KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Mateusz Kalkowski - Polska, Rugia, Hiszpania, Włochy, Słowacja

kalkowsk4Nazywam się Mateusz Kalkowski. Moją życiową pasją jest wędkarstwo. Każdą wolną chwilę staram się spędzać na przygodzie z wędką lub aparatem fotograficznym. Wszystko zaczęło się od wyjazdów z bratem i ojcem (dzięki tato!) na mazury. Tam stawiałem pierwsze kroki. Od razu wiedziałem, że spinning jest metodą dla mnie. Nie przepadałem i nie przepadam za łowieniem ,,stacjonarnym”. Jestem osobą, która lubi podróże i cały czas chce poznawać nowe miejsca.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sebastian “rognis_oko” Kalkowski - Polska, Rugia, Włochy, Słowacja

kalkowski

Pasjonat wędkarstwa spinningowego oraz łowienia sumów na przynęty sztuczne. Przewodnik wędkarski. Współpracownik gazety “Wiadomości Wędkarskie”. Prezes klubu WKS Sandacz, członek OKP Passaria oraz członek Koła 62 Potok. Były Redaktor portalu wędkarskiego jerkbait.pl.  Prekursor metody “złów i wypuść” w Polsce. Jeden z założycieli organizacji Ratuj Szczupaka www.szczupak.org. Współwłaściciel firmy przewodnicywedkarscy.pl oraz współwłaściciel telewizji internetowej narybytv.tv.

CZYTAJ WIĘCEJ

Andrzej Wizner - Polska

wiznarWędkarstwem interesuje się od dziecka. Pasjonują mnie wszystkie techniki wędkowania, najbardziej jednak te gdzie istnieje szansa spotkania z dużymi rybami. Stąd większość czasu spędzam na łowieniu szczupaków a także karpi i troci. Łowieniu szczupaków poświęciłem już kilkanaście lat. Moim podstawowym łowiskiem zębaczy jest jezioro Żarnowieckie słynące z ponad metrowych okazów. Łowię tam metodą spinningową, trollingową, a czasami na żywca. Gdy nic się nie dzieje, a to zdarza się tam naprawdę rzadko, jiguję za okoniami, których w Żarnowcu jest sporo.

CZYTAJ WIĘCEJ

Arkadiusz Maćkiewicz - Polska

mackiewiczWędkarz “od zawsze”. Żuławy i okalające je kanały to istny wędkarski poligon - mogą na nim zaspokoić na nim swe żądze zarówno spławikowcy, gruntowcy, ale przede wszystkim spinningiści. Mnogość okolicznych łowisk zapewnia im doskonałą kondycję opierającą się coraz większej presji wędkarskiej. Od kilku lat Arek jest testerem i członkiem TEAM DRAGON, utrzymuje wiele wędkarskich znajomości na terenie kraju i zagranicą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Artur Trzaskoś - Polska

Fly Fishing - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy muchoweWitam nazywam się Artur Trzaskoś. Przygodę wędkarską rozpocząłem w 1983 roku, a na muchę łowię od 1990 roku. Łowiłem na zawodach GP Okręg Krosno, GP Polski, Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

CZYTAJ WIĘCEJ

Blaž Klančnik - Słowenia

Blaž Klančnik - Pstrąg marmurkowy - Słowenia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na rybyBlaž Klančnik jest młodym wędkarzem. Ryby łowi od dziecka. W ostatnich latach zebrał ogrom doświadczeń na słoweńskich rzekach. Teraz jest profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim.  Jego pasją jest łowienie metodą muchową. Jest w tym niewątpliwym mistrzem, bo cały swój czas spędza nad pstrągowymi wodami Słowenii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bodo Kunkel - Hiszpania

Bodo Kunkel - Rzeka Ebro - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumaBodo Kunkel. Bodo ma fenomenalną renomę wśród wędkarzy w całej Europie za to, że łowi wspaniałe okazy przez cały sezon. Bodo ma niesamowite osiągnięcia i wyjątkowo dobrze trakuje swoich Gości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Carlos Alvarez - Argentyna

