KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Islandia - wulkaniczny raj łososiowatych

Wyprawy do Islandii, na łososiowe rzeki i jeziora tego wulkanicznego kraju. Wyprawy na łososie, trocie, na duże pstrągi potokowe i morskie oraz na duże palie arktyczne. ZAPRASZAMY!

Nasze wyprawy na Islandię nieco różnią się od tych oferowanych w innych europejskich biurach. Podeszliśmy do tematu Islandii nieco inaczej, ponieważ jak wiadomo pod względem wędkarskim jest to drogi kraj. My jednak wyszukaliśmy specjalnie dla Was, łowiska pełne ryb łososiowatych, w bardzo przystępnych cenach. Staraliśmy się tak przygotować naszą ofertę, aby była dostępna dla wielu wędkarzy w Polsce. Na łowiskach w Islandii mamy swojego polskiego przewodnika, który specjalnie dla Was testuje islandzkie łowiska już od 9 lat. W ofercie znajdują się różne  rzeki i jeziora, więc jest wybór i każdy wymagający łowca salmonidów będzie miał szansę spełnić swoje marzenia. Skupiamy się głównie na łowieniu łososi, ale polecamy także połowy dużych pstrągów potokowych, a niewątpliwą atrakcją naszych islandzkich łowisk jest palia arktyczna, która dorasta tu do największych rozmiarów na całym Świecie. Sprawdź naszą ofertę!

Islandia - Palia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Terminy połowów: od 01 kwietnia do 30 września. Terminy wypraw są ustalane indywidualnie z każdym wędkarzem lub z każdą grupą wędkarzy. Najlepszy okres połowów przypada na późną wiosnę i lato.
Liczba uczestników: od 1 do 6 osób.
Metoda łowienia: Łowimy głównie łososie, trocie, pstrągi potokowe i palie arktyczne metodami spinningowymi i muchowymi. Metoda łowienia zależy od wyboru naszych Klientów, ale także od danego łowiska, na którym może być zakazane przepisami łowienie daną metodą.
Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): łowienie z polskojęzycznym przewodnikiem na rzekach i jeziorach, zakwaterowanie w komfortowych domkach lub apartamentach, pełne wyżywienie (śniadanie, lunch i napoje podczas łowienia, kolacja), licencje wędkarskie, samochód 4×4, transfery z miejsca zakwaterowania na łowiska, transfery z/na lotnisko. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Nie wliczone w cenę: przeloty samolotem, ubezpieczenie. Dodatkowe licencje na rzeki, na których chce się łowić dodatkowo.

Ceny wypraw: sezon 2013 - już od 230 EUR od osoby.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Islandia to państwo położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Islandia jest nazywana krajem wulkanicznym, ponieważ leży w “gorącym punkcie” Grzbietu Śródatlantyckiego. Islandia posiada wiele czynnych wulkanów. Zgodnie z nazwą Islandia to także kraj lodu. Około 11% powierzchni kraju zajmują lodowce. Islandia jest krajem, w którym w ciągu kilku dni możemy zobaczyć przepiękne i stanowczo różniące się od siebie widoki. Możemy zobaczyć piękne rzeki, duże jeziora, góry, skały, wulkany, a także potężne łąki i stepy. W Islandii jest mnóstwo przepięknych wodospadów. W większość miejsc nie ma widoku cywilizacji, co jest dodatkowym atutem tego państwa. Jadąc tam czujemy się jakbyśmy byli na końcu Świata.

Rzeka w Islandii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Jezioro w Islandii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Nasze wyprawy odbywają się do wschodniej Islandii w rejon zwany Austrland. Miejscem zakwaterowania jest miejscowość Eskifjordur. Do dyspozycji naszych Gości są następujące rzeki i jeziora. Rzeki - Selfljót, Grímsá, Dalsá, Eyvindará, Breiddalsá, Nordfjardará, Nordurala, Mulla, Gilsa oraz jeziora - Urridavatn, Bakkavatn, Sanautavatn, Seynautuvatn, Skridalvatn i Arnavatn. Do dyspozycji są także inne łowiska, ale łowienie na nich jest uzgadniane na miejscu z każdym Klientem (dodatkowe koszty łowienia i licencji). Ten rejon Islandii jest bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem wędkarskim. Do tutejszych rzek i jezior wstępują piękne łososie, są trocie, są przepiękne pstrągi potokowe oraz palie arktyczne. Dodatkową atrakcją są oczywiście ryby zamieszkujące Ocean. Islandia to jedno z najlepszych łowisk łososiowych, a na pewno najlepsze łowisko palii arktycznych w Europie.

Islandia - górska rzeka - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Woda w islandzkiej rzece - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Dostępne gatunki ryb
Największą atrakcją na naszych łowiskach w Islandii są oczywiście łososie, ale naszym zdaniem jeszcze większą atrakcją są połowy przepięknych palii arktycznych, które dorastają tu do dużych rozmiarów, nie spotykanych nigdzie indziej w Europie. Na Islandii są oczywiście także piękne pstrągi potokowe, na które na pewno warto zapolować oraz pstrągi morskie. Ryby w Islandii są bradzo waleczne. Dużo bardziej waleczne niż w innych krajach Europy. Surowe i ciężkie warunki w łowiskach powodują, że przeżywają tylko najsielniejsze ryby. Nasz przewodnik przygotuje plan na poszczególne dni łowiena, tak aby każdy miał szansę zapolować na różne gatunki łososiowatych.

Islandia - Pstrąg - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Islandia - Łosoś - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Islandia - połowy na jeziorze - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Transfery
Przewodnik odbiera Gości z lotniska i dowozi ich do miejsca zakwaterowania. To samo podczas powrotu z Islandii. Przewodnik codziennie dowozi wędkarzy na wybrane i zaplanowane wcześniej łowiska. Poruszacie się dużym, mocnym i wygodnym samochodem terenowym, wyposażonym w specjalistyczne koła, pozwalające na dotarcie we wszystkie wcześniej zaplanowane miejsca. Paliwo na dojazdy na łowiska jest wliczone w cenę.

Islandia - Hol ryby i dojazd samochodem terenowym - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w komfortowych domkach lub apartamentach. Islandzki standard, krtóry jest na wysokim poziomie. Zakwaterowanie jest wyposażone w sypialnie, łazienkę, ubikację oraz aneksy kuchenne. W kuchni znajduje się wszystko co potrzeba, aby przygotować każdy posiłek (lodówka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, itd.).

Islandia - Zakwaterowanie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Islandia - sypialnia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wyżywienie i napoje
W cenie wyprawy macie zagwarantowany syty luch i napoje podczas łowienia. Pozostałe wyżywienie (śniadanie i kolacja) oraz napoje we własnym zakresie. Wyżywienie można wykupić w miejscu zakwaterowania. Zakupy spożywcze można zrobić w miejscowych sklepach blisko miejsca zakwaterowania. Ponadto blisko miejsca zakwaterowania są restauracje oferujące szeroki wachlarz dań.

Opieka podczas wyprawy
Od początku wyprawy jesteście pod opieką polskojęzycznego przewodnika wędkarskiego. Przewodnik testuje islandzkie łowiska już od 9 lat. Zna wiele ciekawych rzek i jezior, gdzie łowi się piękne ryby łososiowate. Przewodnik chętnie zabierze Was na swoje łowiska i chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą o islandzkich rybach i łowiskach.

Islandia - łowienie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Terminy wypraw są uzgadniane indywidualnie z uczestnikami. Na łowiskach Islandii obowiązują szerokie obostrzenia i przestrzeganie ich jest bardzo ważne.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Nasi przewodnicy na tym łowiskuPrzed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!