KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Przemysław Półtorak - Polska, Słowacja, Austria

www.przewodnicywedkarscy.pl - Przemysław PółtorakWędkarstwo muchowe to moja największa pasja, która daje mi wielką satysfakcję. Prężnie działam także w naszym okręgu, próbując jak najskuteczniej chronić ryby.  Mieszkam nad przepiękną rzeką Białka Tatrzańską, która przez niektórych jest nazywana kolebką muszkarstwa w Polsce. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z muchówką. Zawsze kiedy tylko mam czas, staram się przemierzać Białkę w samotności, co pozwala mi na niczym nieskażone obcowanie z tutejszą przyrodą. Dziewiczy przepiękny górski teren to wymarzone miejsce do przeżycia wspaniałej przygody z prawdziwym dzikim pstrągiem. Ta rzeka o krystalicznie czystej wodzie jest siedliskiem cudownie ubarwionych, walecznych pstrągów potokowych. Nie będzie to porządny czterdziestak z Dunajca, ale wyholowanie nieco mniejszego pstrąga z Białki która jest bardzo szybką dziką wodą z wieloma uskokami i naturalnymi progami zapewni każdemu nawet najwybredniejszemu wędkarzowi prawdziwy zastrzyk adrenaliny. Doskonale znam także wody Czarnego Dunajca gdzie często wybieram się w poszukiwaniu lipieni, a także odcinka Dunajca w Sromowcach Wyżnych, który słynie z wielkich pstrągów łowionych na nimfę i streamer.

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie na muchę - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe

Przemek z lipieniem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Przemek ze pstrągiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Przemysława Półtoraka w Polsce.

Wyprawy muchowe - Flyfishing - www.przewodnicywedkarscy.pl

Łowiska naszego przewodnika

Białka Tatrzańska (rzeka pstrągowa)

Białka to rzeka, która powstaje wysoko w Tatrach z połączenia Rybiego Potoku i Białej wody. Na całej długości rzeki koryto jest usłane granitowymi otoczakami wymieszanymi ze żwirem. Wyjątkowe otoczenie wraz z bardzo czystą górską woda czynią z niej rzekę o niepowtarzalnym Alpejskim wręcz charakterze.  Nigdzie indziej w całej Polsce nie znajdziecie takiej rzeki.

Białka Tatrzańska - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Na Białce która praktycznie każdego roku zmienia swoje koryto poprzez gwałtowne wezbrania, znaleźć można dosłownie każde stanowiska pstrągów opisywane w popularnych przewodnikach. Silne prądy w połączeniu z licznymi półkami skalnymi tworzą na rzece niezliczoną ilość drobnych wlewek połączonymi z niewielkimi płaniami. Wielkie granitowe otoczaki oraz płyty piaskowca zalegające w korycie rzeki stwarzają Pstrągom idealne miejsca do bytowania. Brzegi rzeki są urozmaicone, łowiąc na płaskim kamieńcu możemy liczyc na częste brania, po kilku krokach zobaczymy w wodzie powalony smrek z naniesionymi na niego gałęziami. To ulubione miejsca grubych pstrągów które walczą tutaj jak nigdzie indziej. Bystre spady niesamowicie mocny nurt, liczne dołki i naniesione krzaki pozwolą naszemu walecznemu pstrągowi na szybkie uwolnienie się z haka. To gratka dla wędkarzy szukających mocnych wrażeń przy holu dzikiej ryby.

Pstrąg z Białki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Nie zabraknie także spokojnych dużych płani, na których praktycznie każdego wieczoru pstrągi zbierają muchy. Nie zapomnę nigdy pewnego wieczoru kiedy to natrafiłem na intensywną rujkę jętki majówki początkiem czerwca. Wielkie, bardzo dobrze widoczne skrzydła tych owadów mknęły niczym żagle na spokojnej płani. Taki widok daje nam pewnośc że złowimy w tym miejscu mnóstwo ryb. Godzinne łowienie może obdarzyć nas nawet trzydziestką pięknych wypasionych potokowców. Przepiękny spektakl jaki dają pstrągi przy okazji takiej rójki zapada w pamięci do końca życia. Raz za razem wyskakujące z wody ryby przyśpieszają bicie serca. Oprócz pstrągów w rzece występują także sporych rozmiarów lipienie które chętnie zbieraja muchy praktycznie  przez cały dzien.

Lipień z Białki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Białka to specyficzna rzeka która żądzi się zupełnie innymi prawami niż rzeki na których łowiliśmy do tej pory. Nimfa która na innej wodzie jest zupełnie ignorowana przez ryby tutaj może okazać się przynęta idealna. Krystalicznie czysta woda, nie sprzyja rozwijaniu się robactwa na którym żerują pstrągi. To też prowadzone nimfy są bardzo agresywnie atakowane nawet przez niewielkie pstrążki nazywanymi przez nas potocznie breloczkami. Brzegi rzeki są po obu stronach porośnięte gęstymi lasami świerkowymi, w tle zobaczymi wierzchołki zaśnieżonych gór. Taki obrazek to Marzennie każdego wędkarza który oprócz łowienia ryb ceni sobie krajobraz. To tak w skrócie, a resztę pokażę państwu nad woda. Zapraszam.

Białka Tatrzańska - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Czarny Dunajec (rzeka pstrągowa)

Czarny Dunajec to najlepsza w mojej okolicy rzeka lipieniowa. Co roku do jej wód wpuszcza się kilkadziesiąt tysięcy sztuk lipienia. Charakter tej rzeki jest bardzo spokojny. W górze rzeki koryto jest poprzegradzane betonowymi progami które tworzą wspaniałe miejsca do połowu na suchą muchę.

Czarny Dunajec - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Ja jednak wole łowienie w miejscach dzikich, z małą presja wędkarską gdzie znaleźć można naprawde grubego lipasa. Na rzece znajduje się także świetnie chroniony odcinek ,,no kill”. Na tym odcinku możmy liczyć na częte brania lipieni w przedziale 28-35cm. Nie zabraknie tez pstrągów które oprócz kardynałów licznie zasiedlają tę rzeke. Sporadycznie lowię także pstrągi tęczowe. Czarny Dunajec to rzeka na której najskuteczniej łowi się w okresie letnim gdzie występują liczne rójki owadów. To też główną metodą wędkowania będzie sucha mucha.

Pstrąg z Czarnego Dunajca - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Zalew Czorsztyński (Czorsztyn)

Zbiornik zaporowy Czorsztyn, to zbiornik wodny na rzece Dunajec. Zbiornik znajduje się w Kotlinie Nowotarskiej, pomiędzy Pieninami i Gorcami. Powstał przez zbudowanie w Niedzicy zapory wodnej. Jest to niesamowicie urokliwie miejsce, położone pomiędzy dwoma Parkami Narodowymi – Gorczańskim i Pienińskim, które słyną z unikatowej flory i fauny.

Jezioro Czorsztyńskie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Jezioro Czorsztyńskie to niesamowita mnogość przeróżnych górek i spadów. Niegdyś płynął tędy dziki Dunajec, więc wyżłobienia na dnie są widoczne i bardzo znaczące dla tutejszych ryb. Znajdujemy tutaj górki, które z głębokości 37 metrów wychodzą na poziom 8 metrów. Jest to bardzo dogodne miejsce do życia dla wszelkiego rodzaju białorybu oraz dla drapieżników takich jak szczupak, sandacz, okoń, czy nawet sum.

Jezioro Czorsztyńskie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Zbiornik Czorsztyński jest zasilany przez dobrze natlenioną i zimną rzekę Białkę oraz przez Dunajec, dlatego w jeziorze przebywa także dużo ryb łososiowatych. Mamy tutaj niebywałą szansę na złowienie olbrzymich jeziorowych pstrągów, troci jeziorowej oraz niesamowicie rzadkiej w naszych wodach - głowacicy!

