Łukasz Strzałkowski – Polska

Łukasz Strzalkowski - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na ryby z przewodnikiemWędkuje od przeszło dwudziestu lat. Zaczynałem jak pewnie większość wędkarzy od łowienia na spławik. Jednak szybko zacząłem interesować się połowem ryb drapieżnych na przynęty sztuczne. Od 16 lat spinninguje, a od 12 lat łowię na muchę. Głównym celem moich wypraw wędkarskich, zarówno tych ze spinningiem jak i muchówką są ryby łososiowate. W okresie letnim uwielbiam brodzić w nizinnych rzekach w poszukiwaniu brzan, kleni czy sumów.

W szczególności lubię łowienie na rafach, które daje mi namiastkę wędkowania w górskich rzekach. Kilka lat temu „zaraziłem się” jerkowaniem. Dzięki tej metodzie na nowo odkryłem łowienie szczupaków. Jednak największą frajdę sprawia mi łowienie pstrągów. Własnoręczne wykonywanie przynęt na te ryby, poznawanie coraz to nowych łowisk, a co za tym idzie ciekawych zakątków Polski. Maskowanie i skradanie się na łowisku, a wszystko to po to, aby przechytrzyć ostrożnego potokowca. Jestem wyznawcą zasady Catch&Release (złów i wypuść). Uważam, że wędkarstwo to sposób na: spędzanie wolnego czasu, relaks i kontakt z natura.

Wypuszczanie złowionych ryb daje mi wielką satysfakcje, gdyż mogę zwrócić mojego „przeciwnika” naturze. Rybie natomiast daje możliwość dożycia do następnego tarła i rekordowych rozmiarów. Wędkarstwo i ryby są w moim życiu tak ważne, że studiowałem naukę o nich, czyli ichtiologię. Dzięki tym studiom mogłem lepiej poznać zachowania ryb, ich tryb życia i środowisko, w którym bytują, co zaowocowało lepszymi wynikami wędkarskimi.

Uwaga! Firma Przewodnicy Wędkarscy.pl jest WYŁĄCZNYM przedstawicielem Łukasza Strzałkowskiego w Polsce.