KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Sebastian “rognis_oko” Kalkowski - Polska, Rugia, Włochy, Słowacja

kalkowski

Pasjonat wędkarstwa spinningowego oraz łowienia sumów na przynęty sztuczne. Przewodnik wędkarski. Współpracownik gazety “Wiadomości Wędkarskie”. Prezes klubu WKS Sandacz, członek OKP Passaria oraz członek Koła 62 Potok. Były Redaktor portalu wędkarskiego jerkbait.pl.  Prekursor metody “złów i wypuść” w Polsce. Jeden z założycieli organizacji Ratuj Szczupaka www.szczupak.org. Współwłaściciel firmy przewodnicywedkarscy.pl oraz współwłaściciel telewizji internetowej narybytv.tv.

Ryby łowię w zasadzie od małego, sam nie wiem, kiedy się to zaczęło. Można powiedzieć, że pasją “zaraził” mnie Tata. To on złożył i dał mi pierwszą wędeczkę… Zaczęło się oczywiście od wędkowania na spławik. Łowiłem ukleje, płocie, krąpie. Najczęściej wędkowałem z rodzicami na mazurskich jeziorach. W tamtych czasach nawet moja mama miała “zajawkę” na wędkarstwo. Był to sposób na odpoczynek z całą rodziną. Później nastąpiło moje przemianowanie na wędkarstwo gruntowe. Zaczęły się pierwsze wyjazdy na rzeki. Na początku byłem tylko małym “pomagierem” mojego taty, jednak bacznie się przyglądałem i uczyłem. Później zaczęły się wypady ze spinningiem w ręku. Pierwsze szklane blanki Shakespeare’ a i kołowrotki Daiwa, które z zagranicznych wyjazdów przywoził mój tata. Tak to się zaczęło. Pierwsze okonie, pierwsze szczupaki. Tak zostało do dzisiaj.

Na spinning łowię już ponad 25 lat. Pierwsze lata to zmagania tylko na jeziorach mazurskich. Połowy na wirówki, wahadła, późnej gumy i w końcu pierwsze woblery. Pochłanianie nowych książek wędkarskich, zdobywanie coraz większej ilości wiedzy teoretycznej. W miarę nabywania doświadczenia zaczynały się udane połowy rzeczne. Narew, Wisła, Bug i inne mniejsze rzeki. Teraz kocham rzeki i są moimi głównymi łowiskami. Jestem fanatykiem i mocno zakochany w naszej Królowej rzek - Wiśle. To moja prawdziwa miłość, na której wraz z bratem, złowiliśmy wiele rekordowych ryb.

Sebastian Kalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Fascynuję się metodą spinningową oraz średnio - ciężkim castingiem (głównie wykorzystując go przy połowie szczupaków techniką jerkową). Od jakiegoś czasu próbuję łowić na muchę. Szlifuję swoją technikę rzutu muchówką, aby w przyszłości móc łowić na muchę wszystkie gatunki drapieżników. Jednak najbardziej doceniam spinning. Cenię go za to, iż jest to aktywna forma wędkarstwa. Mogę w dość krótkim czasie poznać spore odcinki rzek, większy obszar jezior i zalewów. Często zmieniam miejsca w poszukiwaniu ryb. W wędkarstwie spinningowym używam tylko i wyłącznie przynęt sztucznych, nie muszę używać przynęt naturalnych. Mam większe możliwości manewru w doborze rodzajów i kolorów przynęt.

Do pewnego czasu, moim ulubionym obiektem wypraw spinningowych był sandacz. Kiedyś była to jedna z nielicznych ryb, która potrafiła mnie zaskoczyć w każdym momencie. Raz chimeryczny, raz bardzo agresywny. Bardzo polubiłem polowanie na sandacze, a z upływem doświadczenia, w końcu udało mi się “dorwać” prawdziwe okazy tego gatunku. Jednak rzeka skrywa w sobie jeszcze wiele innych tajemnic, dlatego lubię łowić w zasadzie wszystkie drapieżniki naszych rzek. Każdy z gatunków ryb ma w sobie coś innego do zaoferowania, co będzie przyciągało mnie jeszcze przez lata mojego wędkarstwa. Łowię klenie, jazie, okonie, szczupaki, pstrągi, bolenie, a także brzany i oczywiście sumy, które są moją życiową pasją. W każdym poławianym gatunku widzę pewien odmienny rodzaj przyjemności. Zawsze ekscytowały mnie różne spinningowe sposoby łowienia poszczególnych gatunków. Więc łowię wszystkie wyżej wymienione gatunki, stosując odmienne techniki. Są to metody, przy których stosuje się zarówno sprzęt bardzo lekki, jak i bardzo ciężki. Na dużych rzekach, ostatnio najwięcej czasu przeznaczam na łowienie sumów. Natomiast zimą i wczesną wiosną najczęściej można mnie spotkać nad jakąś pstrągową rzeką. Łowienie kropków to bardzo wciągająca sprawa i ciężko się od tego uwolnić. Ponadto wielce pasjonuje mnie łowienie szczupaków na Rugii. Oczywiście mam na myśli wielkie szczupaki. Jest ich tam dużo, a Rugia jest dobrym polem do odkrywania nowych technik łowienia oraz testowania nowych przynęt szczupakowych. Dla mnie najciekawsze jest łowienie tam na duże gumy i duże jerki. Wówczas najczęściej sięgam do mojej ulubionej metody, czyli jerkowania dużymi przynętami, zarówno dużymi gumami, jak i jerkami. To bardzo pasjonująca i wciągająca metoda. Szczególnie wówczas, gdy brania szczupaków są bardzo widowiskowe.

Sebastian Kalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

W 2005 roku powstał nowy portal wędkarski www.jerkbait.pl, którego jestem jednym z założycieli i przez kilka lat byłem redaktorem. Moje wędkarskie życie urozmaicała praca przy tym portalu, który w międzyczasie stał się jednym z największych portali wędkarskich w Polsce. Teraz sprawy służbowe i rozwój naszej firmy wędkarskiej nie pozwalają mi na aktywne uczestniczenie w życiu tego portalu.

Także od 2005 roku jestem współpracownikiem Wiadomości Wędkarskich, dla których piszę wędkarskie artykuły, okraszone zdjęciami ryb i rzecznych krajobrazów.

W roku 2008 wraz z Przyjacielem i moim bratem założyliśmy własną działalność wędkarską www.przewodnicywedkarscy.pl. Jest to firma, dla której pracuje wielu przewodników wędkarskich z Polski i Europy. Nasi Klienci mogą teraz łowić z profesjonalnymi przewodnikami na wielu łowiskach w Polsce i Europie. Nasza działalność to pierwsza i jedyna tego typu inwestycja w całej Europie! Cały czas rozwijamy swoją firmę i staramy się, aby zadowolić wszystkich naszych Klientów.

W roku 2010 wraz z bratem zrealizowaliśmy kolejne nasze marzenie. Otworzyliśmy ogólnodostępną telewizję internetową, poświęconą całkowicie wędkarstwu www.narybytv.tv. Telewizja ma na celu promowanie nowoczesnego wędkarstwa oraz rozwoju nowoczesnych technik spinningowych, castingowych, jerkowych, trollingowych i muchowych. Telewizja ma także na celu promowanie firm oraz usług związanych z wędkarstwem.