Jezioro Czorsztyńskie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Nad samym brzegiem jeziora znajdujemy swoiste klify, które wchodzą w skład rezerwatu przyrody ,,Zielone skałki”. Jest to  pasmo wapiennych skał w Pieninach Spiskich powyżej Zbiornika Czorsztyńskiego, które wyrastają z jeziora. Pod samymi skałkami mamy głębie dochodzące do około 35 metrów. Jest tutaj wiele zatoczek, które schodzą łagodnym spadem na bardzo duże głębokości. Bardzo dobre, sandaczowe miejsca.

Jezioro Czorsztyńskie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Dodatkowo tuż koło brzegu możemy zobaczyć dwa zamki. Popularny i doskonale zachowany zamek w Niedzicy oraz ruiny zamku Czorsztyńskiego. Łowimy na tle tych przepięknych budowli!

Jezioro Czorsztyńskie - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Przyjeżdżając nad Jezioro Czorsztyńskie możesz mieć pewność, że nie wrócisz z wyprawy wędkarskiej o kiju! Zapraszamy na wyprawy na ryby z naszym przewodnikiem!


Wyprawy grupowe - Dunajec (mucha) - sezon 2020

Wyprawy grupowe - Dunajec (odcinek muchowy) - sezon 2020 - ZAPRASZAMY!

Terminy wypraw w sezonie 2020: 15-17.05 (3 dni) + 19-21.06 (3 dni) + 17-19.07 (3 dni) + 14-16.08 (3 dni) + 04-06.09 (3 dni) + 02-04.10 (3 dni) + 06-08.11 (3 dni).
Liczba uczestników: 4-6 osób. Minimum 2 osoby.
Przewodnik: Przemysław Półtorak lub Łukasz Ostafin lub Mirosław Wnuk.
Nauka muchowania w cenie wyprawy.
Termin zgłoszeń:
ostateczne zgłoszenia na 7 dni przed planowaną wyprawą
Cena: 1074 zł od osoby. Minimum 2 osoby.
W przypadku zapisu na 3 miesiące przed planowaną wyprawą – promocja 50 zł taniej!
Rezerwacje:
e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Gdzie jedziemy i co będziemy łowili?
Przez 3 dni, pod okiem przewodnika, będziemy łowili na rzece Dunajec (głównie na odcinku specjalnym muchowym). Nie trzeba chyba pisać, że Dunajec jest jedną z najlepszych rzek górskich w Polsce. To bardzo atrakcyjne łowisko pstrągowe i lipieniowe. W Dunajcu żyje duża populacja pstrągów potokowych. Jest wiele okazowych sztuk tego gatunku. Dodatkową atrakcją są oczywiście głowacice, które zamieszkują tę rzekę. Dunajec na odcinku muchowym jest wystarczająco zróżnicowany, aby dać każdemu możliwość łowienia w różnych miejscówkach i różnymi technikami muchowymi. Pierwszego dnia spotykamy się wcześnie rano na kwaterze. Kwaterujemy się, rozpakowujemy bagaże i wspólnie jedziemy na łowisko. W 3ecim dniu łowienia, na sam koniec dnia, wymeldowujemy się z kwater i wracamy do domów.
Celem naszych połowów będą pstrągi potokowe oraz lipienie (oczywiście poza trwaniem okresu ochronnego na dany gatunek). Będziemy łowili w miejscach, gdzie jest bardzo duża szansa złowienia życiowego pstrąga, czy sporego lipienia.
W trakcie wyprawy omówimy rzeczne miejscówki, pokażemy oraz doradzimy jak i na co łowić w danych miejscach. UWAGA! Nauka muchowania w cenie wyprawy (prawidłowe techniki rzutu, prawidłowe podanie przynęty, wiązanie zestawów i wiązanie much).

Gdzie mieszkamy?
Mieszkamy na kwaterach prywatnych, obok rzeki. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe. Wszystkie pokoje mają dostęp do łazienki oraz ubikacji.

Wyżywienie
Wyżywienie we własnym zakresie.

