatunku. Jezioro należy do trudnych technicznie łowisk, ponieważ szczupaki często przemieszczają się i zmieniają miejsca. Wiedza o miejscach ich występowania jest kluczem do sukcesu. Płytkie blaty jeziora są idealnym miejscem na połowy szczupaków na jerki, duże woblery, i inne płytko chodzące przynęty.
Pierwszego dnia spotykamy się wcześnie rano w miejscu zakwaterowania. Kwaterujemy się, rozpakowujemy bagaże i wspólnie idziemy na łowisko. W trzecim dniu łowienia, na sam koniec dnia, wymeldowujemy się z kwatery i wracamy do domów.
Celem połowów będą oczywiście szczupaki. Będziemy łowili w miejscach, gdzie jest bardzo duża szansa złowienia okazowego szczupaka.
W trakcie wyprawy omówimy jeziorowe miejscówki, pokażemy oraz doradzimy jak i na co łowić w danych miejscach i jak prawidłowo ustawić łódź na miejscówce, bądź w dryfie.

Gdzie mieszkamy?
Mieszkamy w naszym pensjonacie nad samym jeziorem. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe. Wszystkie pokoje mają łazienkę i ubikację. W cenę neclegu wliczone są śniadania. Dla naszych Gości dostęp do krytego basenu w cenie wyprawy.

Wyżywienie
Wyżywienie we własnym zakresie. Można zabrać swój prowiant lub zamówić wyżywienie w miejscu zakwaterowania.

Sprzęt pływający
Do dyspozycji mamy 3 wygodne dwu/trzy osobowe łodzie wyposażone w silniki spalinowe.
Na każdej z łodzi będzie dwóch uczestników wyprawy. Przewodnik będzie codziennie wymieniał obsady na łodzi, tak aby każdy z uczestników miał możliwość pływania z przewodnikiem.

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikiem podczas wyprawy będzie Andrzej Wizner. To wędkarz bardzo dobrze znający jezioro Żarnowiec i występujące w nim szczupaki. W każdej chwili służy obszerną wiedzą i fachowym doradztwem.

Dojazd na łowisko
Dojazd do miejsca zakwaterowania nad jezioro we własnym zakresie. Spotykamy się na kwaterach prywatnych. Szczegóły spotkania po zapisaniu się na listę chętnych na wyprawę i po wpłaceniu zaliczki.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po wpłacie zaliczki za wyprawę.
Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% na sprzęt zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30.

Co należy zabrać na wyprawę
Wyżywienie oraz napoje na trzy dni.
Odpowiednie ubranie – ciepłe i nieprzemakalne.

Zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową bądź telefoniczną - e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Piotr Piskorski z Salmo w krótkiej relacji zarekomendował nasze łowisko i usługi naszego przewodnika: REKOMENDACJA

Takie szczupaki regularnie są łowione z naszym przewodnikiem.

Wyprawy wędkarskie na Jezioro Żarnowiec - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby


Bałtyk - Zatoka Pucka i Zatoka Gdańska

Zatoka GdańskaZatoka Gdańska – zatoka w południowo-wschodniej części Morza Bałtyckiego, pomiędzy Polską i Rosją. Średnia głębokość wynosi około 70 m, a maksymalna 118 m[potrzebne źródło]. Przezroczystość wody w zależności od pory roku kształtuje się od 8 do 16 m. Zasolenie zatoki wynosi od 7 do 8 promili. W czasie silnych sztormów występują fale o wysokości przekraczającej 9 m[potrzebne źródło]. Nad Zatoką Gdańską znajdują się największe polskie porty: Gdańsk i Gdynia. Umowną granicę między Zatoką Gdańską a otwartym morzem wyznacza linia łącząca przylądek Rozewie z przylądkiem Taran na półwyspie Sambia. Na południowym wschodzie granicę Zatoki wyznacza Mierzeja Wiślana. Fragment ograniczony Półwyspem Helskim i linią Hel-Gdynia zwany jest Zatoką Pucką.

Na Zatoce Gdańskiej posiadamy odpowiednie łodzie z silnikami spalinowymi. Łodzie wyposażone w elektronikę GPS, echosondę oraz radio VHF. Na łodzi znajdują się środki ratunkowe. Na łódź możemy zabrać max 2-3 osoby. Nasi przewodnicy zabiorą Was na trocie oraz łososie. Zapraszamy!

Wyprawy na trocie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy na trocie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy na trocie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem