Łukasz Ostafin – Polska

Łukasz Ostafin z pięknym pstrągiemNazywam się Łukasz Ostafin. Mam 33 lata. Wychowałem się i mieszkam nad Rabą. To tutaj łowiłem swoje pierwsze ryby. Moim mistrzem był nieodżałowany Antoni Tondera, który wprowadził mnie w tajniki muszkarstwa i zaraził sportową rywalizacją. Każdą wolną chwilę, wręcz większość swego życia, spędzam z muchówką w ręce na łowieniu pstrągów i lipieni. Uwielbiam poznawać nowe łowiska i obserwować przyrodę która nas otacza. Niejedną już parę woderów zdarłem brodząc w Rabie, Dunajcu, czy Sanie.Znam też dobrze Poprad, Białkę, Skawę czy górną Wisłę, oraz wiele innych rzek południowej Polski. Także pstrągowe rzeki Pomorza nie są mi obce. Muchówka towarzyszyła mi również w kilku wyprawach do Skandynawii, w Pireneje, do Słowenii i Nowej Zelandii. Całkiem dobrze radzę też sobie z łowieniem na muchę w wodach stojących. Jedną z moich wędkarskich pasji jest łowienie i wypuszczanie okazów. Przechytrzenie ostrożnego pstrąga, czy sprytnego „kardynała” daje mi wiele satysfakcji. Mój największy pstrąg potokowy z Raby miał 63 cm, lipień z Dunajca 52 cm, a za życiowym tęczakiem (77 cm) musiałem pojechać aż do Nowej Zelandii.
Moje największe sukcesy sportowe to tytuły Drużynowego Mistrza i Indywidualnego V-ce Mistrza Europy wywalczone na Sanie w 2005 roku, oraz srebrny medal indywidualnie i złoty drużynowo w Muchowych Mistrzostwach Polski na Dunajcu w 2008 roku.Łukasz Ostafin z dużym lipieniem
Od początku mojej przygody z muchówką moją drugą pasja stało się wykonywanie sztucznych muszek. Samodzielne wiązanie muszek pozwoliło mi wypracować skuteczne wzory na różne łowiska. Moje przynęty zostały docenione przez Kadrę Narodową Polski, która już przeszło dziesięć lat łowi moimi muchami. Ja sam od 1998 roku uczestniczyłem w kilkunastu międzynarodowych zawodach jako konstruktor much.
Jeśli wątpisz,  że w naszych górskich rzekach są jeszcze piękne ryby, jeśli muchówka w Twoim ręku nie zawsze jest tak skuteczna, jak byś sobie tego życzył, jeśli dawno nie nałowiłeś się do syta w dobrym towarzystwie, albo marzysz o odkryciu dla siebie Dunajca czy Mszanki, zapraszam na wspólne wędkowanie. Pokażę Ci miejscówki, jakie znałeś dotąd tylko z wędkarskich legend. Otworzę przed Tobą swoje tajne pudełka z muchami. Zdradzę sposoby na najcwańszego w okolicy lipienia. Na mojej wiedzy i doświadczeniu zawsze możesz polegać.

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Łukasza Ostafina w Polsce.