KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Arkadiusz Maćkiewicz - Polska

mackiewiczWędkarz “od zawsze”. Żuławy i okalające je kanały to istny wędkarski poligon - mogą na nim zaspokoić na nim swe żądze zarówno spławikowcy, gruntowcy, ale przede wszystkim spinningiści. Mnogość okolicznych łowisk zapewnia im doskonałą kondycję opierającą się coraz większej presji wędkarskiej. Od kilku lat Arek jest testerem i członkiem TEAM DRAGON, utrzymuje wiele wędkarskich znajomości na terenie kraju i zagranicą.

Jest współzałożycielem Elbląskiego Klubu Spinningowego ELSPIN-MILEX, którego członkowie odnoszą wiele sukcesów na arenie polskiego wędkarstwa, a ich ciągłe spotkania i wymiana doświadczeń przyczyniają się do ciągłego podnoszenia umiejętności łowienia ryb. Innymi słowy - nasz specjalista od Żuław.

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Arkadiusza Maćkiewicza w Polsce.

Łowiska naszego przewodnika

Jezioro Drużno

druzno1Płytkie, zarośnięte, bogate w ryby, szczególnie szczupaki - to najkrótsza charakterystyka perły Żuław - Jeziora Drużno. Do roku 2007 obowiązywał na nim całkowity zakaz wędkowania, pierwotnie ogłoszony w celu ochrony miejsc lęgowych ptactwa wodnego i błotnego. Teraz, to idealne miejsce do łowienia szczupaków za pomocą jerków, a nasi instruktorzy, to eksperci w tej dziedzinie wędkarstwa. Nie obiecujemy, że na Drużnie na pewno złowisz rybę życia. Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć jednak, że jeśli marzy Ci się metrowy szczupak, to musisz odwiedzić tę wodę.

Jezioro Drużno znajduje się w południowo-wschodniej części Żuław Elbląskich.  Stanowi ono pozostałość wcinającego się niegdyś głęboko w ląd Zalewu Wiślanego. Jezioro o poziomie lustra wody 0,1m ppm stanowi kryptodepresję i otoczone jest wałami. W zależności od kierunku wiatru poziom wody w Drużnie ulega znacznym wahaniom, dochodzącym nawet do 1 m. Powierzchnia obejmuje samego zwierciadła wody to około 1790 ha. Rezerwat przyrody “Jezioro Drużno”, który ze względu na unikalność fauny i flory został włączony do obszarów objętych konwencją z Ramsar jako światowe dziedzictwo przyrodnicze,druzno2 od roku 2004 wpisany do europejskiej sieci Obszarów Specjalnej Ochrony w programie NATURA 2000.

Drużno jest jeziorem zalewowym o przeciętnej głębokości 1,5 m, silnie zeutrofizowane. Jego ogromne wody - poza nielicznymi pasmami czystej wody - są bardzo gęsto pokryte roślinnością pływającą. Utrudnia to pływanie oraz wyszukiwanie miejscówek ryb. Dlatego roli przewodnika nie da się przecenić. Gospodarzem na Drużnie jest elbląski okręg PZW, łowienie możliwe jest tylko na łodziach będących w jego dyspozycji. Sezon zaczyna się 1 września i trwa do 31 grudnia.

Krótki film o naszym łowisku: JEZIORO DRUŻNO.


Wyprawy grupowe - Jezioro Drużno - sezon 2019/2020

Wyprawy grupowe – Jezioro Drużno – sezon 2019/2020 - ZAPRASZAMY!

Terminy wypraw w sezonie 2019/2020: 18-19.11.2019 (2 dni) + 14-15.12.2019 (2 dni)  + 14-15.2020 (2 dni) + 05-06.12.2020 (2 dni).