Carlos Alvarez - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.plCarlos Alvarez jest przewodnikiem wędkarskim od wielu lat w rejonie Las Termas Rio Hondo w Argentynie. Znakomicie znający łowiska Dorad w tym rejonie Argentyny. Łowi Dorady na różne sposoby. Jest pasjonatem spinningu, muchy, a także trollingu. Jest łowcą wielu okazowych Dorad!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dave Pugh - Anglia

pughMoją wędkarską przygodę w łowieniu drapieżników rozpocząłem w 1988 roku. Na początku łowiłem różnymi technikami, a teraz łowię wyłącznie na przynęty sztuczne. Swojego pierwszego dużego sandacza złowiłem w 1993 roku. Złowiłem go w rzece Avon. Teraz specjalizuję się w łowieniu tego drapieżnika. Jestem przewodnikiem wędkarskim od kilku lat. Jako przewodnik miałem okazję zabrać wielu wędkarzy na ich wyprawy życia w poszukiwaniu sandaczy i szczupaków. Łowię regularnie na rzekach Severn oraz Avon i znam je jak własną kieszeń.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ed Brett - Hiszpania

Ed Brett - Rzeka Ebro - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumaEd Brett. Nowy przewodnik na Rzece Ebro i Zbiorniku Caspe. Ma duże doświadczenie na Ebro i jest przewodnikiem od 2004 roku. Ed łowi w Europie od 17 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ

Enrico Esch - Hiszpania

Enrico Esch - Zbiornik Caspe - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na rybyEnrico Esch. Ryby łowi od 4 roku życia. Profesjonalny przewodnik wędkarski. Posiada ogromną wiedzę o Ebro, ale jego specjalizacją jest Zbiornik Caspe. Jest w Hiszpanii od ponad 8 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ

Fraser Simpson - Kostaryka

Fraser Simpsons - Big Game - Kostaryka - www.przewodnicywedkarscy.pl - wyprawy na rybyFraser Simpson wędkuje większość swojego życia. Łowił praktycznie na całym Świecie, najwięcej doświadczenia zdobył łowiąc na wodach południowej Florydy. Jest bardzo doświadczony w wędkarstwie morskim (przybrzeżnym i pełnomorskim). Zna techniki połowu lekkimi zestawami jak i bardzo ciężkimi. Obeznany jest w wędkarstwie muchowym. Swoją karierę przewodnika rozpoczął na dużej łodzi zwanej „Splash Dance”. Pływał nią po wodach Florydy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gašper Konkolič - Słowenia

Gasper Konkolic - Słowenia - wyprawy muchowe z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.plNazywam się Gašper Konkolič i jestem przewodnikiem wędkarskim w Słowenii. Zacząłem moją podróż wędkarską z muszkarstwem 20 lat temu i robię to teraz profesjonalnie. W przeszłości pracowałem w centrum promocji wędkarstwa i turystyki w Słowenii. Kiedy ludzie pytają mnie o Flyfishing w Słowenii, to przeważnie odpowiadam tak: “Nie ma na Ziemi wędkarskiego raju, są po prostu boskie momenty, magiczne chwile na wodzie.”

CZYTAJ WIĘCEJ

Gio Scalia - Holandia

Gio Scalia - Holandia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieNazywam się Gio Scalia. Urodziłem się w Holandii, ale z pochodzenia jestem Włochem. Mam 48 lat i na stałe mieszkam w Holandii, w pobliżu dużych rzek. Ponad 10 lat temu zacząłem łowić techniką “vertical jigging” z mojej łodzi. Bardzo mocno wciągnęła mnie ta metoda łowienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Igor Glinda - Polska, Czechy

Igor Glinda - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieNazywam się Igor Glinda, ryby łowię odkąd pamiętam, na muchę od wczesnej podstawówki. Przewodnictwem wędkarskim zajmuję się od kilku lat. Początkowe doświadczenie zbierałem na terenie wysp Brytyjskich, a od pewnego czasu kontynuuje to nad Bobrem i Kwisą, gdzie się wychowałem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jacek Gorny - Irlandia

pstrag_potokowyWędkarstwem zaraziłem się jako kilkuletni chłopiec. Na początku był spławik, ale po jakimś czasie „przerzuciłem” się na spinning. Zacząłem od okoni, a wkrótce dołączyły inne gatunki takie jak: szczupaki, sandacze, klenie, bolenie, pstrągi. Mam w sobie żyłkę sportowca więc zacząłem startować w zawodach wędkarskich, miałem to szczęście, że w moim okręgu było kilku zawodników, którzy byli członkami kadry narodowej, nikomu nie trzeba tłumaczyć jaka to jest kopalnia wiedzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Janusz Wideł - Polska