Nauka muchowania
Podczas całego pobytu nasz przewodnik będzie udzielał wszelkich rad dotyczących prawidłowych rzutów muchówką, prawidłowego podania muchy w stanowisko ryby, itd. Dla mniej doświadczonych została przewidziana nauka podstawowych rzutów muchówką oraz nauka różnych trudniejszych technik rzutowych. Zobaczycie jak dobrać zestaw muchowy, jak zmontować zestaw do łowienia i jak wiązać muchy.

Opieka podczas wyprawy
Przewodnikiem podczas wyprawy będzie Przemysław Półtorak. To wędkarz bardzo dobrze znający cały odcinek muchowy na Dunajcu. Przewodnik w każdej chwili służą obszerną wiedzą i fachowym doradztwem.

Dojazd na łowisko
Dojazd do miejsca zakwaterowania i nad Dunajec we własnym zakresie. Spotykamy się na kwaterze. Szczegóły spotkania po zapisaniu się na listę chętnych na wyprawę i po wpłaceniu zaliczki.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po wpłacie zaliczki za wyprawę.
Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% na sprzęt zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 oraz w sklepie “Dom Wędkarza”, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Co należy zabrać na wyprawę
Wyżywienie oraz napoje na trzy dni.
Odpowiednie ubranie – ciepłe i nieprzemakalne.
Niezbędne są spodniobuty do brodzenia po rzece.

Zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową bądź telefoniczną - e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!

Takie pstrągi czekają na ciebie!

Dunajec - pstrąg potokowy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie na muchę - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe


Dunajec (rzeka pstrągowa)

DunajecDunajec to największa i jedna z najpiękniejszych muchowych rzek południowej Polski. Szczególnie warty uwagi jest kilkunastokilometrowy odcinek tej rzeki od ujścia Krośnicy do ujścia Ochotnicy. Dunajec płynie tam wąską doliną otoczoną górami porośniętymi lasem mieszanym. Ma to swój niepowtarzalny urok. Szczególnie jesienią, kiedy stoki Gorców mienią się wszystkimi odcieniami zieleni, czerwieni i żółci.
Charakter rzeki na tym odcinku jest bardzo zróżnicowany. Są tutaj naturalne skaliste progi, porywiste bystrza, szybkie i głębokie na ponad półtora metra rynny obramowane głazami, głębokie na kilka metrów rozległe doły ze spokojnym nurtem zwane tutaj „baniami”, oraz kamieniste płanie o zróżnicowanej głębokości. Na ryby możemy liczyć w każdym miejscu.
Najczęściej muszkarze łowią tu pstrągi i lipienie, których na tym odcinku jest pod dostatkiem. Intensywne i regularne zarybienia tymi gatunkami trwają od dawna. Szczególnie jednak wzmogły się od 2008 roku, kiedy to powstał tutaj odcinek specjalny działający według zasady „złów i wypuść”. Łowione tu pstrągi mają przeważnie od 30 do 45 cm. Wcale nie rzadko trafiają się jednak okazy o długości powyżej 60 cm. Tutejsze potokowce mają bardzo szybkie przyrosty i znakomitą kondycję, bo w rzece żyje bogata i różnorodna populacja owadów. Łupem starszych okazów padają też liczne tutaj strzeble i jelce. Przez cały sezon można z dobrym skutkiem stosować wszystkie metody muchowe. Przeważnie najbardziej skuteczne są streamery, nimfy i mokre muchy. Ale i sucha muszka bywa niezastąpiona. Szczególnie podczas masowych wylotów jętek i chruścików.  Lipieni przybywa z roku na rok. Już teraz możemy spotkać się z „kardynałem” o długości powyżej 45 cm. Najskuteczniejszą metodą połowu za dnia jest nimfa, a wieczorami sucha muszka. Oczywiście muszki i metodę w pierwszym rzędzie dobieramy do warunków panujących na łowisku.Muszkarze nad Dunajcem
Królowymi głębokich dołów i rozległych spokojnych płani są potężne głowacice. Zjadają one najczęściej brzany, klenie, jelce, oraz uklejki występujące sporadycznie w najspokojniejszych miejscach. Legendarna „głowatka” to najcenniejsza muszkarska zdobycz. Przy odrobinie szczęścia można na nią trafić przeczesując głębokie doły i płanie. Najlepiej posłużyć się wtedy ciężkim muchowym zestawem i podać jej duże nimfy, lub wielkie głowacicowe streamery. Bywa też, że głowacica zrobi nam niespodziankę i w głębokim prądzie skubnie nimfę przeznaczoną dla pstrąga czy lipienia. Wtedy trzeba się wykazać najwyższym kunsztem holu, a i tak przeważnie pozostaje tylko szeroko rozkładać ręce. Zresztą, w tak dużej i wartkiej rzece hol każdej zapiętej ryby sprawia wiele frajdy. Ze względu na rozmiary i głębokość Dunajca wskazane jest używanie wysokich woderów z antypoślizgowymi podeszwami.
Dunajec to wspaniała rzeka dla każdego, kto chciałby się zmierzyć z wyrośniętym pstrągiem, czy lipieniem, a może nawet zapolować z muchówką na głowacicę. Tu można nałowić się do syta i spotkać niejeden przepiękny okaz. Zapraszamy.