Liczba uczestników: 4-5 osób. Minimum 2 osoby.
Przewodnicy: Arkadiusz Maćkiewicz (Zanderix) lub Mateusz Kalkowski
Termin zgłoszeń: ostateczne zgłoszenia na 7 dni przed planowaną wyprawą
Cena: 816 zł od osoby. Minimum 2 osoby.
Rezerwacje: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Gdzie jedziemy i co będziemy łowili?
Przez 2 dni będziemy pływali po rozległych zatokach jeziora Drużno (woj. warmińsko-mazurskie). To bardzo atrakcyjne jezioro szczupakowe. Jest tutaj duża populacja ładnego szczupaka. Jezioro należy do płytkich łowisk i jest idealnym miejscem na połowy szczupaków na jerki, duże woblery, i inne płytko chodzące przynęty.
Pierwszego dnia spotykamy się wcześnie rano na łowisku.
Celem połowów będą oczywiście szczupaki. Będziemy łowili w miejscach, gdzie jest bardzo duża szansa złowienia życiowego szczupaka.
W trakcie wyprawy omówimy jeziorowe miejscówki, pokażemy oraz doradzimy jak i na co łowić w danych miejscach i jak prawidłowo ustawić łódź na miejscówce, bądź w dryfie.

Gdzie mieszkamy?
Zakwaterowanie we własnym zakresie.

Wyżywienie
Wyżywienie we własnym zakresie. Można zabrać swoje artykuły spożywcze lub skorzystać z miejscowych restauracji.

Sprzęt pływający
Dzierżawcą jeziora jest PZW w Elblągu i pływać można tylko na łodziach będących w jego dyspozycji. Regulamin łowiska przewiduje pływanie po akwenie tylko na silnikach elektrycznych. Silniki spalinowe (max 5 KM) dopuszczone są wyłącznie do pływania po wyznaczonym torze wodnym. Przewodnicy będą codziennie wymieniali się, tak aby każdy z uczestników wyprawy miał możliwość pływania z przewodnikiem.

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikami podczas wyprawy będą Arkadiusz Maćkiewicz (znany także jako Zanderix) lub Mateusz Kalkowski. To wędkarze dobrze znający jezioro Drużno i występujące w nim szczupaki. W każdej chwili służą obszerną wiedzą i fachowym doradztwem.

Dojazd na łowisko
Dojazd do miejsca zakwaterowania i nad jezioro we własnym zakresie. Spotykamy się nad jeziorem. Szczegóły spotkania po zapisaniu się na listę chętnych na wyprawę i po wpłaceniu zaliczki.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po wpłacie zaliczki za wyprawę.
Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% na sprzęt zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30.

Co należy zabrać na wyprawę
Wyżywienie oraz napoje na cztery dni.
Odpowiednie ubranie – ciepłe i nieprzemakalne.

Zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową bądź telefoniczną - e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Krótki film o naszym łowisku: JEZIORO DRUŻNO.

Takie szczupaki czekają na ciebie!

Duży szczupak z Drużna - Arkadiusz Maćkiewicz

Ponad metrowy szczupak z Drużna - Mateusz Kalkowski


Nogat (średnia rzeka nizinna)

nogat1Nogat to ponad 60-km odcinek ujściowej Wisły. Jeden z wielu. Nas interesuje tylko fragment tej rzeki. Choć nie należy on do najpiękniejszych miejsc na Ziemi, warto w odpowiednim czasie pojawić się tam ze spinningiem. “Nasz” odcinek ma charakter kanału, charakteryzuje się wolnym, a nawet bardzo wolnym uciągiem wody. Głębokość to maksymalnie 3 metry, a szerokość 30-40 metrów. To typowe łowisko sezonowe. To jednak żadna niedogodność.

Cała sztuka wędkarska polega na tym, aby we właściwym czasie pojawić się we właściwym miejscu. nogat2Nasi przewodnicy chętnie zabiorą Cię tam jesienią, zimą albo wczesną wiosną. Interesuje nas przede wszystkim jeden gatunek ryb - okonie. Resztę zobacz zdjęcia…

Nie gwarantujemy złowienia takich pięknych ryb, niestety na to czasem nie ma recepty… Jednak gwarantujemy, że nasi przewodnicy regularnie łowią ryby Twoich marzeń, znają miejsce jak nikt inny i zrobią wszystko abyś Ty także poczuł na końcu wędki pulsujący ciężar uciekającej ryby. Doskonale wiesz o czym piszemy. Celem wyprawy może być także szczupak. To woda, w której okresowo pojawiają się piękne ryby tego gatunku. Gdybyś zadał nam pytanie na jakie ryby warto się wybrać nad Nogat, odpowiedzielibyśmy jednak, że na okonie…

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay