KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Poniżej przedstawiamy krótkie charakterystyki gatunków ryb, które możesz łowić z naszymi przewodnikami z różnych stron Polski, Europy i Świata. Jeżeli interesuje Cię połów konkretnego gatunku ryby, wybierz miejsce z naszej oferty, w którym chciałbyś łowić. Nie musisz jednak określać gatunku ryby, na którą chciałbyś zapolować, ani określać miejsca połowu. Wystarczy, że powiesz nam jakie są Twoje potrzeby, a my doradzimy Tobie to co jest według nas najlepsze.

Bass czarny

Bass czarny - Włochy - www.przewodnicywedkarsy.pl - Wyprawy wędkarskieBass czarny jako gatunek stanowiskowy wybiera spokojne, głębokie zatoki i starorzecza, gdzie przebywa wśród korzeni, gałęzi zatopionych krzewów i drzew oraz pomiędzy leżącymi na dnie dużymi kamieniami. W płytkiej wodzie przebywają wyłącznie młode ryby. To świetna sportowa ryba. Bass pomimo swoich “małych” rozmiarów jest bardzo walecznym przeciwnikiem. To wymagający przeciwnik, którego pomimo dużej ilości, nie łatwo namierzyć w łowisku. Ponadto wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu i odpowiednich przynęt. Techniki prowadzenia przynęt powstawały specjalnie pod łowienie tylko tego gatunku.

Wybierz łowisko

Włochy - łowisko BASS’ów czarnych - rejon Padwa

Bass Morski

seabassSea bass (bass morski – labraks) to jedna z najwaleczniejszych ryb w Europie. Bassy są bardzo szybkie i nieprzewidywalne. Podczas holu bez skrupułów wykorzystują każdą wadę sprzętu i każdy błąd wędkarza. Sezon na bassy zaczyna się pod koniec kwietnia i trwa do listopada z miesięczną przerwą (15.05.-15.06.) na okres ochronny. Bassy można łowić przez cały dzień, a nawet w nocy. Łowi się je z plaż oraz w płytkich miejscach ze skał. Przynęty to przede wszystkim różnego rodzaju woblery przypowierzchniowe oraz lekko dociążone gumy. Podczas dobrych brań można złowić kilka bassów w ciągu godziny. Największe bassy łowione w okolicach Dingle mają około 80 centymetrów długości i około 5-6 kg wagi. Ale hol już 60 centymetrowego bassa to niezapomniane przeżycie. Brania bassów na sztuczne przynęty są niesamowicie widowiskowe.  Na bassowe przynęty nieźle reagują też trocie wędrowne (sea trout). Drugim gatunkiem ryby, który można regularnie łowić na spinning z klifów półwyspu Dingle jest rdzawiec (pollack). Rdzawce doskonale biorą na typowe polskie gumy (kopyta, twistery), a także na woblery. Najczęściej łowione są ryby w przedziale 50-60 cm, często trafiają się sztuki 70 cm. Oprócz bassów, rdzawców i troci można liczyć również na branie makreli, czarniaka, bellony, wargacza i zdarzają się mullety.

Wybierz łowisko

Boleń

bolenKarpiowaty drapieżca znany z niezwykle widowiskowych polowań na ukleje. Ryba stworzona do życia w dość silnym nurcie, co tylko podnosi jej wędkarską atrakcyjność. Głośne chlapnięcia w stada przerażonych rybek widoczne są z daleka, doskonale zdradzając miejsce żerowania boleni. Widowiskowe polowania nie oznaczają jednak, że bolenia łatwo złowić.

Zdaniem wielu wędkarzy to jedna z najbardziej ostrożnych ryb w polskich rzekach, szczególnie na Narwi, a także warszawskiej Wiśle. Mając dobrą przynętę i - co najważniejsze - znając zwyczaje boleni oraz miejsce ich przebywania, złowienie ryby nie jest już takie trudne. Nasi przewodnicy każdego roku łowią ryby w granicach 70 - 80 cm.

(Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć film)

bolen-mateo-90-02

Wybierz łowisko

Słowacja - boleniowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Odra górna (duża rzeka nizinna)
Holandia - jeziora i rzeki - rejon Amsterdamu i Roterdamu
Odra na muchę (duża rzeka nizinna)
Holandia - rzeki, kanały i jeziora - rejon Roterdamu i Dordrecht
Zalew Zegrzyński (Zegrze)
Wisłoka, Wisłok, Ropa (rzeki górskie i podgórskie)
Holandia - rzeki i kanały - rejon Roterdamu i Waalwijk
Wyprawy grupowe - Odra - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Bug (duża rzeka nizinna)
Narew (duża rzeka nizinna)
Odra dolna (duża rzeka nizinna)
Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)

Brzana

brzanaMocna wędka, ciężarek, haczyk, kostka żółtego sera. Tak łowiło się brzany uznawane za jedne z najsilniejszych ryby w naszych rzekach. To już przeszłość. My potrafimy znaleźć miejsca w rzece, w których wypuszczenie w nurt odpowiedniego woblera, może zakończyć się sukcesem.

To ryba, która jest bardzo trudna do złowienia na spinning, my jednak wiemy gdzie i jak ją można złowić. Brzana dostarcza wielu emocji i jest niesamowicie waleczną rybą. W szybkim nurcie potrafi szaleć jak prawdziwa lokomotywa. Porównując jej wielkość w stosunku do innych ryb jest to najsilniejsza ryba w Polsce. My pomożemy ci ją złowić.

Zapraszamy do oglądania filmów o brzanach!

BRZANA z Wisły

Wybierz łowisko

WŁOCHY - RZEKA PAD (PO) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Wisłoka, Wisłok, Ropa (rzeki górskie i podgórskie)
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Bug (duża rzeka nizinna)
Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)

Dorada

Dorada - Argentyna - www.przewodnicywedkarscy.plDorada (Salminus Maxilosus) jest gatunkiem ryby, która żyje w niektórych rzekach w strefie subtropikalnej Ameryki Południowej, w Brazylii, Urugwaju, Paragwaju, Boliwii i w najważniejszych rzekach w Argentynie. Jest to bardzo waleczna i żarłoczna ryba. Znana jest również jako “tygrys rzek”. Okazy dorastają powyżej 50 kg! Dorada dzięki swej waleczności jest bardzo pożądanym trofeum dla wędkarzy. Celem wypraw wędkarzy z całego Świata. Od miesiąca czerwca do końca grudnia, gdy woda nie jest zmącona widać jak Dorady wyskakują ponad wodę i łapią swoje ofiary, ryby o nazwie Sliversides. Wtedy dobrze jest je łapać na spinning. Łowi się je na płyciznach, podpływa się na wyłączonych silnikach. Zwykle łowi się je na tzw. spinning spoon od 30 do 40 gramów lub przynęty powierzchniowe i płytko chodzące. Trzeba używać przyponów stalowych około 50 cm długości, ponieważ Dorada ma bardzo ostre zęby. Skuteczny jest także trolling. Wyrzucona przynęta za łódz jest dobrym wabikiem. Dorady można łowić na różnych głębokościach, w zależności od rejonu jeziona. Bardzo ekscytujące jest łapanie Dorad na muchę. Jest to bardzo ekscytująca metoda. Dorady łowimy także na rzekach. Wszystko zależy od poziomu wód w rzekach.