Sebastian Kalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Jestem zwolennikiem metody Złów i Wypuść (Catch & Release). Sam ją stosuję i zawsze będę stosował. Wszystkich bardzo namawiam do stosowania tej metody. Wypuszczanie ryb daje im szansę na przeżycie i dalszy rozwój. Metoda “no kill” mogłaby przynieść w Polsce tylko dobre rezultaty. Na pewno przyczyniłaby się do zwiększenia populacji ryb w naszych, już niestety coraz mniej rybnych wodach. Także dzięki tej metodzie, każdy z nas miałby większe szanse na złowienie dużych okazów, różnych gatunków ryb. Raz wypuszczoną rybę można złowić powtórnie i to jeszcze większą. Pamiętajmy, że stosując metodę C&R dajemy rybie szansę na dłuższe życie i osiągnięcie rekordowych rozmiarów.

Zapraszam na wspólne wyprawy, na których będziemy dzielić się z Tobą swoim doświadczeniem wędkarskim. Pokażemy Tobie gdzie i jak dobrać się do różnych gatunków ryb. Jednak najważniejsze jest obcowanie z dziką przyrodą, a to masz zagwarantowane, udając się z nami na wędkarskie wyprawy. PODZIELIMY SIĘ Z TOBĄ NASZĄ PASJĄ!

Sebastian Kalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Sebastiana Kalkowskiego w Polsce.

Łowiska naszego przewodnika

Bug (duża rzeka nizinna)

Krępa, silnie meandrująca rzeka. Zakręty, głębokie doły, żwirowe koryta… Czy można chcieć czegoś więcej? Może dzikie burty? Na tym łowisku takich miejsc nie brakuje. Co więcej, to jedne z najlepszych łowisk na Bugu. Nasza specjalność to nocne wyprawy na sandacze. Znamy miejsca, w których szansa na złowienie mętnookiego drapieżnika są większe niż gdziekolwiek indziej. Nasi przewodnicy opowiedzą Ci o rzece, pokażą jej najlepsze fragmenty. b1

Jeśli będzie chciał zapolować na bolenie, zabierzemy Cię w okolica uregulowanych fragmentów rzeki. Sandaczy poszukamy w miejscach z iłowym dnem, klenie znajdziemy na starych, rozmytych przelewach. Znamy ,,adresy” dzikich raf - to jedne z najlepszych łowisk.

Wybór należy do Ciebie. Nad Bug możemy pojechać rano,  wieczorem, na cały dzień, na całą noc. Nasi przewodnicy twierdzą, że Bug to jedyna rzeka, na której sandacza można złowić latem. To właśnie nas wyróżnia. Latem nie zabierzemy Cię nad Wisłę aby szukać sandaczy, bo efekty takich wędrówek byłyby prawdopodobnie żadne. Chętnie natomiast pojedziemy z Tobą nad Bug. Wiosną zaś z przyjemnością poszukamy boleni.

b2

Nie gwarantujemy złowienia ryb, niestety na to czasem nie ma recepty… Jednak gwarantujemy, że nasi przewodnicy regularnie łowią ryby Twoich marzeń, znają rzekę i zrobią wszystko abyś Ty także poczuł na końcu wędki pulsujący ciężar ryby uciekającej w nurcie rzeki. Doskonale wiesz o czym piszemy. Chętnie pomożemy ci zrozumieć rzekę, a także nauczymy czytania jej tajemnic.

Paleta możliwości jest duża, a wybór konkretnej oferty zależy tylko od Twoich pragnień. Powiedz nam czego oczekujesz, my powiemy Ci kiedy i jak możemy spełnić Twoje wędkarskie marzenia.


Słowacja - boleniowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE

Wyprawy na zbiornik zaporowy na Słowacji. Wyprawy na bolenie, sandacze, szczupaki, okonie oraz sumy. ZAPRASZAMY!

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Słowację

OFERTA SPECJALNA - Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem dla dwóch lub czterech osób! Wyprawy 6 dniowe, w tym 4 pełne dni łowienia z przewodnikiem. Zapraszamy w sezonie od 01.06 do 31.10! Zapisz się już teraz i zarezerwuj najlepszy termin: tel. +48 786 874 825 lub e-mail sebastian@guidedfishing.pl

PROGRAM WĘDKARSKI - zbiornik zaporowy (Słowacja)

SŁOWACJA 6 dni/5 nocy

Dzień 1 - Polska - Słowacja
Przyjazd z Polski na Słowację. Zakwaterowanie w miejscu zamieszkania. Spotkanie z przewodnikiem wędkarskim. Krótka odprawa przed pierwszym dniem łowienia.

Dzień 2 - Słowacja
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 3 - Słowacja.
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Ognisko integracyjne.

Dzień 4 - Słowacja
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 5 - Słowacja
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 6 - Słowacja - Polska
Wykwaterowanie się z miejsca zamieszkania. Wyjazd ze Słowacji do Polski.

Podstawowy program wyprawy zawiera w cenie:
- komfortowe zakwaterowanie w pensjonacie ze śniadaniem
- 4 dni łowienia z polskojęzycznym przewodnikiem wędkarskim - Sebastian Kalkowski lub Mateusz Kalkowski lub Jakub Hutnan
- łódź z silnikiem spalinowym (w pełni wyposażona w profesjonalną elektronikę - echosonda, GPS)
- paliwo do łodzi
- opiekę polskojęzycznego przewodnika wędkarskiego podczas całej wyprawy
- sprzątanie końcowe
- pościel
- ubezpieczenie NNW i KL

Podstawowy program wyprawy nie zawiera w cenie:
- dojazdu  na miejsce
- wyżywienia (poza śniadaniem) oraz napoi
- sprzętu wędkarskiego oraz przynęt

Cena programu podstawowego w terminach:
- 01.06 - 31.08 - 2150 zł od osoby - cena przy 4 osobach.
- 01.09 - 31.10 - 2250 zł od osoby - cena przy 4 osobach.

Istotne uwagi:
- istnieje możliwość wynajęcia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt na wyprawę

Liczba uczestników:
- Minimum 2 osoby, maksimum 4 osoby.

Dostępne terminy:
Terminy są ustalane indywidualnie z grupą 1-4 osób.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel.+48 786 874 825.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Chcemy zaprosić Was na tajemniczy zbiornik zaporowy, leżący na wschodzie Słowacji. Wielki sztuczny zbiornik wodny na rzece górskiej. Długość zbiornika 13,8 km, a szerokość nawet do 3 km. Największa głębokość zbiornika około 25 m. Sztuczny zbiornik wodny pełni rolę zbiornika przeciwpowodziowego i retencyjnego, jednak jest to doskonałe łowisko wielu ryb drapieżnych. Dominującym gatunkiem jest tutaj boleń oraz sandacz. Ryb jest dużo i złowienie kilku dorodnych boleni, czy sandaczy dla osób dobrze znających zbiornik jest normą. Spotkać możemy się także z ogromnymi szczupakami, sumami czy pstrągami tęczowymi. Dno zbiornika jest mało urozmaicone i trzeba posiadać naprawdę dużą wiedzę, aby łowić regularnie drapieżniki. Wody jezioro skrywają wiele tajemnic i mnóstwo okazałych ryb. Ryby można łowić na głębokości od 1 do kilkunastu metrów w zależności od pory roku i sezonowego przemieszczania się drapieżników.

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Słowację

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Słowację

Dostępne gatunki ryb
Dla nas główną i największą atrakcją zbiornika są okazałe bolenie, których jest tu bardzo dużo. Jednak łowisko to obfituje także w sandacze i okonie. Na tym zbiorniku, możemy liczyć na sumy każdej wielkości, nawet takie powyżej 250 cm! Możemy także trafić naprawdę wielkiego szczupaka.