Hucho Hucho - Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Głowacica

Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Pstrąg

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie na muchę - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchowe


Dunajec Sromowce (rzeka pstrągowa)

Dunajec w Sromowach to świetne łowisko głowacic ale ja odcinek ten cenię głownie ze względu na potężne pstrągi. Wędkowanie w Sromowcach zazwyczaj zaczynam od miejsca pod słynnym wodowskazem. W tym miejscu znajduje się spora i głęboka płań usłana wielkimi głazami. Wchodząc do wody trzeba bardzo uważać gdyż łatwo można zaliczyc kąpiel. Pod wodowskazem co roku pada kilka dużych Głowacic, głownie na spinning który jest tutaj dozwolony ale także od czasu do czasu na muchę.

Dunajec Sromowce - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

W Sromowcach łowię głownie metodą żyłkowa na nimfę. Metoda ta pozwoli mi na szybkie dotarcie do dna gdzie kryją się największe pstrągi. Szukam ich głownie dużymi ciżękimi nimfami  odciążanymi wolframem oraz ołowiem.  Często przetrzepując dno napotykam na liczne glony które utrudniają nieco łowienie.  Szybki nurt rzeki ustępuje, w okolicy przystani flisackich. Dunajec zwalnia tam nieco płynąc leniwie pośród wielkich wierzb. W tle zaobserwować możemy pasmo gór Pienińskich.  Świetne otoczenie w połączeniu z licznymi braniami wielkich pstrągów daje nam możliwość spędzenia niezapomnianych chwil.

Pstrąg z Dunajca - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Zalecam zaopatrzyć się w podkute buty do brodzenia gdyż dno Dunajca jak zreszta w wielu miejscach jest bardzo śliske z uwagi na glony.

Dunajec Sromowce - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Austria - pstrągowy raj - PAKIETY WĘDKARSKIE

Ekskluzywna oferta dla pasjonatów łowienia na muchę. Wyprawy na bajecznie piękną, górską rzekę pstrągową w samym środku Alp w Austrii. Wyprawy na pstrągi potokowe, pstrągi tęczowe, lipienie i głowacice. ZAPRASZAMY!

Wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

OFERTA SPECJALNA - Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem dla 1-2 osób! Wyprawy 6 dniowe, w tym 4 pełne dni łowienia z przewodnikiem. Zapraszamy w sezonie od 01.05 do 30.11! Zapisz się już teraz i zarezerwuj najlepszy termin: tel. +48 604118116 lub e-mail sebastian@guidedfishing.pl

PROGRAM WĘDKARSKI - górska rzeka pstrągowa (Austria)

AUSTRIA 6 dni/5 nocy

Dzień 1 - Polska - Austria
Przyjazd z Polski do Austrii. Zakwaterowanie w miejscu zamieszkania. Spotkanie z przewodnikiem wędkarskim. Krótka odprawa przed pierwszym dniem łowienia.

Dzień 2 - Austria
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 3 - Austria
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Grill integracyjny.

