» Wyspa Nordarnoya (Sandhornoya) – pakiety

Wyspa Nordarnoya (Sandhornoya) – pakiety

Rejon Nordland w rozumieniu wielu wędkarzy stanowi wrota do dorszowego raju, w końcu to właśnie tutaj leżą osławione Lofoty. Wcale jednak nie trzeba jechać w okolice Koła Podbiegunowego, by poczuć zasobność wód Morza Norweskiego. Również niżej położone partie rejonu Nordland skrywają prawdziwe perełki, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych „wilków morskich”. Rozsiane w tej okolicy niewielkie wysepki, będące ostatnimi fragmentami lądu wcinającymi się w Morze stanowią wręcz idealne miejsce, by spędzić wędkarski urlop. Jeśli dodamy do tego krajobrazową mieszankę wybuchową, czyli wysokie górskie szczyty płynnie przechodzące w soczysto zielone równiny, połączoną z niewielkim zagęszczeniem ludności, otrzymujemy zarys tego, co czeka nas, gdy odwiedzimy jedną z niewielkich satelitarnych wysp dla Sandhornoya. Właśnie tutaj mieści się jedna z najlepszych baz wędkarskich w okolicy.

Przyjeżdżający tutaj wędkarze mogą liczyć na spotkanie z okazałymi dorszami, rekordowymi czarniakami i oczywiście halibutami, które w Norwegii uznawane są za iście królewskie ryby. Pierwsze rybodajne górki znajdują się zaledwie kilka minut od bazy, co stanowi udogodnienie, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają żyłki do odległych morskich wojaży. Nie znaczy to jednak, że „łączki” są pozbawione ryb, wręcz przeciwnie! Często właśnie w tych nudnych, niemal płaskich fragmentach łowiska łowione są największe okazy. Dorsze o masie 10-15 kg nie robią tutaj na nikim wrażenia, podobnie ma się sytuacja z czarniakami, których waga często przekracza 8-10 kg. Wśród stosowanych przynęt prym wiodą wszelkiego rodzaju wariacje na temat gumowych wabików – oczywiście niektórzy wciąż łowią z powodzeniem na pilkery jednak zostały one niemal całkowicie wyparte przez znacznie bardziej wszechstronne gumy. Te ostatnie stanowią zabójczo skuteczną przynętę podczas dryfowania w pogoni za wielkimi halibutami. A jest za czym gonić! Regularnie łowi się tutaj wielkie flądry o masie przekraczającej 40 kg, zaś rekordowy halibut ważył aż 196 kg!

Wędkowanie to nie jedyny rodzaj atrakcji, na jakie mogą liczyć przybywający tutaj goście. Świetnym uzupełnieniem wędkarskiego urlopu jest możliwość podziwiania dzikiej, niczym nieskażonej przyrody. Łowiący często widują baraszkujące w wodzie orki i wieloryby. Poza morskimi ssakami można obserwować również ptaki, których liczne gatunki zasiedlają tutejsze wyspy.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 18 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W trosce o komfort naszych Gości przyjeżdżających do ośrodka, zapewniamy, bezpieczne i duże jednostki pływające. Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane łodzie aluminiowe długości 6,5-6,8 m wyposażone w silniki mocy 70-80 KM oraz 115 KM oraz echosondę z ploterem GPS.

Wędkarze kwaterowani są w przestronnych, nowocześnie urządzonych domkach lub apartamentach mieszczących od 2 do 8 osób. W każdym z domów lub apartamentów znajdują się odpowiednio przygotowane sypialnie, w pełni wyposażona kuchnia (znajdują się w niej kuchenka, lodówka, mikrofalówka oraz ekspres do kawy) oraz 1 bądź też 2 łazienki. Każdy z domków ma dostęp do sieci WiFi i posiada TV SAT.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Wyspie Nordarnoya (Sandhornoya) w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 54 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów lub domów.
Zakwaterowanie: apartamenty lub domki (pokój dzienny, oddzielne sypialnie 1-2 osobowe, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja, domek grillowy, sauna).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2500 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 15000 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.10.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie 6 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 6,7 m z silnikiem spalinowym 70-80 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– internet WiFi.
– Gofish and safety.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (odpłatnie).
– wypożyczenie kombinezonów (odpłatnie).
– skorzystania z sauny i jaccuzzi (odpłatnie).
– skorzystania z domku z paleniskiem (odpłatnie).
– wypożyczenie rowerów (odpłatnie).
– zakupienia posiłków w restauracji (odpłatnie).
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!