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Słowację

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na Słowację

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na Słowację

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na Słowację

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na Słowację

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na Słowację

Sprzęt pływający
Do dyspozycji Gości są wygodne łodzie z silnikami spalinowymi. Łodzie wyposażone w niezbędną elektronikę - echosondę i GPS. Na wyposażeniu są także kamizelki wypornościowe. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na Słowację

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na Słowację

Dojazd na miejsce
Dojazd na miejsce we własnym zakresie.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w komfortowych pensjonatach, w pokojach 1-2 osobowych lub w apartamentach dla 4 osób, wyposażonych w aneksy kuchenne. W kuchni znajduje się wszystko co potrzeba, aby przygotować każdy posiłek (lodówka, kuchenka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, itd.). Ponadto w pokojach są oczywiście łazienki z WC oraz ogrzewanie.

Wyżywienie i napoje
W miejscu zakwaterowania wliczone w nocleg jest śniadanie. Pozostałe wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Zakupy spożywcze można zrobić w Polsce lub w miejscowych sklepach na Słowacji. W miejscu zakwaterowania (opcja apartament dla 4 osób) w kuchni można przygotować każdy posiłek. Ponadto blisko miejsca zakwaterowania są bary i restauracje oferujące szeroki wachlarz dań.

Opieka podczas wyprawy
Od początku wyprawy jesteście pod opieką przewodnika Sebastiana Kalkowskiego lub Mateusza Kalkowskiego lub Jakuba Hutnan. Przewodnik pływa z Wami przez cały okres wyprawy. Przewodnik służy swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik połowu boleni, sandaczy, szczupaków, okoni, czy sumów.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie “Fishclub”, ul. Łukowska 30 oraz w sklepie “Dom Wędkarza”, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Terminy wypraw są uzgadniane indywidualnie z uczestnikami.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!


Łupawa (rzeka pstrągowa)

lupawa1Łupawa to jedna z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejsza rzeka Pomorza. Jest ona bardzo urozmaicona. Miejsca głębokie ze spokojnym prądem przeplatają się z płytkimi iście „górskimi” bystrzami. Dno rzeki jest kamienisto-żwirowe lub piaszczyste, miejscami bujnie występuje roślinność zanurzona. Na długim odcinku rzeki występują pstrągi i lipienie.

Od pory roku uzależnione będzie czy szukać ich będziemy na

odcinkach ze spokojniejszą i głębszą wodą, czy na płytkich bystrzach z dobrze natleniona wodą.

Wielką atrakcją rzeki są wyloty jętki.

lupawa2

Jeśli w tym czasie znajdziemy się nad rzeką, sukces praktycznie mamy gwarantowany.

Jednak odpowiednie podejście gospodarzy do łowiska (podniesienie wymiarów ochronnych, zmniejszenie limitów do 1 sztuki dziennie) spowodowało, że praktycznie przez cały sezon możemy liczyć na dobre wyniki wędkarskie.

Rzeka na naszym ulubionym odcinku, na szczęście nie jest skrzywdzona ręką meliorantów.  Zachowała do naszych czasów swój piękny dziki charakter. Wędkując możemy dostrzec buszującego przy dnie minoga, zimorodka czyhającego na zdobycz, czy kołujące nad naszymi głowami orły.

lupawa3To właśnie w takiej chwili uzmysławiamy sobie w jak niepowtarzalnym jesteśmy miejscu… Łupawa to nie tylko łowisko dla muszkarzy. Są odcinki rzeki udostępnione również do połowów metodą spinningową.

lupawa4


Narew (duża rzeka nizinna)

Najdziksza z dużych rzek nizinnych w kraju. Jednocześnie kameralna z mniejszą niż na innych łowiskach presją wędkarską. Nasi przewodnicy znają ją jak własną kieszeń. Zapraszamy na parogodzinne wypady lub całodniowe wyprawy wędkarskie.

Jedną z większych atrakcji Narwi są niewątpliwie naturalne rafy. Te miejsca są trudne do znalezienia tylko dla wędkarzy, ryby doskonale wiedzą gdzie im najlepiej. n1 Jeśli wybierzemy się na ryby rano, rozpoczniemy dzień jednak gdzie indziej. Poszukamy starych, porozrywanych przez nurt główek. Tam zapolujemy na klenie i bolenie. Później powędrujemy dalej. Naszym celem będą głębokie doły, z których słynie Narew. To prawdziwy matecznik dla sandaczy i sumów. Celem naszej wyprawy mogą być także sandacze. Wybór konkretnego miejsca i gatunku ryby zależy od wielu czynników: pory roku, pory dnia, poziomu wody, ciśnienia… Nasi przewodnicy otoczą Cię właściwą opieką. Podpowiedzą kiedy i na jaką rybę powinniśmy wspólnie zapolować. Co ważne, wiemy także kiedy lepiej zostać w domu, ponieważ wędkarskim wyprawom nie sprzyja stan wody na rzece, czy chociażby aura pogodowa. Czasami więc nie będziemy chcieli, dla Twojego dobra, łowić ryb. Narew do dobre łowisko sumów. Jeśli będziesz chciał możemy zostać na rybach na całą noc n2Nic nie dostarcza większej ilości adrenaliny niż mocne kopnięcie sandacza lub branie suma, kiedy wokół jest cicho i ciemno.

Nie gwarantujemy złowienia ryb, niestety na to czasami nie ma recepty… Jednak gwarantujemy, że nasi przewodnicy regularnie łowią ryby Twoich marzeń, znają rzekę i zrobią wszystko abyś Ty także poczuł na końcu wędki pulsujący ciężar ryby uciekającej w nurcie rzeki. Doskonale wiesz o czym piszemy. Chętnie pomożemy ci zrozumieć rzekę, a także nauczymy czytania jej tajemnic.

Paleta możliwości jest duża, a wybór konkretnej oferty zależy tylko od Twoich pragnień. Powiedz nam czego oczekujesz, my powiemy Ci kiedy możemy spełnić Twoje wędkarskie marzenia.

(Kliknij w zdjęcia, aby obejrzeć filmy)

mateusz-kalkowski-sum

rapa_przewodnicywedkarscy_1

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Narew - wyprawy na sumy - PAKIETY WĘDKARSKIE

Zapraszamy na jednodniowe, dwudniowe lub trzydniowe wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem na Narew w poszukiwaniu Króla rzeki - suma!

Wyprawy na suma - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

OFERTA SPECJALNA - Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem ukierunkowane wyłącznie na połów narwiańskich sumów. Ekskluzywne wyprawy indywidualne dla jednej lub dwóch osób! Wyprawy 1, 2 i 3 dniowe (z noclegami na dzikim brzegu). Zapraszamy w sezonie od 01.06 do 15.10! Zapisz się już teraz i zarezerwuj najlepszy termin: tel. +48 786 874 825 lub e-mail sebastian@guidedfishing.pl

Podstawowy program wyprawy zawiera w cenie:
- łowienie z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim
- łódź z silnikiem spalinowym oraz paliwo do łodzi (w pakiecie łowienia na spinning lub w dryfie)
- pełen sprzęt wędkarski (w pakiecie łowienia na spinning lub stacjonarnie lub w dryfie)
- ubezpieczenie NNW i KL

Podstawowy program wyprawy nie zawiera w cenie:
- dojazdu uczestników do miejsca łowienia lub do miejsca wypłynięcia łodzią
- licencji wędkarskiej
- wyżywienia i napoi
- przynęt sztucznych
- przynęt naturalnych, m.in. żywe karpie, żywe karasie, rosówki i inne (w pakiecie łowienia stacjonarnego lub w dryfie)

Dostępne pakiety:
- pakiet łowienia sumów na spinning z brzegu i z łodzi
- pakiet łowienia sumów z dryfującej łodzi (np. łowienie techniką kwoka)
- pakiet łowienia sumów stacjonarnie techniką bojki i podwodnego spławika

Cena programu podstawowego:
- 1 DZIEŃ ŁOWIENIA AKTYWNEGO (spinning, trolling, vertical, kwok) - 558 zł od osoby za dzień łowienia, 766 zł za dwie osoby za dzień łowienia. Stały Klient: 508 zł od osoby za dzień łowienia, 716 zł za dwie osoby za dzień łowienia.
- 1 DZIEŃ ŁOWIENIA STACJONARNEGO - 508 zł od osoby za dzień łowienia, 716 zł za dwie osoby za dzień łowienia. Stały Klient: 488 zł od osoby za dzień łowienia, 666 zł za dwie osoby za dzień łowienia.

Istotne uwagi:
- przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą.

Liczba uczestników:
- od 1 do 2 osób.

Dostępne terminy:
- sezon sumowy zaczynamy 01.06, a kończymy 15.10. Terminy są uzgadniane indywidualnie z każdym Klientem. Terminy są dowolne 1, 2 i 3 dniowe. Dostępne są terminy weekendowe oraz w środku tygodnia.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY! PODZIELIMY SIĘ Z TOBĄ NASZĄ PASJĄ!

Wyprawy na suma - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy na suma - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem


WŁOCHY - RZEKA PAD (PO) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA

Wyprawy wędkarskie do Włoch nad słynną rzekę Pad (Po) do PIERWSZEJ CAŁKOWICIE POLSKIEJ BAZY WĘDKARSKIEJ nad tą rzeką. Wyprawy wędkarskie na ogromne sumy, sandacze oraz dzikie karpie z rzeki Pad. Tym razem, przedstawiamy Wam jedyną tego typu ofertę w Polsce, ponieważ oferujemy Wam wyprawy nad rzekę Pad do NASZEJ POLSKIEJ BAZY, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Na miejscu oferujemy Wam także opiekę polskiego rezydenta oraz przewodnika wędkarskiego, łowiącego na Padzie od kilku lat. ZAPRASZAMY!

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Terminy połowów: połowy całoroczne, jednak łowi się w różnych okresach, ze względu na poławiane gatunki ryb. Sum, karp - najlepszy okres połowu od marca do końca listopada. Sandacz - najlepszy okres połowu od września do końca kwietnia.
Liczba uczestników: od 1 do 8 osób.
Metoda łowienia: Sumy na przynęty naturalne (metody stacjonarne). Sumy i sandacze na spinning oraz na trolling. Sumy na vertical jigging oraz łowione techniką z użyciem kwoka. Połowy karpiowe (metody karpiowe i spławikowe).

Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): pakiet 8 dniowy - 8 dni łowienia nad rzeką Pad, 7 nocy zakwaterowania w namiotach 1-4 osobowych (ewentualne zakwaterowanie w hotelu - 25-35 EUR osoba/doba ze śniadaniem), duże łodzie wędkarskie z silnikami spalinowymi (jedna łódź na 1-4 osoby), pontony wędkarskie z silnikami spalinowymi, licencje wędkarskie na łowisko, pełna informacja o łowisku, opiekę polskojęzycznego rezydenta, przewodnika wędkarskiego. W cenie jest także pełen PROFESJONALNY sprzęt wędkarski do połowów sumów (Poza przynętami sztucznymi i naturalnymi, za które płaci się według zużycia na miejscu. Sprzęt wędkarski bez zestawów końcowych). W cenie jest także pełen sprzęt biwakowy.

Nie wliczone w cenę: dojazd lub przelot na miejsce (oferujemy pomoc przy zakupie biletów lotniczych) oraz wyżywienie. W przypadku przelotu do Włoch, należy wynająć samochód na lotnisku i dojechać nim do naszej bazy (dokładna mapa dojazdu zostanie przekazana w momencie rezerwacji terminu przez Klienta). Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia na miejscu. Przynęty naturalne/zanęty płatne dodatkowo według zużycia na miejscu. Zestawy końcowe we własnym zakresie lub do zakupienia na miejscu. Na miejscu w bazie, obowiązuje wpłata kaucji zwrotnej w wysokości 200 EUR od osoby. Kaucja jest zwracana na koniec pobytu w bazie.

Ceny wypraw: UWAGA! Od stycznia 2020 nowa CENA już od 170 EUR od osoby ZA 8 DNI!

Posiadamy najniższe ceny w tym regionie rzeki Pad. Presja wędkarska w tym rejonie rzeki Pad jest bardzo mała w porównaniu do odcinków rzeki poniżej.

CENY PAKIETÓW 8 DNIOWYCH.
Do podanych cen doliczamy obowiązkowe ubezpieczenie NNW i KL w cenie 1,8 EUR za osoba/dzień.
Licencja wędkarska płatna oddzielnie w cenie 45 EUR osoba (licencja jest ważna przez cały rok od daty zakupu i upoważnia do wędkowania na 3 wędki przy metodach stacjonarnych oraz na jedna wędkę przy metodach spinningowych oraz wertykalnych).
Paliwo do łodzi płatne według zużycia na miejscu (dotyczy wszystkich pakietów).

Pakiety bez przewodnika wędkarskiego.

Pakiet MINIMUM.
W cenie pakietu: łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, ubezpieczenie OC łodzi).
4 osoby - 160 EUR od osoby. Sezon 2020 - 170 EUR od osoby.
3 osoby - 220 EUR od osoby. Sezon 2020 - 230 EUR od osoby.
2 osoby - 300 EUR od osoby. Sezon 2020 - 310 EUR od osoby.

Pakiet STANDARD.
W cenie pakietu: łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, namiot dziobowy, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe.
4 osoby - 225 EUR od osoby. Sezon 2020 - 235 EUR od osoby.
3 osoby - 280 EUR od osoby. Sezon 2020 - 290 EUR od osoby.
2 osoby - 350 EUR od osoby. Sezon 2020 - 360 EUR od osoby.

Pakiet FULL.
W cenie pakietu: łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM + silnik elektryczny dziobowy sterowany pilotem bądź zwykły do połowów wertykalnych lub spinningowych (na łodzi: echosonda, namiot dziobowy, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), 2 wędki do łowienia stacjonarnego na osobę (bez zestawów końcowych), 2 wędki spinningowe na grupę, 2 wędki do łowienia wertykalnego na grupę, 2 wędki feeder do łowienia ryb na żywca na grupę, beczka do przewozu żywych przynęt, namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe, moskitiery na łóżka, krzesła rozkładane z oparciem, parasole, podbierak, siatka na ryby, podpórki na wędki.
4 osoby - 300 EUR od osoby. Sezon 2020 - 310 EUR od osoby.
3 osoby - 350 EUR od osoby. Sezon 2020 - 360 EUR od osoby.
2 osoby - 400 EUR od osoby. Sezon 2020 - 410 EUR od osoby.

Pakiety łowienia z przewodnikiem wędkarskim przez cały pobyt.

Pakiet MINIMUM GUIDE.
W cenie pakietu: przewodnik wędkarski na cały pobyt (po 8 godzin dziennie). łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, ubezpieczenie OC łodzi).
4 osoby - 400 EUR od osoby. Sezon 2020 - 410 EUR od osoby.
3 osoby - 460 EUR od osoby. Sezon 2020 - 470 EUR od osoby.
2 osoby - 600 EUR od osoby. Sezon 2020 - 610 EUR od osoby.