Dzień 4 - Austria
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 5 - Austria
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 6 - Austria- Polska
Wykwaterowanie się z miejsca zamieszkania. Wyjazd z Austrii do Polski.

Podstawowy program wyprawy zawiera w cenie:
- komfortowe zakwaterowanie w pensjonacie wraz ze śniadaniem
- 4 dni łowienia z polskojęzycznym przewodnikiem wędkarskim - Przemysław Półtorak (mucha)
- opiekę polskojęzycznego przewodnika wędkarskiego podczas całej wyprawy
- licencje wędkarskie
- sprzątanie końcowe
- pościel
- ubezpieczenie NNW i KL

Podstawowy program wyprawy nie zawiera w cenie:
- dojazdu  na miejsce
- wyżywienia oraz napoi (poza śniadaniami, które są w miejscu zakwaterowania)
- sprzętu muchowego oraz much

Cena programu podstawowego:
- przy 1 osobie 5250 zł/osoba lub przy 2 osobach 3850 zł/osoba.

Istotne uwagi:
- istnieje możliwość wynajęcia sprzętu muchowego oraz much na wyprawę

Liczba uczestników:
- 1 osoba, maksimum 2 osoby.

Dostępne terminy:
Terminy są ustalane indywidualnie z grupą 1-2 osób.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Zapraszamy nad przepiękną rzekę płynącą przez serce Alp w Austrii. Niesamowite tereny Austrii, gdzie widoki zapierają dech w piersiach. Jadąc na miejsce, można podziwiać zarówno góry jak i rzekę, która ciągnie się w pięknych wąwozach. To rzeka, której charakter w pełni oddaje otaczające ją tereny. Jest niesamowicie wręcz czysta, a jej zasobność w ryby wprawia w osłupienie. W rzece występują ogromne ilości prawdziwego dzikiego pstrąga tęczowego, który odbywa w rzece naturalne tarło. Jest bardzo dużo pstrąga potokowego oraz lipienia. Są także palie jeziorowe i głowacice. Rzeka płynie pośród lasów świerkowych u podnóża Alp. Wzdłuż rzeki napotykamy tylko jedną bardzo małą miejscowość. Coś dla koneserów spokoju i ciszy. Rzeka ma kolor turkusu. Nawet w najgłębszych miejscach widać doskonale ryby stojące przy dnie. Idealnie spisuje się tutaj metoda na upatrzonego. Jak na dłoni widać płynącą przynętę, którą po chwili atakuje pstrąg. Mamy tutaj rozległe płanie, które dosłownie ocierają się o góry. W niektórych miejscach rzeka płynie poprzez przybrzeżne skaliste jamy, gdzie oczywiście również możemy łowić! Bardzo mała presja wędkarska oraz wysoka kultura Catch and Release sprawiają, że rzeka plasuje się na bardzo wysokiej pozycji w kalendarzach muszkarzy z różnych zakątków Świata! Rzeka wpływa do przejrzystego górskiego jeziora, na którym również możemy łowić. Pstrągi tęczowe występujące w jeziorze dorastają nawet do 70 kilku cm!

Wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Dostępne gatunki ryb
Największą atrakcją tej rzeki są naturalnie dzikie pstrągi tęczowe, które żyją tu całkowicie zdziczałe i odbywają tarło. Jednak łowisko to obfituje także w przepiękne pstrągi potokowe i lipienie. Można także trafić piękną głowacicę oraz palię jeziorową.

Wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Wyprawy na muchę z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Piękne pstrągi potokowe.

Wyprawy muchowe do Austrii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Wyprawy muchowe do Austrii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Dojazd na miejsce
Dojazd na miejsce z przewodnikiem. Wyjazd z okolic Zakopanego. Lub dojazd na miejsce we własnym zakresie.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w komfortowych pensjonatach, w pokojach 1-2 osobowych. Pokoje wyposażone w łazienkę i WC. Pensjonat położony jest nad samą rzeką. Pensjonat wokół otaczają wysokie góry, których widok daje niezapomniane wrażenia! Pokoje są urządzone bardzo schludnie.

Wyprawy muchowe do Austrii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Wyprawy muchowe do Austrii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Fly Fishing

Wyżywienie i napoje
W cenie zakwaterowania oferujemy bardzo dobre i obfite śniadanie (wliczone w cenę). Pozostałe wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Zakupy spożywcze można zrobić w Polsce lub w miejscowych sklepach w Austrii. W miejscu zakwaterowania można zamówić obiady i kolacje. Ponadto w odległości kilku kilometrów od miejsca zakwaterowania są restauracje oferujące szeroki wachlarz dań.

Opieka podczas wyprawy
Od początku wyprawy jesteście pod opieką przewodnika Przemysława Półtoraka (mucha). Przewodnik jest z Wami przez cały okres wyprawy. Przewodnik służy swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik muchowych połowu pstrągów potokowych, pstrągów tęczowych oraz lipieni.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie “Fishclub”, ul. Łukowska 30 oraz w sklepie “Dom Wędkarza”, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Terminy wypraw są uzgadniane indywidualnie z uczestnikami.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!


San (rzeka pstrągowa)

san1Jedno z najlepszych łowisk ryb łososiowatych w Polsce. To poprawne, choć nie oddające całej prawdy o tej górskiej wodzie. San bowiem, to jedno z najlepszych łowisk ryb łososiowatych w Europie.

Zapraszamy Cię na pstrągi. San słynie z pięknych ryb tego gatunku. 40 centymetrów? Brakiem odpowiedzialności z naszej strony byłoby twierdzenie, że zawsze złowisz z nami takie ryby. Mamy jednak pewność, że szansę na nie masz ogromne. Czytaj regularnie naszego bloga , a dowiesz się jakie ryby łowią nasi przewodnicy. Spinning i pstrągi jednak nie wyczerpują potencjału Sanu.  Chcielibyśmy przekonać Cię do muchówki. San szczególnie słynie z ogromnych lipieni łowionych na sztuczną muchę. Boisz się, że sobie nie poradzisz? Śmiało, pomożemy. Nie masz sprzętu? Nie ma problemu. Wypożyczymy, nauczymy podstaw, a nad wodą pokażemy najlepsze miejsca.

Nie gwarantujemy, że jednodniowy wypad na pstrągi czy lipienie zawsze zaowocuje pięknymi rybami. Trzeba pamiętać, że pstrągi, to ostrożne ryby. Lipienie też nie zawsze muszą interesować się podaną przynętą. Gwarantujemy jednak, że nasi przewodnicy regularnie łowią piękne okazy. Wiedzą o jakiej porze roku, które miejsca mogą przynieść najlepsze efekty. Mają doświadczenie, które jest niezbędne, aby właściwie dobrać przynętę. Ba, sami robią doskonałe przynęty.

Podczas wyprawy na San można z powodzeniem zapolować na Królową polskich gór - Głowacicę. Jeżeli masz ochotę możemy się skupić na tym, walecznym gatunku. Zapraszamy. Pomyśl także o wakacjach. Bieszczady to dobre miejsce na wypoczynek z całą rodziną. Wygospodaruj tylko trochę czasu na ryby i skontaktuj się z nami.

Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - San

Fly Fishing - Wyprawy z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - San


Słowacja - pstrągowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE

Wyprawy na górską rzekę pstrągową na Słowacji. Wyprawy na pstrągi potokowe, pstrągi tęczowe, lipienie i głowacice. ZAPRASZAMY!

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - Słowacja

OFERTA SPECJALNA - Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem dla 1-4 osób! Wyprawy 6 dniowe, w tym 4 pełne dni łowienia z przewodnikiem. Zapraszamy w sezonie od 16.04 do 30.09! Zapisz się już teraz i zarezerwuj najlepszy termin: tel. +48 786 874 825 lub e-mail sebastian@guidedfishing.pl

PROGRAM WĘDKARSKI - górska rzeka pstrągowa (Słowacja)

SŁOWACJA 6 dni/5 nocy

Dzień 1 - Polska - Słowacja
Przyjazd z Polski na Słowację. Zakwaterowanie w miejscu zamieszkania. Spotkanie z przewodnikiem wędkarskim. Krótka odprawa przed pierwszym dniem łowienia.