Wybierz łowisko

Kostaryka - BIG GAME na Oceanie Spokojnym
Dorady - Las Termas Rio Hondo - Argentyna

Głowacica

widelRyba łososiowata dorastająca w naszych wodach do ponad dwudziestu kilogramów. Aktualnie,przy bardzo dużej presji wędkarskiej i kłusowniczej okaz ponad 10 kg to duży wyczyn. Najczęściej łowione są ryby w przedziale 70-90 cm (4-9 kg). Biorąc pod uwagę małą liczbę ryb, złowienie każdej wymiarowej głowacicy to wielki sukces. Pomimo rzadkich kontaktów z tą rybą, nie brakuje chętnych by na nią zapolować. Głowatka jest bardzo kapryśna jeśli chodzi o żerowanie.  Potrafi nie żerować czasami nawet przez dwa tygodnie, później zażeruje dzień i znowu robi kilka dni przerwy. Ta nieregularność żerowania w dużej mierze wynika z rodzaju pobieranego pokarmu. Jeśli żeruje na dużej rybie, 1-2 kilogramowej, praktycznie jest nie do złowienia. Robi sobie wówczas tygodniowe przerwy. Jeśli żeruje na drobnicy, szanse na jej złowienie są bardzo duże. Uzależnione jest to w dużej mierze od poziomu wody.

Wybierz łowisko

Austria - pstrągowy raj - PAKIETY WĘDKARSKIE
Słowacja - pstrągowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Dunajec Sromowce (rzeka pstrągowa)
Słowenia - pstrągowy raj
Dunajec (rzeka pstrągowa)
Dunajec, Poprad (rzeki górskie - Głowacica)
San (rzeka pstrągowa)

Jaź

jazJaź to jeden z przedstawicieli ,,białych” drapieżników. W niektórych okresach roku, doskonale bierze na przynęty spinningowe. Wspaniały przeciwnik, który nieraz potrafi zaskoczyć swoją siłą i ochotą do walki. Duży jaź, holowany blisko powierzchni wody daje pokaz swojej waleczności.

Łowienie jazi na spinning należy do bardzo przyjemnych. Ponadto możliwość nocnego łowienia tych ryb, przysparza wędkarzowi dodatkowych doznań i sporą dawkę adrenaliny.

Wybierz łowisko

Laponia (Rejon Gafsele) - BAZA WĘDKARSKA
Odra na muchę (duża rzeka nizinna)
Holandia - rzeki i kanały - rejon Roterdamu i Waalwijk
Wyprawy grupowe - Odra - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Bug (duża rzeka nizinna)
Narew (duża rzeka nizinna)
Odra dolna (duża rzeka nizinna)
Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)

Kleń

klenŁowienie kleni na sztuczne przynęty jest znane już od dawna, jednak cały czas zdobywa coraz większą popularność. Niewielkie woblerki, czy inne spinningowe przynęty, puszczone w odpowiednie naprawdę poważny przeciwnik. Jest bardzo waleczny i zarazem piękny dla oka. miejsce w rzece, dają szansę na złowienie tej mądrej i przebiegłej ryby. Wiemy przecież, że kleń należy do płochliwych gatunków i wcale nie jest tak łatwo go podejść. Szczególnie jak używamy sztucznych przynęt. Jednak przyroda może hojnie wynagrodzić cierpliwego spinningistę. Duży kleń, zacięty w silnym nurcie to godny przeciwnik.

Zapraszamy do oglądania filmów o kleniach!

Klenie z Wisły

Wybierz łowisko

Odra na muchę (duża rzeka nizinna)
Wisłoka, Wisłok, Ropa (rzeki górskie i podgórskie)
Holandia - rzeki i kanały - rejon Roterdamu i Waalwijk
Wyprawy grupowe - Odra - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Bug (duża rzeka nizinna)
Bzura (mała rzeka nizinna)
Narew (duża rzeka nizinna)
Odra dolna (duża rzeka nizinna)
San (rzeka pstrągowa)
Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)

Lipień

lipienLipienie są rybami prądolubnymi, podobnie jak pstrągi potokowe. Najczęściej występują w tych samych rzekach lub w rzekach o podobnym charakterze. W odróżnieniu od pstrągów, które najczęściej żyją samotnie, lipienie bardzo lubią żyć w stadach. W zależności od żyzności rzeki, lipienie żyją w mniejszych lub większych skupiskach. Najczęściej można je spotkać w miejscach z wyczuwalnym nurtem,  tam gdzie dno jest wystarczająco twarde (najczęściej kamieniste lub żwirowe). Nie stronią jednak od spowolnień nurtu oraz widocznych wolniejszych płani. Lipień jest bardzo ciekawym przeciwnikiem i należy do bardzo walecznych ryb. 40 centymetrowy lipień potrafi nieźle namieszać. Lipienie najczęściej łowi się metodą muchową, a w niektórych okresach można łowić je na spinning.

Wybierz łowisko

Laponia (rzeka Muonio - ŁOSOSIE) - BAZA WĘDKARSKA
Rejon Stensele (jeziora i rzeki) - BAZA WĘDKARSKA
Laponia (Rejon Gafsele) - BAZA WĘDKARSKA
Austria - pstrągowy raj - PAKIETY WĘDKARSKIE
Słowacja - pstrągowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Wyprawy grupowe - Dunajec (mucha) - sezon 2020
Labska Prehrada (zbiornik zaporowy) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Izera Czechy (rzeka pstrągowa) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Izera Polska (rzeka pstrągowa)
Kwisa (rzeka pstrągowa)
Bóbr (rzeka pstrągowa)
Czarny Dunajec (rzeka pstrągowa)
Dunajec Sromowce (rzeka pstrągowa)
Białka Tatrzańska (rzeka pstrągowa)
Słowenia - pstrągowy raj
Raba (rzeka pstrągowa)
Dunajec (rzeka pstrągowa)
San (rzeka pstrągowa)

Okoń

Okaz okoniaOkoń to ryba dominująca na wielu łowiskach. Polujące powierzchniowo stada okoni powodują u niejednego wędkarza podwyższony poziom adrenaliny. Mimo dużej presji wędkarskiej i powolnego przyrostu łowienie ponadkilogramowych okazów nie jest żadkością - choć na osiągnięcie takich rozmiarów okoń potrzebuje 10-12 lat. Nastoletni garbus jest jedną z waleczniejszych wędkarskich zdobyczy. Podstawowym pożywieniem okonia są małe rybki i mniejsze osobniki tego samego gatunku, więc kluczem do wędkarskiego sukcesu jest odnalezienie stad drobnicy. Wiosną łowimy okonia nawet na 20 metrach; przypomina to trochę zajęcia z mechaniki precyzyjnej lecz jest nieocenionym treningiem. Wraz z wzrostem temperatury wody okoń przemieszcza się coraz wyżej, buszując w sierpniu po powierzchni łowiska. W kwietniu i maju, gdy woda osiągnie temperaturę około 6°C, samica składa około trzydziestu tysięcy ziaren ikry, która układa się na podwodnej roślinności w formie charakterystycznych, długich na 2 metry taśm. Trafienie na dobrze żerującego garbusa to nieoceniona przyjemność

Wybierz łowisko

Laponia (rzeka Muonio - ŁOSOSIE) - BAZA WĘDKARSKA
Rejon Stensele (jeziora i rzeki) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Loftahammar - BAZA WĘDKARSKA
Jezioro Boren - BAZA WĘDKARSKA
Laponia (Rejon Gafsele) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Blekinge (okolice Wyspy Tjärö) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Tammisaari (Ekenäs) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Turku - Wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Szkiery Blekinge (Karlskrona) - BAZA WĘDKARSKA
Słowacja - boleniowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Zalew Czorsztyński (Czorsztyn)
Jezioro Powidzkie (Powidz)
Rugia - wyprawy na szczupaki - PAKIETY WĘDKARSKIE
Holandia - jeziora i rzeki - rejon Amsterdamu i Roterdamu
Odra na muchę (duża rzeka nizinna)
Szkiery Sztokholm - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Szelment Wielki
Jezioro Dreństwo
Holandia - rzeki, kanały i jeziora - rejon Roterdamu i Dordrecht
Hiszpania - RZEKA EBRO i Zbiornik Caspe - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Zalew Zegrzyński (Zegrze)
Wisłoka, Wisłok, Ropa (rzeki górskie i podgórskie)
Holandia - rzeki i kanały - rejon Roterdamu i Waalwijk
Szkiery Św. Anny (Nedre Yxno) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Wyprawy grupowe - Odra - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Nogat (średnia rzeka nizinna)
Zalew Soliński (Solina)
Jezioro Śniardwy
Jezioro Żarnowiec
Szkiery Raggaro - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Mälaren - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Hjälmaren - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Pstrąg Potokowy