Janusz Wideł - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieWędkuję od zawsze głównie na Dunajcu, od którego mieszkam 200 metrów. Preferuję spinning i muchę. Głównie interesują mnie łososiowate choć nie przepuszczam okazji zapolowania na grubego sandacza czy bolenia, w którym jak dotąd mam rekord Polski w długości tej ryby. Oprócz normalnego wędkowania bawię się w zawody zarówno spinningowe jak i muchowe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jason Toye - Hiszpania

Jason Toye - Rzeka Ebro - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumaJason Toye. Jason ma 15 letnie doświadczenie w łowieniu ryb w Europie. W tym czasie łowił praktycznie wszystkie gatunki ryb, Ma na koncie wiele okazów różnych gatunków. Łowił głównie na rzekach Francji i Holandii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Josh Hayes - Alaska USA

Alaska - Josh Hayes - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieJosh Hayes dorastał w południowo-centralnej Alasce. Josh wędkuje na wodach Alaski od ponad 22 lat, jako zapalony wędkarz muchowy, a także jako profesjonalny przewodnik. Josh spędza około 175 dni na wodzie każdego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krystian Urbańczyk - Polska

Wyprawy na ryby - www.przewodnicywedkarscy.pl - Krystian UrbańczykPrzygodę wędkarską  zaczynałem w wieku 8 lat od łowienia karasi z glinianki, a pierwszy zestaw zmontowałem sam: szpilka ugięta w haczyk, dratwa, patyk, kulka chleba i wędkarz był ze mnie całą gębą. Skąd  ta pasja u mnie się wzięła ? Sam nie wiem? Ani dziadek ani ojciec nie mieli takiej pasji . Myślę że to przyszło odgórnie . W 1981  wstąpiłem do PZW, brałem aktywny udział w kole Tarnowskie Góry. Zdobywałem doświadczenie w połowach wszelkich występujących ryb w Polsce ale przede wszystkim interesowałem się sandaczem ze względu na to że nie łatwo było go złowić.

CZYTAJ WIĘCEJ

Marcin Bobola - Polska

www.przewodnicywedkarscy.pl - Marcin BobolaWitam! Nazywam się Marcin Bobola. Znajomi śmieją się, że wędkarskiego bakcyla połknąłem już przy porodzie. Można powiedzieć, że ryby łowię od zawsze. Jak większość kolegów zaczynałem ze spławikówką, jednak od kilkunastu lat łowię tylko na muchę i spinning. Salmonidy łowiłem w wielu krajach na całym świecie. Byłem na wielu wyprawach wędkarskich, min. innymi w Skandynawii, na Bałkanach, w Rosji, czy Nowej Zelandii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Markus Stegherr - Hiszpania

Markus Stegherr - Rzeka Ebro - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumaMarkus Stegherr. Zarządza ośrodkiem wędkarskim na Rzece Ebro. Jest odpowiedzialny za codzienne sprawy, ale jest również wspaniałym przewodnikiem. Dotarł na Ebro w 1991 roku i od tego czasu rozwinął rozległą wiedzę na temat rzeki Ebro i zbiornika Caspe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Matteo Zanato - Włochy

Matteo Zanato - Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskieMatteo Zanato ma 37 lat i mieszka w Padwie we Włoszech. Łowi bassy od wielu lat wszystkimi możliwymi technikami. Łowi je na opad, w toni, a także na powierzchniowe przynęty. Łowi głównie na gumy i woblery. To prefesjonalny przewodnik wędkarski i profesjonalny zawodnik.

CZYTAJ WIĘCEJ

Michel Huigevoort - Holandia

Michel Huigevoort - Holandia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie do HolandiiMichel Huigevoort urodził się w 1972 roku i dorastał w pobliżu rzeki Maas, w południowej Holandii. Jako dziecko spędził wiele godzin na brzegu tej wielkiej rzeki… Po krótkim epizodzie z karpiami uświadomił sobie, że drapieżniki to ryby, które go zainspirowały. Drapieżniki łowi od ponad 20 lat. Zdobył wiele wędkarskiego doświadczenia nie tylko w Holandii, ale także zagranicą. Był na wielu wyprawach wędkarskich w Anglii, Irlandii, Francji, Danii i Szwecji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Patryk Skorupa - Polska