Pakiet STANDARD GUIDE.
W cenie pakietu: przewodnik wędkarski na cały pobyt (po 8 godzin dziennie), łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM (echosonda, namiot dziobowy, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe.
4 osoby - 425 EUR od osoby. Sezon 2020 - 435 EUR od osoby.
3 osoby - 480 EUR od osoby. Sezon 2020 - 490 EUR od osoby.
2 osoby - 650 EUR od osoby. Sezon 2020 - 660 EUR od osoby.

Pakiet FULL GUIDE.
W cenie pakietu: przewodnik wędkarski na cały pobyt (po 8 godzin dziennie), łódź 5,5 m z silnikiem spalinowym 40 KM + silnik elektryczny dziobowy sterowany pilotem bądź zwykły do połowów wertykalnych lub spinningowych (na łodzi: echosonda, namiot dziobowy, ubezpieczenie OC łodzi), ponton z silnikiem spalinowym 5 KM (ubezpieczenie OC pontonu), 2 wędki do łowienia stacjonarnego na osobę (bez zestawów końcowych), 2 wędki spinningowe na grupę, 2 wędki do łowienia wertykalnego na grupę, 2 wędki feeder do łowienia ryb na żywca na grupę, beczka do przewozu żywych przynęt, namioty do spania (2 i 3 osobowe), łóżka karpiowe, moskitiery na łóżka, krzesła rozkładane z oparciem, parasole, podbierak, siatka na ryby, podpórki na wędki.
4 osoby - 480 EUR od osoby. Sezon 2020 - 490 EUR od osoby.
3 osoby - 525 EUR od osoby. Sezon 2020 - 535 EUR od osoby.
2 osoby - 700 EUR od osoby. Sezon 2020 - 710 EUR od osoby.
1 osoba - 950 EUR. Sezon 2020 - 960 EUR od osoby.

Możliwość wynajęcia przewodnika na 1 dzień (8 godzin) lub na 1 noc (8 godzin).

Pakiet GUIDE ONE day/night.
1 dzień/noc łowienia z przewodnikiem:
1-2 osoby - 100 EUR za grupę.
3 osoby - 150 EUR za grupę.
4 osoby - 200 EUR za grupę.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Rzeka Pad (Po)- rzeka w północnych Włoszech. Najdłuższa i największa rzeka tego kraju. Źródła Padu znajdują się w Pian del Re na terenie gminy Crissolo, na wysokości 2022 m n.p.m. u stóp Monte Viso w Alpach Kotyjskich. Rzeka Pad przepływa przez wyżynę Monferrato i tworzy naturalną granicę dwóch regionów – Lombardii i Emilii-Romanii. Następnie płynie z zachodu na wschód żyzną Niziną Padańską. Uchodzi do Morza Adriatyckiego w pobliżu Wenecji tworząc deltę, która jest jedną z najbardziej rozbudowanych w Europie. Delta ta, zaczynająca się już w pobliżu Ferrary, ma powierzchnię ok. 380 km². Liczy 14 ramion podzielonych na 5 grup: Po di Levante, Po di Maestra, Po delle Tolle, Po di Goro e di Gnocca, Po della Pilla. Rzeka Pad (Po) słynie z największych okazów suma na Świecie! Poza tym zamieszkują ją wielkie ilości sandaczy, dzikich karpi, brzan oraz cefali.

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Zapraszamy do miejscowość Coltaro w prowincji Parma do PIERWSZEJ CAŁKOWICIE POLSKIEJ BAZY WĘDKARSKIEJ nad rzeką Pad (Po). Zakwaterowanie w w namiotach 1-4 osobowych. Na miejscu oferujemy łodzie z silnikami spalinowymi, przystosowane do połowów sumów i innych gatunków ryb. Oferujemy pełen sprzęt wędkarski (poza przynętami sztucznymi i naturalnymi, za które płaci się według zużycia na miejscu) do połowu sumów.

Wyprawy wędkarskie na Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Wyprawy na Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Wyprawy wędkarskie na Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Dostępne gatunki ryb
Główną i największą atrakcją rzeki Pad we Włoszech są oczywiście ogromne sumy. Największe sumy na Świecie! Wszystkie ostatnie rekordy Świata w połowie tego gatunku są z rzeki Pad. Na Padzie istnieje realna szansa złowienia suma o wadze 150 kg. Regularnie łowione są ryby 250-260 cm i większe. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że sum to ogromnie silny przeciwnik. Nad rzekę Pad zjeżdżają się łowcy sumów z całego Świata, bo jest to jedno z najlepszych łowisk tego gatunku. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Wyprawy wędkarskie na Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie na suma

Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma na Pad

Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na suma na Pad

Poza sumami, dużą atrakcją rzeki Pad są sandacze. W tym łowisku żyją duże ilości tego drapieżnika. W dobrym okresie można złowić kilkadziesiąt sztuk w ciągu jednego dnia. Najczęściej łowione są średnie ryby, ale trafiają się prawdziwe okazy. Najlepszy okres połowów: od września do końca kwietnia.

Oczywiście niewątpliwą atrakcją rzeki Pad są wielkie karpie oraz bardzo liczne brzany. Żyje ich tam ogromna ilość. Dorastają do bardzo dużych rozmiarów. Realną szansą jest złowienie ponad 30 kilogramowego karpia i ponad 10 kg brzany. W dobrych okresach łowi się dużo karpi i najczęściej padają okazy powyżej 10 i 15 kilogramów. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Sprzęt pływający

Do dyspozycji naszych Gości są 2 duże łodzie 5,5 m (jedna łódź na 1-4 osoby) przystosowane do łowienia sumów i innych gatunków ryb. Łodzie wyposażone są w silniki spalinowe 40 KM. Każda z łodzi wyposażona jest w echosondę oraz namiot dziobowy. Do dyspozycji naszych Gości są także nieduże pontony, wyposażone w silniki spalinowe 5 KM, które posłużą do wywożenia zestawów przy łowieniu stacjonarnym. Nasze środki pływające posiadają ubezpieczenie OC.

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumy

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumy

Wyprawy na ryby nad Pad - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumy

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w dużych namiotach (2-3 osobowych) - namiot do spania (2-3 osobowy), łóżka karpiowe, moskitiery na łóżka, śpiwory, krzesła rozkładane z oparciem, parasol. Do dyspozycji naszych Gości udostępniamy także naszą bazę - do dyspozycji łazienka z prysznicem, ubikacja, miejsce do odpoczynku (wiszące hamaki) oraz miejsce na posiłek (duża ława z krzesłami).

Ewentualnie osoby potrzebujące wygody mogą zakwaterować się w pobliskim hotelu - 20 EUR osoba/doba.

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje) oraz napoje we własnym zakresie. Każdy posiłek trzeba przygotować we własnym zakresie. Niedaleko naszej bazy jest miasteczko z dobrze wyposażonym sklepem. Restauracje i bary są także dostępne w najbliższej miejscowości.