Dzień 2 - Słowacja
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 3 - Słowacja.
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Grill integracyjny.

Dzień 4 - Słowacja
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 5 - Słowacja
Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim.

Dzień 6 - Słowacja - Polska
Wykwaterowanie się z miejsca zamieszkania. Wyjazd ze Słowacji do Polski.

Podstawowy program wyprawy zawiera w cenie:
- komfortowe zakwaterowanie w pensjonacie
- 4 dni łowienia z polskojęzycznym przewodnikiem wędkarskim - Mateusz Kalkowski (spinning) lub Przemysław Półtorak (mucha)
- opiekę polskojęzycznego przewodnika wędkarskiego podczas całej wyprawy
- sprzątanie końcowe
- pościel
- ubezpieczenie NNW i KL

Podstawowy program wyprawy nie zawiera w cenie:
- dojazdu  na miejsce
- wyżywienia oraz napoi
- sprzętu wędkarskiego oraz przynęt

Cena programu podstawowego w terminach:
- 16.04 - 30.06 - 1950 zł od osoby - cena przy 4 osobach.
- 01.07 - 30.09 - 2050 zł od osoby - cena przy 4 osobach.

Istotne uwagi:
- istnieje możliwość wynajęcia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt na wyprawę

Liczba uczestników:
- 1 osoba, maksimum 4 osoby.

Dostępne terminy:
Terminy są ustalane indywidualnie z grupą 1-4 osób.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące
Zapraszamy na przepiękną górską rzekę, znajdującą się u stóp słowackich Tatr. Rzeka znajduje się na zachodzie Słowacji, a powstaje z połączenia dwóch mniejszych rzek górskich. Rzeka ma charakter typowo górski, z szybkim przepływem wody. Rzeka charakteryzuje się pięknymi szypotami, szybkimi wlewami, czy rozległymi płaniami. W rzece żyje wiele pstrągów tęczowych, naturalnych pstrągów potokowych oraz wspaniałych lipieni.

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - Słowacja

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - Słowacja

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - Słowacja

Dostępne gatunki ryb
Największą atrakcją tej rzeki są wielkie i liczne pstrągi tęczowe, które żyją tu całkowicie zdziczałe. Jednak łowisko to obfituje także w przepiękne pstrągi potokowe i duże lipienie. Można także trafić piękną głowacicę.

Wyprawy wędkarskie na Słowację - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy wędkarskie na Słowację - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Duże i piękne pstrągi potokowe. Tutaj realne jest złowienie potokowca w wielkości 70-80 cm!

Wyprawy wędkarskie na Słowację - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Wyprawy wędkarskie na Słowację - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Lipienie.

Wyprawy wędkarskie na Słowację - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiem

Dojazd na miejsce
Dojazd na miejsce we własnym zakresie.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w komfortowych pensjonatach, w pokojach 2-4 osobowych, wyposażonych w małe aneksy kuchenne. Ponadto w pokojach są oczywiście łazienki z WC oraz ogrzewanie.

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Słowacja

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Słowacja

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Zakupy spożywcze można zrobić w Polsce lub w miejscowych sklepach na Słowacji. W miejscu zakwaterowania jest dostępny grill. Ponadto blisko miejsca zakwaterowania są bary i restauracje oferujące szeroki wachlarz dań.

Opieka podczas wyprawy
Od początku wyprawy jesteście pod opieką przewodnika Mateusza Kalkowskiego (spinning) lub Przemysława Półtoraka (mucha). Przewodnik jest z Wami przez cały okres wyprawy. Przewodnik służy swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik połowu pstrągów potokowych, pstrągów tęczowych oraz lipieni.

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo - wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie “Fishclub”, ul. Łukowska 30 oraz w sklepie “Dom Wędkarza”, ul. Okrężna 38 w Warszawie.

Informacje
Terminy wypraw są uzgadniane indywidualnie z uczestnikami.

Rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.

ZAPRASZAMY na wyprawę! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!