Odra - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiemWędkarstwem zaraził się będąc jeszcze dzieckiem. W drodze ewolucji wędkarskiej wybrał “jedyną słuszną metodę” - spinning. Od kilku lat staruje w zawodach rangi okręgowej. W sezonie 2006 zajął 3-cie miejsce w klasyfikacji GP o tytuł Wędkarza Roku, w sezonie 2007 był o oczko wyżej. W 2005 roku wraz z grupą przyjaciół założył Wędkarski Klub Sportowy - Police, którego zostałem prezesem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Paweł Jankowski - Polska

Paweł Jankowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na rybyNazywam się Paweł Jankowski. Moją życiową pasją jest wędkarstwo. Każdą wolną chwilę spędzam z wędką nad wodą . Moja przygoda z wędkarstwem trwa już od 26 lat . Początki wędkarskiej kariery rozpoczynałem jak większość wędkarzy od metody spławikowej, uganiając się z batem po okolicznych rzekach i jeziorach. Wszystko zmienił jeden spacer nad królową polskich rzek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pieter Nederlof - Holandia

Pieter Nederlof - Wyprawy wędkarskie z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - HolandiaNazywam się Pieter Nederlof i jestem wędkarzem z Holandii. Spędzam każdy wolny czas nad wodą. Łowię od ponad 25 lat, głównie sandacze, szczupaki, okonie i bolenie. W Holandii łowię głównie na dużych jeziorach i rzekach. Łowię technikami takimi jak: trolling, jerking, vertical jigging, spinning i mucha. Promuję zasadę złów i wypuść! Własnoręcznie kręcę duże muchy szczupakowe i sandaczowe, ponieważ łowienie tych drapieżników na muchę jest moją pasją. Zapraszam do łowienia ze mną z mojej łodzi. Możemy razem spędzić piękny dzień na dużych jeziorach i rzekach Holandii łowiąc okazowe ryby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przemysław Półtorak - Polska, Słowacja, Austria

www.przewodnicywedkarscy.pl - Przemysław PółtorakWędkarstwo muchowe to moja największa pasja, która daje mi wielką satysfakcję. Prężnie działam także w naszym okręgu, próbując jak najskuteczniej chronić ryby.  Mieszkam nad przepiękną rzeką Białka Tatrzańską, która przez niektórych jest nazywana kolebką muszkarstwa w Polsce. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z muchówką. Zawsze kiedy tylko mam czas, staram się przemierzać Białkę w samotności, co pozwala mi na niczym nieskażone obcowanie z tutejszą przyrodą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rafał Kostarski - Polska

Rafał Kostarski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieWędkarstwem interesuję się od siódmego roku życia. Początki wędkarstwa zaczęły się wyjeżdżając z dziadkiem na wakacje i łowienie białej ryby na spławik. Aż w końcu trafiłem na Zalew Zegrzyński pełen okoni i szczupaków

CZYTAJ WIĘCEJ

Robbie Gerrard - Oman

Przewodnik Robbie Gerrard - Oman - Salalah - wyprawy wędkarskie - www.przewodnicywedkarscy.plRobbie Gerrard pochodzi z Południowej Afryki. Zaraził się swoją pasją od ojca, który jest jednym z najbardziej doświadczonych wędkarzy w południowej Afryce. Robbie spędził 20 lat pływając po wodach południowej Afryki. Przez 2 lata pacował jako przewodnik wędkarski w Dubaju. Później przeniósł się do Omanu, gdzie jest profesjonalnym przewodnikiem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Robert Grzywnowicz - Polska

Robert Grzywnowicz z dużym pstrągiemProfesjonalnym wędkarstwem zajmuję się od kilkunastu lat. Jest to moją życiową pasją. Moja przygoda z wędkarstwem zaczęła się od wędkowania spławikowego. Od momentu, kiedy wyjechałem na początku lat 90 tych do Szwecji zaraziłem się metodą spinningową i muchową. Wędkuję głównie po jeziorach Warmii i Mazur. Min. innymi Jeziora Lutry, Tejstymy, Widryny, Legińskie, Głębock. Lubię też łowić na dolnym biegu rzeki Łyny. Na swoich łowiskach głównie trollinguję za szczupakami, sandaczami i boleniami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Robert Jernaś - Polska

jernasWędkarstwem interesuję się od 10 roku życia. Początki wędkarstwa to oczywiście pierwsze połowy białej ryby. Następnie przyszedł czas na drapieżniki. Moją pasją stało się łowienie sandaczy i szczupaków. Ale tak naprawdę, od momentu złowienia pierwszej troci, przekonałem się, co to prawdziwa pasja wędkarska. Pierwszą moją troć złowiłem na Drwęcy, miała 82 cm i ważyła 4 kg. Łowiłem na różnych rzekach pomorskich z różnym skutkiem, lecz Drwęca jest dla mnie przodującą rzeką w połowach prawdziwych okazów troci i łososia. Rzeka ta obdarowała mnie już nie jednym dorodnym okazem. Właśnie dlatego większość czasu spędzam nad jej brzegami. Przez te wszystkie lata, zaraziłem wielu moich kolegów pasją łowienia tych szlachetnych ryb.