pstragTo bardzo cwany przeciwnik. Jeden z ciekawszych drapieżników, które można łowić zarówno metodą spinningową, jaki muchową. Pstrąg potokowy to godny przeciwnik dla każdego łowcy. Nie raz potrafi zaskoczyć dużą walecznością oraz swoją siłą. Samo łowienie pstrągów to niezapomniany klimat. Rzeki pstrągowe najczęściej są bardzo piękne i urokliwe. Są bardzo zróżnicowane pod względem swojego charakteru oraz wielkości.

Polowanie na pstrągi, bo tak można nazwać połowy tego drapieżnika, to ciągłe ukrywanie się, ciche poruszanie po łowisku i dochodzenie cwanych i płochliwych ryb. Pstrąg to poważny przeciwnik, a jego piękno zachęca do robienia mu pięknych zdjęć. Zapraszamy na łowiska, gdzie nasi przewodnicy łowią regularnie pstrągi potokowe.

FILM PSTRĄG POTOKOWY 01

FILM PSTRĄG POTOKOWY 02

FILM PSTRĄG POTOKOWY 03

Jak złapać pstrąga w małej rzecze cz.1

Jak złapać pstrąga w małej rzecze cz.2

Wybierz łowisko

Laponia (rzeka Muonio - ŁOSOSIE) - BAZA WĘDKARSKA
Rejon Stensele (jeziora i rzeki) - BAZA WĘDKARSKA
Laponia (Rejon Gafsele) - BAZA WĘDKARSKA
Austria - pstrągowy raj - PAKIETY WĘDKARSKIE
Słowacja - pstrągowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Wyprawy grupowe - Dunajec (mucha) - sezon 2020
Labska Prehrada (zbiornik zaporowy) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Izera Czechy (rzeka pstrągowa) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Izera Polska (rzeka pstrągowa)
Kwisa (rzeka pstrągowa)
Bóbr (rzeka pstrągowa)
Czarny Dunajec (rzeka pstrągowa)
Dunajec Sromowce (rzeka pstrągowa)
Białka Tatrzańska (rzeka pstrągowa)
ALASKA - łososiowy i pstrągowy raj
Wisłoka, Wisłok, Ropa (rzeki górskie i podgórskie)
Islandia - wulkaniczny raj łososiowatych
Słowenia - pstrągowy raj
Raba (rzeka pstrągowa)
Dunajec (rzeka pstrągowa)
Rzeka Clare - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Rzeka Corrib - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Rzeka Cong (Ashford River) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Corrib - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Dunajec, Poprad (rzeki górskie - Głowacica)
Łupawa (rzeka pstrągowa)
San (rzeka pstrągowa)

Rekin Żarłacz Błękitny (Big Game)