Opieka podczas wyprawy
Na miejscu do Waszej dyspozycji jest polskojęzyczny rezydent. Dostarcza także przynęty i zanęty naturalne (płatne według zużycia na miejscu). Na dodatkowe życzenie Gości, rezydent może zrobić zakupy spożywcze. Przy wykupieniu opcji łowienia z przewodnikiem wędkarskim jesteście cały czas pod jego opieką. Przewodnik wybierze dla Was najlepsze miejsca do łowienia. Przygotuje odpowiednie zestawy i pod jego okiem będziecie mieli okazję złowienia największych okazów. Nasz przewodnik zna najlepsze rejony na połowy największych sumów na rzece Pad. Przy wykupieniu pakietu EXTRA GUIDE jesteście pod opieką przewodnika wędkarskiego przez cały pobyt.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 oraz w sklepie “Dom Wędkarza”, ul. Okrężna 38 w Warszawie oraz w sklepie Pleciona.pl.

Informacje
Wszelkie informacje o docelowych lotniskach we Włoszech, o dokładnym miejscu zakwaterowania lub dojeździe na miejsce, zostaną przekazane po zapisaniu się na wyprawę.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!


Rugia - wyprawy na szczupaki - PAKIETY WĘDKARSKIE

Wyprawy do Niemiec na otaczające wyspę Rugię wielkie zatoki Morza Bałtyckiego (po niemiecku - (zatoka) Bodden). Wyprawy na wielkie szczupaki. ZAPRASZAMY!

Wyprawy na Rugię z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Jadąc z nami na tę wyprawę powinieneś liczyć się z tym, że w każdym dniu łowienia możesz stanąć “oko w oko” z wielkim-życiowym szczupakiem. To łowisko największych szczupaków na całym świecie! I nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Łowisko testujemy dla Was już od 10 lat. To nie jest oferta dla każdego wędkarza, jednak każdy wymagający łowca szczupaków będzie miał szansę spełnić swoje marzenia. Skupiamy się głównie na łowieniu tylko okazowych szczupaków, omijając miejsca, w których biorą małe ryby. Sprawdź naszą ofertę!

PROGRAM WĘDKARSKI - RUGIA (NIEMCY)

RUGIA 6 dni/5 nocy
Dzień 1 - Polska - Rugia
Przyjazd z Polski na Rugię. Zakwaterowanie w miejscu zamieszkania. Spotkanie z przewodnikiem wędkarskim. Krótka odprawa przed pierwszym dniem łowienia.
Dzień 2 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 3 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 4 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 5 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 6 - Rugia - Polska
Wykwaterowanie się z miejsca zamieszkania. Wyjazd z Rugii do Polski.

Podstawowy program wyprawy zawiera w cenie:
- komfortowe zakwaterowanie w apartamencie z aneksem kuchennym (opcja dla 3, 4 lub 6 osób) lub komfortowe zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (opcja dla 2 osób). Uwaga w apartamentach i w pokojach są głównie łóżka podwójne.
- 4 dni łowienia z polskojęzycznym/anglojęzycznym przewodnikiem wędkarskim - Mateuszem Kalkowskim/Adamem Wójcikiem.
- dużą łódź z silnikiem spalinowym 50 KM (w pełni wyposażona w profesjonalną elektronikę - echosonda, GPS, radio VHF).
- paliwo do łodzi.
- sprzęt wędkarski i przynęty.
- opiekę polskojęzycznego przewodnika wędkarskiego podczas całej wyprawy.
- licencje wędkarskie (licencja jest wliczona w cenę tylko przy posiadaniu karty wędkarskiej, bez karty dopłata 36 EUR/osoba).
- sprzątanie końcowe.
- pościel.
- ubezpieczenie NNW i KL.

Podstawowy program wyprawy nie zawiera w cenie:
- dojazdu  na miejsce
- przejazdów z miejsca zakwaterowania do portu i z powrotem, z którego odbywa się wypłynięcie na ryby (około 10 km w jedną stronę). Dla tych osób, które nie chcą dojeżdżać do portu, istnieje możliwość zakwaterowania w okolicach portu!
- wyżywienia oraz napoi

Cena programu podstawowego: 2750 zł od osoby.
Przy 3 osobach cena 2650 zł od osoby.
Przy 4 osobach cena 2550 zł od osoby.
Przy 5-6 osobach cena 2450 zł od osoby.
Dla stałych Klientów specjalne zniżki!

Istotne uwagi:
- ze względu na trudne warunki pogodowe istnieje możliwość, że w danym dniu będziemy zmuszeni do łowienia tylko na wybranych miejscach (bardzo duży wiatr i wysokie fale)

Liczba uczestników:
- minimum 2 osoby, maksimum 6 osób.

Dostępne terminy: Terminy są ustalane indywidualnie z każdą grupą od 2 do 6 osób.

Sezon, w którym łowimy szczupaki na Rugii jest w okresach:

- 01.05-30.06. Pierwsza tura rozpoczyna się od 30.04.

- 01.07-30.09.

- 01.10-21.12.

- 04.01-28.02. Ostatnia tura kończy się 01.03.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Wyspa Rugia w Niemczech posiada niesamowity potencjał wędkarski. Żyje tu większość ryb śródlądowych, jak i morskich, które zamieszkują ten rejon Europy. Łowi się tu szczupaki, sandacze, okonie, a także belony, dorsze i wielkie łososie. To ogromne połacie wody i niezmierzony zasób drapieżników. Rugia jest wyspą, która posiada wiele ogromnych zatok. Łowiąc na niektórych z nich nie widać brzegów wyspy. To najlepsze na Świecie łowisko szczupaka! Ryb powyżej metra żyje tu naprawdę dużo. Specjaliści szukają w tych wodach, szczupaków przekraczających 120 centymetrów! To nie wszystko, bo realną szansą jest złowienie szczupaka przekraczającego 130, a nawet 140 centymetrów! Jest to realne, bo takie ryby są tam łowione. Na obszarze wód Rugii jest wiele obostrzeń, dzięki którym chronione są ryby i wszystkie inne zwierzęta. Na łowisku propagowana jest metoda “catch & release” w stosunku do złowionych szczupaków. Na wodach “wewnętrznych” Rugii jest całkowicie zabroniony troling. Łowienie szczupaków w tym rejonie nie należy do prostych i łatwych. Trzeba liczyć się z trudnymi warunkami na wodzie oraz ze zmienną pogodą.W sezonie są takie dni, w których nawet nie ma możliwości wypłynąć na zatoki. Jednak później wytrwali łowcy są obdarzani naprawdę pięknymi rybami. Ponadto Rugia to w ogóle bardzo ciekawe i piękne miejce. W wolnych chwilach można zwiedzić Rugię i obejrzeć jej najpękniejsze zakątki. Rugia ma bardzo urozmaicone wybrzeże, od wielkich rezległych zatok, aż do kilkudziesięcio-metrowych klifów, które są przecież typowe dla wybrzeża Irlandii.

Rugia - Niemcy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Klify na Rugii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Burza na Bałtyku - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Dostępne gatunki ryb
Dla nas główną i największą atrakcją na Rugi są szczupaki, jednak łowisko to obfituje w sandacze, okonie i wiele gatunków ryb morskich, w których niepodzielnie króluje łosoś. My skupiamy się na łowieniu dużych szczupaków, bo tutaj w tym przypadku może wydarzyć się naprawdę wszystko.