CZYTAJ WIĘCEJ

Robert Kieras - Polska

kierasJeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy wędkarz Bieszczad, wieloletni członek kadry spinningowej okręgu Krosno. Trzykrotny Mistrz Okręgu, pięciokrotny zdobywca Grand Prix Okręgu, wielokrotny uczestnik zawodów Grand Prix Polski i Mistrzostw Polski, wicemistrz Polski 1997 roku. Stały współpracownik Wędkarza Polskiego. Należy do niego oficjalny rekord Polski świnki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tom Grabitz - Hiszpania

Tom Grabitz - Rzeka Ebro - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na sumaTom Grabitz. To niezwykle doświadczonym wędkarzem. Pracuje jako przewodnik od wielu lat. Pomógł swoim Gościom złowić sumy o wadze powyżej 100 kg. Posiada ogromną wiedzę na temat rzeki Ebro.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tomas Edenfeldt - Szwecja

Tomas Edenfeldt - Szwecja - Szkiery Sztokholm - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieTomas Edenfeldt to znany szwedzki przewodnik wędkarski. Przewodnik łowi prawie codziennie, a w zimie łowi pod lodem. Łowienie to jego pasja i sposób na życie. Tomas zaczął wędkarstwo pod okiem swojego dziadka. Na początku łowił okonie. Później przyszła pora na inne drapieżniki. Jego ulubioną rybą jest oczywiście szczupak.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tomasz Krysiak - Szwecja

krysiakPytany, czym się zajmuję odpowiadam zwykle: „…ryby sobie łowię!…”. Bo właśnie taka jest prawda. Zacząłem jako mały chłopak. Ojciec ciągał mnie ze sobą po rzekach i rzeczkach Pomorza oraz jeziorach Szwajcarii Kaszubskiej (pochodzę z Gdyni, więc daleko nie miałem).

CZYTAJ WIĘCEJ

Tomasz Krześniak - Polska

Wyprawy na ryby z przewodnikiem - www.przewodnicywedkarscy.pl - WisłaMam na imię Tomasz i mam 28 lat. Wędkarską przygodę rozpocząłem 20 lat temu. Zaczynałem od połowu ryb (karaś i karp) na stawach hodowlanych u kolegi mojego wuja. W wieku 10 lat po raz pierwszy trafiłem nad brzegi królowej naszych polskich rzek Wisłę. Pod okiem ojca stawiałem pierwsze kroki w wędkarstwie rzecznym. Po pewnym czasie, między innymi przez swoją ciekawość i upór stałem się lepszym wędkarzem od mojego taty. Łowiłem różnymi metodami, aż w końcu pochłonął mnie spinning.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tomasz Kurman - Irlandia

trout-2Wędkarstwo to dla mnie zarówno pasja, jak i sposób na życie. Nie wyobrażam sobie tygodnia bez wędki w ręku. Tym wspaniałym hobby zaraził mnie ojciec- doskonały wędkarz, który zawsze mi powtarzał: “Rób swoje i myśl nad wodą…”. Mimo że od mojego “pierwszego razu” z wędką minęły już ponad 23 lata, przybyło doświadczeń oraz gatunków poławianych ryb, do dzisiaj kieruję się tymi słowami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Tomasz Wieczorek - Polska

Tomasz Wieczorek - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieWitam. Nazywam się Tomasz “Wieczny” Wieczorek. Wędkuje od 5 roku życia. Wychowałem się nad rzeką Odrą we Wrocławiu, gdzie stawiałem moje pierwsze wędkarskie kroki. W późniejszych latach zbierałem doświadczenie w wodach Szwecji, Norwegii, Danii, Białorusi, Hiszpanii, Włoch, Austrii, Irlandii, Czech, Slowacji. Po “przejściu” wszystkich metod wędkarskich, zająłem się metodą muchową.

