» Wyspa Senja (Steinfjord) – pakiety

Wyspa Senja (Steinfjord) – pakiety

Zielona wyspa, tak zwykli ją nazywać starsi Norwegowie. Druga co do wielkości wyspa Norwegii, Wyspa Senja uznawana jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc północnej Norwegii. Urok Senji wynika z kilku przyczyn – nie jest to typowa, płaska norweska atrakcja oferująca jedynie bliskość natury i obfitujące w ryby łowiska. Tutaj morze spotyka się z majestatycznymi górskimi pasmami, poprzeplatanymi połaciami niczym niezmąconej zieleni. Tę harmonijną mieszankę w najlepszym stopniu oddaje Park Narodowy Anderdalen. Mówiąc o Norwegii nie sposób nie wspomnieć o trollach, a największa statua przedstawiająca herbową bestię znajduje się właśnie na Senji. Przemieszczając się wzdłuż wybrzeży wyspy można także podziwiać senne, rybackie wioski, które od lat żyją dzięki darom morza.

Właśnie w sąsiedztwie takiej wioski zlokalizowany jest ośrodek wędkarski, który chcielibyśmy Wam przedstawić. Wody otaczającego ją Ersfjordu słyną ze swojej obfitości. Łowiąc tutaj liczyć można na kontakt z ogromnym halibutem, ogromnym dorszem czy też naprawdę dużą molwą. Warto jednak zwrócić uwagę, że tutaj szczególnie często zdarza się, że wielka płastuga pokonuje wędkarza. Niemal równie często jak branie halibuta na dorszowy zestaw, co tutaj jest niemal pewnym przepisem na katastrofę. Tak więc proponujemy używać naprawdę mocnych zestawów… A co z molwami? Tutaj standardem jest 15-kilogramowy osobnik, więc zadanie które stoi przed wędkarzem wcale łatwe nie jest.

Ośrodek zlokalizowany jest u północnego wybrzeża Senji, w głębi Ersfjordu, należy więc liczyć się z tym, że zła pogoda może uniemożliwić wypłynięcie na otwarte morze. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często. Sytuacje takie mają miejsce częściej od końca marca do połowy kwietnia oraz w październiku, kiedy nadchodzi okres sztormowy. Przemieszczanie się po łowisku jest bezpieczne, należy natomiast pamiętać o unikaniu zbliżania się do brzegu od strony Strandsby z uwagi na dużą ilość kamieni i mielizn.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 18 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane aluminiowe łodzie długości 6,15 m. Każda z jednostek wyposażona jest w silnik zaburtowy mocy 75 KM oraz pełną elektronikę GPS, echosondę oraz ploter.

Zakwaterowanie odbywa się w trzech rodzajach obiektów. Nasza główna opcja zakwaterowania to wolno stojący dom, w którym może mieszkać 8 wędkarzy. Dom składa się z przestronnego salonu, 2 łazienek i ubikacji, w pełni wyposażonej kuchni oraz odpowiedniej ilości sypialni. Na terenie ośrodka znajduje się również apartament, w którym mogą mieszkać 4 osoby. W apartamencie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, salon, osobna łazienka oraz 2 sypialnie. Ostatnią opcją zakwaterowania jest „dom gościnny”, w którym znajdują się osobne, 4 osobowe pokoje wyposażone w 2 piętrowe łóżka. W każdym pokoju znajduje się osobna lodówka. W przypadku tej opcji zakwaterowania Goście korzystają z 2 wspólnych łazienek (1 łazienka przypada na 3 pokoje) jak również wspólnej, w pełni wyposażonej kuchni połączonej z jadalnią.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Wyspie Senja (Steinfjord) w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 do 40 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji domu, apartamentów lub pokoi gościnnych.
Zakwaterowanie: dom lub apartament (pokój dzienny, oddzielne sypialnie 1-2 osobowe, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja) lub pokoje gościnne.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2470 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 8 osobach uczestniczących (łącznie 19760 PLN za 8 osób). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.12.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym domu 8 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 6,15 m z silnikiem spalinowym 75 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– internet WiFi.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (odpłatnie).
– skorzystania z restauracji (dodatkowo płatne).
– skorzystania z jacuzzi i sauny (odpłatnie).
Kaucja zwrotna: 3000 NOK za dom i  łódź.

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!