KONTAKT

+48 786 874 825 (9.00-18.00)

+48 503 172 508 (9.00-18.00)

e-mail: sebastian@guidedfishing.pl


English Version  english version

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Na ryby do Szwecji

Otwieramy nowe możliwości dotarcia na świetne łowiska w Szwecji. Wyprawy wędkarskie w tym regionie dostarczają prawdziwych emocji i przeżyć. Można delektować się połowami na krystalicznie czystych jeziorach tak dużych, że wyglądających niemal jak morza, czy skusić się na wędkowanie na szkierach lub na wielu rzekach. Od kilku lat organizujemy wyprawy na ryby do Szwecji i obserwujemy, że kraj ten staje się coraz częściej wybieraną destynacją przez miłośników wędkarstwa. Rosnące zainteresowanie nas nie dziwi, ponieważ ten kraj jest wprost stworzony do wypraw wędkarskich.

Doskonała infrastruktura

Wiele osób decyduje się wyjechać na ryby do Szwecji z uwagi na warunki stworzone dla wędkarzy w tym kraju. Niektóre jeziora przypominają nieco polskie Śniardwy i Mamry z uwagi na występującą w nich roślinność, która zapewnia bardzo dobre warunki do życia i rozmnażania się dla wielu gatunków ryb. Ponadto Szwedzi przywiązują ogromną wagę do czystości akwenów i cieków wodnych. Większość jezior, rzek oraz szkiery odznaczają się krystalicznie czystą wodą. Ponadto w najbliższej okolicy akwenów znajdują się odpowiednio przygotowane kompleksy domków, gdzie wędkarze, wybierający się na kilka dni na ryby do Szwecji mogą wypocząć. Warto mieć też na uwadze, że w większości miast i miasteczek znajdują się bardzo dobrze zaopatrzone sklepy dla wędkarzy.

Gdzie na ryby do Szwecji?

Jako organizator wypraw wędkarskich z wieloletnim doświadczeniem wiemy, gdzie zaprosić uczestników naszych wyjazdów. Proponujemy kilka rejonów doskonale przystosowanych do połowów szczupaków, okoni, sandaczy i ryb łososiowatych lub innych gatunków. Organizujemy indywidualne oraz grupowe wyprawy na ryby, a także wyprawy z profesjonalnymi przewodnikami wędkarskimi w następujące destynacje:

Jezioro Boren – jedno z najsłynniejszych jezior na wyprawy na ryby do Szwecji. Znane jest przede wszystkim z dużej populacji szczupaków. W środowisku wędkarskim znane są opowieści o wielkich okazach powyżej 120cm. Jest to zasługą czystej wody oraz bardzo przyjaznych warunków dla tego gatunku – a mianowicie podwodnych łąk. W głębszych regionach jeziora można natrafić także na duże okazy okonia.

Jezioro Hjälmaren – jeden z największych zbiorników wodnych w całej Szwecji, charakteryzuje się kulistym kształtem. Akwen obfituje w ogromne ilości szczupaków, okoni i sandaczy.

Jezioro Mälaren – głębokie jezioro (maksymalna głębokość – 60 m) z płytszymi zatokami. Położone jest w pobliżu Sztokholmu i jest na stałe połączone z Morzem Bałtyckim. Można natrafić tu na duże okazy szczupaków oraz pięknych okoni.

Laponia – posiadamy bazę wędkarską w rejonie Gafesele oraz organizujemy wyprawy na ryby w Szwecji na rzece Muonio. Baza Gafsele znajduje się około 500 km na północ od Sztokholm. W regionie Gafesele proponujemy połowy na rzece Ångermanälven, obfitującej w szczupaki oraz okonie, w mniejszym stopniu, jazie, pstrągi i lipienie. Na terenie Laponii proponujemy także połowy łososi na rzece Muonio.

Rejon Stensele – położenie ośrodka umożliwia połowy w ponad 30 wodach o zróżnicowanym charakterze – od jezior po rzeki! Można cieszyć się tu złapaniem okazałych szczupaków, okoni, ale także pstrąga tęczowego, palię, łososie, sieje. Najdalsze łowiska znajdują się około 40 km od ośrodka.

Szkiery Blekinge – szkier odznacza się zróżnicowanym charakterem, odmiennym w okolicach wyspy Tjärö i zupełnie innym w pobliżu Karlskrony. Jest to dobra propozycja na pierwszą wyprawę na ryby do Szwecji, ponieważ łowiska obfitują w dużą ilość szczupaków, są piękne okazy, a łowiska nie są oddalone tak bardzo jak inne akweny od przeprawy promowej.

Szkiery Loftahammar – położone w rejonie Östergötland łowisko obfituje przede wszystkim w szczupaki i okonie. Można tu natrafić na spore okazy szczupaków. Teren do połowów jest bardzo interesujący między innymi z uwagi na urozmaicony krajobraz, np. kamieniste wyspy, kamienne granie, rozległe zatoki.

Szkiery Nedre Yxno – tu znajduje się nasza polska baza wędkarska! Proponujemy wiele terminów na wyjazdy na ryby w ten region Szwecji. Miejsce szczególnie polecane jest do połowu na spinning szczupaków i okoni. Występuje także sandacz. Wędkarze mogą delektować się przy okazji malowniczym krajobrazem wybrzeża Bałtyku z ogromną liczbą wysp.

Szkiery Raggaro i szkiery Sztokholm – położone są w okolicach Sztokholmu i charakteryzują się dużą liczbą zatok, przesmyków, a także wysp. Teren idealnie nadaje się do połowów szczupaków, okoni, sandaczy i troci morskich.

Co oferujemy?

Zapewniamy kompleksową organizację wyprawy na ryby do Szwecji. Dajemy możliwość łowienia w dobrych, sprawdzonych i rybnych łowiskach. Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie, łodzie z silnikami spalinowymi, obsługę pracowników bazy lub rezydentów oraz inne dodatkowe atrakcje, o które prosicie. Przed każdą wyprawą doradzamy i pomagamy w zakupach sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Podpowiadamy co warto zabrać ze sobą na ryby do Szwecji.