CZYTAJ WIĘCEJ

Waldemar Ptak - Polska

Przewodnik Waldemar Ptak - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieKocham wędkarstwo i fotografowanie. Już 17 lat temu udało mi się połączyć te pasje, dzięki czemu fakt złowienia ryby przeżywam wielokrotnie: łowiąc rybę, fotografując ją, oglądając w albumie, pisząc artykuł o łowieniu i wzbogacając ten artykuł własnymi zdjęciami. Łowię spinningiem lekkim, ciężkim, dropshot`em, przepływanką klasyczną i bolonką, odległościówką, feederem, quivertipem, karpiówką, ciężkim gruntem (denką) i wieloma odmianami i modyfikacjami klasycznych technik.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wojciech Andrzejak - Włochy

Wojciech Andrzejak - www.przewodnicywedkarscy.plPasją wędkowania zaraził mnie ojciec, gdy byłem bardzo młodym człowiekiem. Nie wiem kiedy to było, wiem że było i tak już zostało. Specjalizuje się w połowie suma i to własnie ta ryba zawładnęła moim życiem w sposób absolutny. Łowiłem tę rybę w polskich rzekach, jak Odra, czy Wisła oraz w żwirowniach. Natomiast z czasem dojrzewania mojej sumowej pasji zamieszkałem nad środkowym odcinkiem włoskiej rzeki Pad.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zbigniew Maciejewski - Polska

Zbigniew Maciejewski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskiePrzygodę z wędkarstwem zacząłem w młodych latach dzieciństwa, mocząc kij w wodzie i wpatrując się w podskakujący spławik. Po wielu latach zainteresowała mnie metoda spinningowa. Łowienie okoni i szczupaków na jeziorach pojezierza augustowskiego stało się moją pasją. Z wędką spędzam cały rok.

CZYTAJ WIĘCEJ

Łukasz Ostafin - Polska

Łukasz Ostafin z pięknym pstrągiemNazywam się Łukasz Ostafin. Mam 33 lata. Wychowałem się i mieszkam nad Rabą. To tutaj łowiłem swoje pierwsze ryby. Moim mistrzem był nieodżałowany Antoni Tondera, który wprowadził mnie w tajniki muszkarstwa i zaraził sportową rywalizacją. Każdą wolną chwilę, wręcz większość swego życia, spędzam z muchówką w ręce na łowieniu pstrągów i lipieni. Uwielbiam poznawać nowe łowiska i obserwować przyrodę która nas otacza. Niejedną już parę woderów zdarłem brodząc w Rabie, Dunajcu, czy Sanie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Łukasz Pasiuk - Polska

Łukasz Pasiuk - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskieWędkarską przygodę rozpocząłem 25 lat temu. Początki to oczywiście uganianie się z bambusem za płotkami, okoniami i leszczami na licznych mazurskich “sadzawkach”. Pierwsze rekordy, napychanie głowy ogromem wędkarskiej wiedzy i trików. Z czasem poświęciłem się wyłącznie spinningowaniu, łowiąc najpopularniejsze mazurskie drapieżniki, czyli okonie i szczupaki. Wędkarskie umiejętności doskonaliłem w wielu miejscach w Polsce i zagranicą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Łukasz Strzałkowski - Polska

Łukasz Strzalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiemWędkuje od przeszło dwudziestu lat. Zaczynałem jak pewnie większość wędkarzy od łowienia na spławik. Jednak szybko zacząłem interesować się połowem ryb drapieżnych na przynęty sztuczne. Od 16 lat spinninguje, a od 12 lat łowię na muchę. Głównym celem moich wypraw wędkarskich, zarówno tych ze spinningiem jak i muchówką są ryby łososiowate. W okresie letnim uwielbiam brodzić w nizinnych rzekach w poszukiwaniu brzan, kleni czy sumów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Łukasz Zdyb - Polska

www.przewodnicywedkarscy.pl - Łukasz ZdybMoja przygoda z wędkarstwem zaczęła się już we wczesnych latach dzieciństwa. Pierwsze wyprawy na lina z leszczynową wędką w ręku. Pierwsze karasie, a nawet szczupaki, dostarczały nie lada wrażeń. Później sprzęt wędkarski stał się o wiele bardziej dostępny. W ciągu tych lat moje podejście do wędkarstwa bardzo się zmieniło i ukierunkowało. Zakochałem się w spiningu i łowieniu drapieżników.

CZYTAJ WIĘCEJ