Wyprawy na Rugię z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wyprawy na Rugię z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Okazowy okoń - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wielki szczupak z Rugii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Sprzęt pływający
Do dyspozycji Gości są 2 profesjonalne 3-4 osobowe łodzie wędkarskie Kruger Boats 5,35 metra z silnikami 50 KM. Łodzie są wyposażone w pełną elektronikę  - GPS Garmin z NIEZBĘDNYMI mapami morskimi oraz profesjonalna echosonda, a także radio VHF. Na łodziach są także dryfkotwy do łowienia w dryfie. Na wyposażeniu są także kamizelki wypornościowe. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Druga łódź - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Rugię

Dojazd na miejsce
Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Opcjonalnie istnieje możliwość dojazdu na Rugię wygodnym samochodem typu VAN. Samochód posiada duży i pakowny bagażnik oraz klimatyzację. Opcja dla 2-6 uczestników wyprawy.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w komfortowych apartamentach (opcja dla 3, 4 lub 6 osób) lub pokojach dwuosobowych (opcja dla 2 osób). Apartamenty posiadają 2 pokoje oraz w pełni wyposażoną kuchnię. W kuchni znajduje się wszystko co potrzeba, aby przygotować każdy posiłek (lodówka, kuchenka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, itd.). Ponadto w apartamentach i pokojach są oczywiście łazienki z WC oraz ogrzewanie. Uwaga w apartamentach i w pokojach są głównie łóżka podwójne.

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Rugię

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Rugię

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Rugię

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Rugię

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Zakupy spożywcze można zrobić w Polsce lub w miejscowych sklepach na Rugii. W miejscu zakwaterowania (TYLKO opcja zakwaterowania w apartamencie) w kuchni można przygotować każdy posiłek. Ponadto blisko miejsca zakwaterowania są restauracje oferujące szeroki wachlarz dań.

Opieka podczas wyprawy
Od początku wyprawy jesteście pod opieką przewodników Mateusza Kalkowskiego lub Adama Wójcika. Przewodnicy pływają z Wami przez cały okres wyprawy. Przewodnicy służą swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik połowu szczupaków.

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Rugię

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie “Fishclub”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Terminy wypraw są uzgadniane indywidualnie z uczestnikami. Na łowiskach Rugii obowiązują szerokie obostrzenia i przestrzeganie ich jest podstawą bezpieczeństwa. Należy mieć na uwadze, że ze względu na trudne warunki pogodowe istnieje możliwość, że w danym dniu będziemy zmuszeni do łowienia tylko na wybranych miejscach (bardzo duży wiatr i wysokie fale). Na naszych wyprawach na Rugię obowiązuje zasada “złów i wypuść” w stosunku do złowionych szczupaków. Dopuszczamy możliwość zabrania jednego szczupaka dziennie na potrzeby bieżącego posiłku.

Wyprawy na Rugię z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów o szczupakach z Rugii.

(kliknij w zdjęcie, aby wyświetlić film)

Wyprawy na ryby na Rugię - wwww.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem

(kliknij w zdjęcie, aby wyświetlić film)

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Rugię

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!


Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)

Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Królowa polskich rzek. Dzika, wielka i… rybna. Zapraszamy na jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem. Naszą główną atrakcją są niezapomniane spływy łodziami lub pontonami (oczywiście także z noclegiem pod namiotami). Wówczas wędkujemy podczas całego dnia, jak i późną nocą. Na jakie ryby możemy liczyć podczas naszych wypraw? Teoretycznie na wszystkie, które zamieszkują tę rzekę. Nasi przewodnicy otoczą Cię właściwą opieką.

Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Znamy miejsca, w których sandacze odpoczywają na zboczu opaski, bolenie żerują na skraju przykosy, a sumy wypływają z głębin na nocne żerowanie. Zabierzemy cię na ciekawe przelewy, dzikie rafy, czy inne miejsca, gdzie lubią przebywać drapieżniki.  Ponadto wiemy kiedy warto wybrać się nad rzekę w poszukiwaniu danej ryby. Obserwujemy poziom wody, ciśnienie, temperaturę oraz pogodę. Wiemy dlaczego wiosną warto zapolować na ,,białego” drapieżnika, gdzie w ciepły wiosenny lub jesienny dzień warto wyruszyć na bolenie, a przed wysoką wodą szukać miejsc żerowania drapieżników. Wiemy kiedy lepiej zostać w domu, ponieważ wędkarskim wyprawom nie sprzyja stan wody na rzece, czy chociażby aura pogodowa.

Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Nie znamy odpowiedzi tylko na jedno pytanie - na jaką rybę chciałbyś zapolować? Wybierz ją, a my podpowiemy kiedy i gdzie możemy spróbować ją złowić. Nie wiesz jaką rybę chciałbyś złowić? To powiedz nam, kiedy chciałbyś wybrać się na ryby? Rano? Zaczniemy może od boleni. Spróbujemy dołączyć nasze przynęty do ich śniadaniowego menu. Cały dzień? Poszukamy kleni lub jazi w nurtowych miejscach, a może zapolujemy na brzanę, królową naszej rzeki? Zawsze możemy poszukać szczupaków w wielu miejscach na rzece.

Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Pod wieczór spróbujemy znaleźć sandacze na ich nocnych żerowiskach. Później może sumy? A może chcesz zostać na rybach na noc? Nic nie dostarcza większej ilości adrenaliny niż mocne kopnięcie sandacza lub branie suma, kiedy wokół jest cicho i ciemno. Cicho? Hmmm… A te odgłosy żerujących ryb? Rozbijemy namiot lub śpimy przy ognisku pod gołym niebem. Zapolujemy o brzasku? Nie ma problemu. Później popłyniemy dalej lub spłyniemy łodzią do bazy. Nie gwarantujemy złowienia ryb, niestety na to czasem nie ma recepty… Jednak gwarantujemy, że nasi przewodnicy regularnie łowią ryby Twoich marzeń, znają rzekę i zrobią wszystko abyś Ty także poczuł na końcu wędki pulsujący ciężar ryby uciekającej w nurcie rzeki. Doskonale wiesz o czym piszemy. Chętnie pomożemy ci zrozumieć rzekę, a także nauczymy czytania jej tajemnic.

Wyprawy wędkarskie na Wisłę - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wisła

Paleta możliwości jest duża, a wybór konkretnej oferty zależy tylko od Twoich pragnień. Powiedz nam czego oczekujesz, my powiemy Ci kiedy możemy spełnić Twoje wędkarskie marzenia.

ZAPRASZAMY na następujące odcinki Wisły: Wisła odcinek mazowiecki.

Przewodnik Mateusz Kalkowski - Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Przewodnik Sebastian Kalkowski - Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Dodatkowa OFERTA SPECJALNA: Wyprawy z profesjonalnym przewodnikiem ukierunkowane wyłącznie na połów wiślanych sumów. Ekskluzywne wyprawy indywidualne 1-6 osobowe. Wyprawy 1, 2 i 3 dniowe (z noclegami na dzikich wyspach). Zapraszamy w sezonie od 01.06 do 15.10! Zapisz się już teraz i zarezerwuj najlepszy termin: tel. +48604118116 lub e-mail sebastian@guidedfishing.pl

Przewodnik z sumem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Główny cel letnich wypraw na Wisłę - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Sum złowiony w nocy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

(Kliknij w zdjęcia, aby obejrzeć filmy z wiślanych połowów)

ryszard-bolen-78-02

przewodnicy-wedkarscy-klen

sum-acz


Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020

Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020 - ZAPRASZAMY!