blue-in-waterŻarłacz Błękitny - Prionace glauca (ang. Blue Shark). Jeden z najbardziej rozpoznawalnych rekinów na świecie. Osiąga przeciętnie 4 metry długości, czasem zdarzają się większe osobniki. Szeroko rozpowszechniony w Atlantyku i Pacyfiku, występuje również w wodach Oceanu Indyjskiego. Odżywia się głównie rybami, ale nie gardzi również ptakami i głowonogami. U wybrzeży Irlandii, Żarłacz Błękitny pojawia sie w okresie letnim, wabiony ogromnymi ławicami makreli. Najlepszy czas wyprawy na rekiny to schyłek lata i początek jesieni. Najczęściej poławiane osobniki mierzą około 180- 220 cm. Na jednej z zeszłorocznych wypraw zlowiliśmy 3 sztuki - 180 cm, 210 cm i 245 cm. Wyprawa na rekiny zaczyna się od nałowienia makreli, które posłuża jako przynęta i zanęta. Czas dopłynięcia do łowiska to ok 1,5 godziny. Podczas płynięcia montujemy sprzęt oraz przygotowujemy zanętę. Około 50 kg złowionych wcześniej makreli zostaje rozdrobnionych i wymieszanych z otrębami oraz dodatkowo olejem rybnym. Rekiny mają doskonały węch i odpowiednia ilość zanęty znacznie zwiększa szanse na odnalezienie naszej przynęty przez drapieżnika. blue-fullZestaw składa się z mocnego wędziska w klasie 30-50lbs, lub 50-80lbs. Do tego spory multiplikator z niezawodnym hamulcem, mieszczący najlepiej 400 metrów żyłki o wytrzymałości 25- 40 kg. Taki zapas linki jest niezbędny  w przypadku zacięciu żarłacza śledziowego, który czasem trafia się jako przyłów podczas łowienia żarłaczy błękitnych. Plecionka z kilku powodów się nie sprawdza. Do linki głównej wiażemy przypon z linki stalowej o średnicy około 2 milimetrów i długości najlepiej 3-4 metrów. Długi przypon chroni żyłkę przed przegryzieniem. Kiedy rekin jest już przy łodzi, zaczyna się obracać i linka najczęściej oplątuje ciało ryby. Ostatnią rzeczą jaką chcielibyśmy wtedy zobaczyć to kawałek żyłki powyżej przyponu, który nagle znajduje się w okolicach szczęk rekina… Przynętę- najczęściej całą ponacinaną makrelę uzbrajamy pojedyńczym hakiem 10/0 lub 12/0. Dopełnienie zestawu stanowi balon, pełniący funkcję spławika. Rekiny łowi się w dryfie, a podczas oczekiwania na branie żarłacza możemy umilać sobie czas łowiąc rdzawce, czarniaki, molwy i inne ryby.

Wybierz łowisko

Atlantyk - okolice Galway (Big Game)

Sandacz

sandaczPodobno jest to jedna ze smaczniejszych ryb. Pewnie dlatego, łowiska w których bardzo licznie występował, zostały przełowione. Teraz złowienie sandacza wymaga dokładnej znajomości miejsc, w których przebywa lub żeruje ten drapieżnik. W dzisiejszych czasach jest to bardzo wymagający i zmienny przeciwnik. Potrafi zaskoczyć nie tylko ,,odmiennym” miejscem zamieszkania, ale także swoją agresywnością, czy całkowitym brakiem chęci do żerowania.

Dobór odpowiedniej przynęty oraz wiedza jak i gdzie taką przynętę poprowadzić może zakończyć się sukcesem. Dodatkową atrakcją są nocne polowania na mętnookiego drapieżcę. To chwile pełne adrenaliny, które przy odrobinie szczęścia do ryb, mogą na zawsze pozostać w pamięci łowcy.

Zapraszamy do oglądania filmów o sandaczach!

SANDACZ na Wobler

SANDACZE ze zbiornika zaporowego

Wybierz łowisko

Rejon Stensele (jeziora i rzeki) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Loftahammar - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Blekinge (okolice Wyspy Tjärö) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Turku - Wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Szkiery Blekinge (Karlskrona) - BAZA WĘDKARSKA
WŁOCHY - RZEKA PAD (PO) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Słowacja - boleniowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Zalew Czorsztyński (Czorsztyn)
Odra górna (duża rzeka nizinna)
Jezioro Powidzkie (Powidz)
Rugia - wyprawy na szczupaki - PAKIETY WĘDKARSKIE
Holandia - jeziora i rzeki - rejon Amsterdamu i Roterdamu
Odra na muchę (duża rzeka nizinna)
Szkiery Sztokholm - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Holandia - rzeki, kanały i jeziora - rejon Roterdamu i Dordrecht
Hiszpania - RZEKA EBRO i Zbiornik Caspe - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Zalew Zegrzyński (Zegrze)
Holandia - rzeki i kanały - rejon Roterdamu i Waalwijk
Szkiery Św. Anny (Nedre Yxno) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Wyprawy grupowe - Odra - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Bug (duża rzeka nizinna)
Narew (duża rzeka nizinna)
Odra dolna (duża rzeka nizinna)
Zalew Soliński (Solina)
Jezioro Śniardwy
Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)
Rzeki Severn i Avon - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Szkiery Raggaro - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Hjälmaren - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Sum

sumNajwiększa ryba w Europie. Rozpala wyobraźnię wielu wędkarzy. Nie może być inaczej, gdyż to jedyna ryba, która po wyjęciu na brzeg może się okazać dużo większa od wędkarza. Znamy miejsca, w których prawdopodobieństwo złowienia króla naszych rzek jest spore. Znalezienie dobrych sumowych miejscówek, to więcej niż połowa sukcesu. To także najcenniejsze tajemnice każdego łowcy tych drapieżników. Złowienie suma nie jest prostym zadaniem, szczególnie, że jest to ryba nieprzewidywalna. Jednak im więcej czasu jej poświęcimy, tym bardziej zbliżymy się do sukcesu.

Zapraszamy do oglądania filmów o sumach!

Sum złapany przez naszego stałego klienta

Wybierz łowisko

WŁOCHY - RZEKA PAD (PO) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Słowacja - boleniowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Narew - wyprawy na sumy - PAKIETY WĘDKARSKIE
Odra - wyprawy na sumy - PAKIETY WĘDKARSKIE
Zalew Czorsztyński (Czorsztyn)
Odra górna (duża rzeka nizinna)
Wisła - wyprawy na sumy - PAKIETY WĘDKARSKIE
Odra na muchę (duża rzeka nizinna)
Hiszpania - RZEKA EBRO i Zbiornik Caspe - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Zalew Zegrzyński (Zegrze)
Wyprawy grupowe - Odra - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Bug (duża rzeka nizinna)
Narew (duża rzeka nizinna)
Odra dolna (duża rzeka nizinna)
Zalew Soliński (Solina)
Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)

Szczupak

szczupakTę rybę zna każdy wędkarz. Żarłoczny drapieżca jest częstą zdobyczą wielu spinningistów. Nasi przewodnicy mogą jednak pochwalić się rybami o ponadprzeciętnych rozmiarach. Złowienie dużego szczupaka nobilituje każdego wędkarza. Popularne wyprawy do Szwecji dają taką okazję.  Napisz do nas emaila, odpowiemy na wszystkie pytania My znamy jednak miejsca w Polsce, w których można jeszcze spotkać większe okazy tych ryb. Szczupak jest główną zdobyczą wędkarzy, łowiących na cieszące się coraz większą popularnością jerki. Nasi przewodnicy to ,,fanatycy” szczupakowego jerkowania. Chętnie podzielą się z wami swoją wiedzą na temat doboru przynęt jerkowych, praktycznych technik prowadzenia jerków oraz wiedzą potrzebną do znalezienie szczupakowych łowisk.

Zapraszamy do oglądania filmów o szczupakach!

