KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Białka Tatrzańska (rzeka pstrągowa)

Białka to rzeka, która powstaje wysoko w Tatrach z połączenia Rybiego Potoku i Białej wody. Na całej długości rzeki koryto jest usłane granitowymi otoczakami wymieszanymi ze żwirem. Wyjątkowe otoczenie wraz z bardzo czystą górską woda czynią z niej rzekę o niepowtarzalnym Alpejskim wręcz charakterze.  Nigdzie indziej w całej Polsce nie znajdziecie takiej rzeki.

Białka Tatrzańska - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Na Białce która praktycznie każdego roku zmienia swoje koryto poprzez gwałtowne wezbrania, znaleźć można dosłownie każde stanowiska pstrągów opisywane w popularnych przewodnikach. Silne prądy w połączeniu z licznymi półkami skalnymi tworzą na rzece niezliczoną ilość drobnych wlewek połączonymi z niewielkimi płaniami. Wielkie granitowe otoczaki oraz płyty piaskowca zalegające w korycie rzeki stwarzają Pstrągom idealne miejsca do bytowania. Brzegi rzeki są urozmaicone, łowiąc na płaskim kamieńcu możemy liczyc na częste brania, po kilku krokach zobaczymy w wodzie powalony smrek z naniesionymi na niego gałęziami. To ulubione miejsca grubych pstrągów które walczą tutaj jak nigdzie indziej. Bystre spady niesamowicie mocny nurt, liczne dołki i naniesione krzaki pozwolą naszemu walecznemu pstrągowi na szybkie uwolnienie się z haka. To gratka dla wędkarzy szukających mocnych wrażeń przy holu dzikiej ryby.

Pstrąg z Białki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Nie zabraknie także spokojnych dużych płani, na których praktycznie każdego wieczoru pstrągi zbierają muchy. Nie zapomnę nigdy pewnego wieczoru kiedy to natrafiłem na intensywną rujkę jętki majówki początkiem czerwca. Wielkie, bardzo dobrze widoczne skrzydła tych owadów mknęły niczym żagle na spokojnej płani. Taki widok daje nam pewnośc że złowimy w tym miejscu mnóstwo ryb. Godzinne łowienie może obdarzyć nas nawet trzydziestką pięknych wypasionych potokowców. Przepiękny spektakl jaki dają pstrągi przy okazji takiej rójki zapada w pamięci do końca życia. Raz za razem wyskakujące z wody ryby przyśpieszają bicie serca. Oprócz pstrągów w rzece występują także sporych rozmiarów lipienie które chętnie zbieraja muchy praktycznie  przez cały dzien.

Lipień z Białki - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Białka to specyficzna rzeka która żądzi się zupełnie innymi prawami niż rzeki na których łowiliśmy do tej pory. Nimfa która na innej wodzie jest zupełnie ignorowana przez ryby tutaj może okazać się przynęta idealna. Krystalicznie czysta woda, nie sprzyja rozwijaniu się robactwa na którym żerują pstrągi. To też prowadzone nimfy są bardzo agresywnie atakowane nawet przez niewielkie pstrążki nazywanymi przez nas potocznie breloczkami. Brzegi rzeki są po obu stronach porośnięte gęstymi lasami świerkowymi, w tle zobaczymi wierzchołki zaśnieżonych gór. Taki obrazek to Marzennie każdego wędkarza który oprócz łowienia ryb ceni sobie krajobraz. To tak w skrócie, a resztę pokażę państwu nad woda. Zapraszam.

Białka Tatrzańska - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Nasi przewodnicy na tym łowisku

Przemysław Półtorak - Polska, Słowacja, Austria

www.przewodnicywedkarscy.pl - Przemysław PółtorakWędkarstwo muchowe to moja największa pasja, która daje mi wielką satysfakcję. Prężnie działam także w naszym okręgu, próbując jak najskuteczniej chronić ryby.  Mieszkam nad przepiękną rzeką Białka Tatrzańską, która przez niektórych jest nazywana kolebką muszkarstwa w Polsce. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z muchówką. Zawsze kiedy tylko mam czas, staram się przemierzać Białkę w samotności, co pozwala mi na niczym nieskażone obcowanie z tutejszą przyrodą.

CZYTAJ WIĘCEJ
Przed każdą z wypraw oferujemy bardzo dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na każdą z wypraw istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy można także zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą lub tylko przynęty w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas - sebastian@guidedfishing.pl. Zapraszamy! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!