Terminy wypraw w sezonie 2020: 23-24.05 (2 dni) + 13-14.06 (2 dni) + 18-19.07 (2 dni - wyprawa na suma) + 15-16.08 (2 dni - wyprawa na suma) + 12-13.09 (2 dni - wyprawa na suma).
Liczba uczestników: Minimum 2 osoby. Max 6 osób. Przy 3-4 osobach wypływamy na dwie jednostki, przy 5-6 osobach wypływamy na trzy jednostki.
Przewodnicy: Mateusz Kalkowski, Adam Wójcik, Sebastian Kalkowski.
Terminy zgłoszeń: ostateczne zgłoszenia na 14 dni przed planowaną wyprawą.
Cena: 766 zł (wyprawa dwudniowa) od osoby. Minimum 2 osoby.
W przypadku zapisu na 4 miesiące przed planowaną wyprawą – promocja 50 zł taniej!
Rezerwacje: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Gdzie płyniemy i co będziemy łowili?
Pierwszego dnia rano spotykamy się nad rzeką w ustalonym wcześniej miejscu i płyniemy w dół lub górę Wisły (w zależności  od stanu wody i danego miesiąca). Zasięg jest ograniczony jedynie czasem wyprawy. W przypadku dwudniowej wyprawy, do samochodów wracamy w niedzielę wieczorem. W przypadku trzydniowej wyprawy wypływamy w piątek rano i wracamy w niedzielę wieczorem.
Będziemy pływali po wielu urozmaiconych miejscach – kamieniste rafy, przelewy, główki, opaski, dzikie burty, wyspy i przykosy.
Głównym celem połowów będą bolenie i sandacze. Ale zapolujemy także na klenie, jazie, brzany i oczywiście na wielkie sumy.
W trakcie wyprawy omówimy miejscówki wędkarskie, pokażemy i doradzimy jak i na co łowić w danych miejscach, na co można liczyć w danych miejscach i jak prawidłowo ustawić łódź na miejscówce.

Gdzie mieszkamy?
Z soboty na niedzielę zanocujemy na jednej z wiślanych wysp. Będziemy spali pod namiotami, przy ognisku. W przypadku wyprawy trzydniowej są dwa noclegi na wiślanych wyspach.

Wyżywienie
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. W ciągu dnia i wieczorem planujemy ogniska i pieczenie kiełbasek.

Sprzęt pływający
Do dyspozycji mamy duże wiślane pychówki lub duże pontony (twarda podłoga). Są to bezpieczne i wygodne jednostki wyposażone w silniki spalinowe 20 KM, 20 KM i 15 KM. Na trzech jednostkach posiadamy miejsca dla 7 Gości (+ przewodnicy).

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikami podczas wyprawy będą Sebastian Kalkowski, Mateusz Kalkowski, Adam Wójcik. To wędkarze bardzo dobrze znający wiślane łowiska i występujące w nich ryby. W każdej chwili służą obszerną wiedzą i fachowym doradztwem. Pod okiem przewodników będziecie mieli możliwość przeżycia niezapomnianych chwil na dzikiej Wiśle. Będziecie mieli szansę złowienia kilku gatunków ryb w ciągu jednej wyprawy.

Dojazd na łowisko
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu nad Wisłą lub w porcie. Szczegóły spotkania po zapisaniu się na listę chętnych na wyprawę i po wpłaceniu zaliczki.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po wpłacie zaliczki za wyprawę.
Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% na sprzęt zakupiony w sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30.

Co należy zabrać na wyprawę?
Śpiwór, karimatę, lekki namiot.
Wyżywienie oraz napoje na dwa/trzy dni.
Kiełbasę na ognisko.
Nieprzemakalne ubrania i najlepiej nieprzemakalne buty.

Zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową bądź telefoniczną - e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

FILM WISŁA 01

FILM WISŁA 02

FILM WISŁA 03

www.przewodnicywedkarscy.pl obóz na wyspie

Wyprawy na sumy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wisła

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Wisłę

Wyprawy na ryby na Wisłę - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na Bolenie

sandacz-94-cm-b

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem

Sandacz - Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby


Wisła - wyprawy na sumy - PAKIETY WĘDKARSKIE

Zapraszamy na jednodniowe, dwudniowe lub trzydniowe wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem na Wisłę w poszukiwaniu Króla naszej rzeki - suma!

Wyprawy wędkarskie na Wisłę - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

OFERTA SPECJALNA - Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem ukierunkowane wyłącznie na połów wiślanych sumów. Ekskluzywne wyprawy indywidualne od 1 do 6 osób! Wyprawy 1, 2 i 3 dniowe (z noclegami na dzikich wyspach lub na dzikim brzegu). Zapraszamy w sezonie od 01.06 do 15.10! Zapisz się już teraz i zarezerwuj najlepszy termin: tel. +48 786 874 825 lub e-mail sebastian@guidedfishing.pl

Podstawowy program wyprawy wędkarskiej zawiera w cenie:
- łowienie z profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim
- łódź z silnikiem spalinowym oraz paliwo do łodzi (w pakiecie łowienia na spinning lub trolling lub stacjonarnie lub w dryfie)
- pełen sprzęt wędkarski (w pakiecie łowienia na spinning lub trolling lub stacjonarnie lub w dryfie)
- ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia

Podstawowy program wyprawy wędkarskiej nie zawiera w cenie:
- dojazdu uczestników do miejsca łowienia lub do miejsca wypłynięcia łodzią
- licencji wędkarskiej
- wyżywienia i napoi
- przynęt sztucznych
- przynęt naturalnych, m.in. żywe karpie, żywe karasie, dendrobena i inne (w pakiecie łowienia stacjonarnego lub w dryfie)

Dostępne pakiety:
- pakiet łowienia sumów na spinning i na trolling z łodzi
- pakiet łowienia sumów z dryfującej łodzi (np. vertical, łowienie techniką kwoka)
- pakiet łowienia sumów stacjonarnie techniką bojki i podwodnego spławika

Cena programu podstawowego:
- 1 DZIEŃ ŁOWIENIA AKTYWNEGO (spinning, trolling, vertical, kwok) - 558 zł od osoby za dzień łowienia, 766 zł za dwie osoby za dzień łowienia. Stały Klient: 508 zł od osoby za dzień łowienia, 716 zł za dwie osoby za dzień łowienia.
- 1 DZIEŃ ŁOWIENIA STACJONARNEGO - 508 zł od osoby za dzień łowienia, 716 zł za dwie osoby za dzień łowienia. Stały Klient: 488 zł od osoby za dzień łowienia, 666 zł za dwie osoby za dzień łowienia.

Wynajem sprzętu biwakowego: łóżko karpiowe - 20 zł osoba/doba, miejsce w specjalistycznym namiocie - 20 zł osoba/doba.

Istotne uwagi:
- istnieje możliwość wypożyczenia przynęt sztucznych na wyprawę (płaci się dodatkowo za zniszczone i zerwane przynęty podczas wyprawy)
- przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą.

Liczba uczestników:
- od 1 do 6 osób. Przy 1-2 osobach jest 1 przewodnik i wypływamy 1 jednostką. Przy 3-4 osobach jest 2 przewodników i wypływamy na 2 jednostki. Przy 5-6 osobach jest 3 przewodników i wypływamy na 3 jednostki.

Dostępne terminy:
- sezon sumowy zaczynamy 01.06, a kończymy 15.10. Terminy są uzgadniane indywidualnie z każdym Klientem. Terminy są dowolne 1, 2 i 3 dniowe. Dostępne są terminy weekendowe oraz w środku tygodnia.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Film - Hol suma 200 cm

Film - Weekend sezonu 2012

ZAPRASZAMY! PODZIELIMY SIĘ Z TOBĄ NASZĄ PASJĄ!

Wyprawy wędkarskie na suma - Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl

Wyprawy na sumy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wisła

Wyprawy na sumy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wisła

Wyprawy na sumy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wisła

Wyprawy na sumy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wisła

Wyprawy na sumy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wisła

Wyprawy wędkarskie na suma - Wisła - www.przewodnicywedkarscy.pl