MATEUSZ KALKOWSKI i szczupak 110 cm

SEBASTIAN KALKOWSKI i metrowy szczupak

SZCZUPAKI to waleczne ryby

SZCZUPAKI i Jezioro Drużno

PRZEWODNICY I SZCZUPAKI

Wybierz łowisko

Laponia (rzeka Muonio - ŁOSOSIE) - BAZA WĘDKARSKA
Rejon Stensele (jeziora i rzeki) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Loftahammar - BAZA WĘDKARSKA
Jezioro Boren - BAZA WĘDKARSKA
Laponia (Rejon Gafsele) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Blekinge (okolice Wyspy Tjärö) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Tammisaari (Ekenäs) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Turku - Wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Szkiery Blekinge (Karlskrona) - BAZA WĘDKARSKA
Słowacja - boleniowe eldorado - PAKIETY WĘDKARSKIE
Zalew Czorsztyński (Czorsztyn)
Odra górna (duża rzeka nizinna)
Jezioro Powidzkie (Powidz)
Rugia - wyprawy na szczupaki - PAKIETY WĘDKARSKIE
Holandia - jeziora i rzeki - rejon Amsterdamu i Roterdamu
Odra na muchę (duża rzeka nizinna)
Szkiery Sztokholm - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Szelment Wielki
Jezioro Dreństwo
Holandia - rzeki, kanały i jeziora - rejon Roterdamu i Dordrecht
Zalew Zegrzyński (Zegrze)
Wisłoka, Wisłok, Ropa (rzeki górskie i podgórskie)
Holandia - rzeki i kanały - rejon Roterdamu i Waalwijk
Szkiery Św. Anny (Nedre Yxno) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Wyprawy grupowe - Odra - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Jezioro Żarnowiec - sezon 2020
Wyprawy grupowe - Jezioro Drużno - sezon 2019/2020
Wyprawy grupowe - Wisła - sezon 2020
Jezioro Cullin - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Conn - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Rzeka Clare - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Rzeka Corrib - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Rzeka Cong (Ashford River) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Corrib - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Bug (duża rzeka nizinna)
Jezioro Drużno
Narew (duża rzeka nizinna)
Nogat (średnia rzeka nizinna)
Odra dolna (duża rzeka nizinna)
Zalew Soliński (Solina)
Jezioro Śniardwy
Wisła (duża rzeka nizinna - odcinek mazowsze)
Jezioro Żarnowiec
Rzeki Severn i Avon - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Szkiery Raggaro - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Mälaren - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Hjälmaren - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Troć, Łosoś

trocTroć wędrowna, jak i łosoś są rybami dwuśrodowiskowymi. Troć wędrowna dorasta do około 1 m i 12-13kg wagi, jednak w naszych wodach osobniki masie 6-8 kilogramów są uznawane za okazy. Natomiast łosoś dorasta do zdecydowanie większych rozmiarów. Wędkarze łowią osobniki o masie 10-12 kg,  przy czym rybacy, co roku odławiają okazy o masie ponad 20 kg. Wędrówki tarłowe obu tych ryb odbywają się od lipca do jesieni. Tarło odbywa się od listopada do końca grudnia.

Trocie wycierają się w podobny sposób jak łososie. Następnie młode osobniki obu tych gatunków, po 2 latach spędzonych w rzece, spływają do morza i tam zaczynają dojrzewać i żerować. Trocie, podobnie jak łososie, mają mocno zakodowany w mózgu zapach rzek, z których pochodzą. Dlatego też zdecydowana większość z nich powraca na tarło do swoich macierzystych rzek i potoków. Liczba troci wędrownych znacznie przewyższa liczbę łososi. Spowodowane jest to mniejszym zarybieniem wód łososiem. Wymiar ochronny troci jak i łososia wynosi 35 cm.

Wybierz łowisko

Laponia (rzeka Muonio - ŁOSOSIE) - BAZA WĘDKARSKA
Rejon Stensele (jeziora i rzeki) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Blekinge (okolice Wyspy Tjärö) - BAZA WĘDKARSKA
Szkiery Sztokholm - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
ALASKA - łososiowy i pstrągowy raj
Islandia - wulkaniczny raj łososiowatych
Szkiery Św. Anny (Nedre Yxno) - POLSKA BAZA WĘDKARSKA
Wyprawy grupowe - BAŁTYK - Trocie z plaży lub z łodzi - sezon 2020
Bałtyk - Zatoka Pucka i Zatoka Gdańska
Rzeka Clare - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Rzeka Corrib - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Rzeka Cong (Ashford River) - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Jezioro Corrib - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim
Drwęca (rzeka trociowa, łososiowa)
Reda (rzeka trociowa, łososiowa)
Szkiery Raggaro - wyprawy z przewodnikiem wędkarskim