» Wyspa Soroya (Sorvaer) – pakiety

Wyspa Soroya (Sorvaer) – pakiety

Piękna, choć surowa, północna Norwegia wciąż stanowi krainę nie do końca odkrytą, gdzie nawet w znanych i ogólnodostępnych miejscach można natknąć się na swoiste perełki. Bez wątpienia należy do nich baza położona na zachodnim brzegu Wyspy Soroya.

Wody w tej części Soroyi przyciągają wędkarzy niczym magnes, kusząc ich ogromnymi halibutami. Szanse na złowienie rekordowej płastugi są na tyle duże, że w kuluarach zaczęło funkcjonować określenie „halibutowa stolica” w odniesieniu do wspomnianego łowiska. Halibuty o masie przekraczającej 50 kg przestały tu już kogokolwiek dziwić – zwłaszcza że w ciągu roku łowionych jest przynajmniej kilka sztuk przekraczających magiczne 100 kilogramów! Dość powiedzieć, że to właśnie tutaj nakręcono kilka filmów poświęconych łowieniu halibutów.

Poza halibutami wody w tej okolicy obfitują w zębacze i okazałe dorsze. Złowienie ponad 20-kilogramowego okazu nie powinno nastręczyć większych problemów. Wczesną wiosną, gdy skrej wchodzi do wód fiordu, regularnie łowione są osobniki o masie przekraczającej 30 kg. Warto dodać, że dodatkową atrakcją jest możliwość łowienia okazałych krabów królewskich, które uznawane są za rarytas.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości kilku minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 20 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W trosce o komfort naszych Gości przyjeżdżających do ośrodka, zapewniamy, bezpieczne i duże jednostki pływające. Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane aluminiowe łodzie długości 7,2 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 150 KM. Taka konfiguracja umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się po łowisku, jak również komfortowe warunki do wędkowania każdej 3-5 osobowej grupie. Wszystkie łodzie są wyposażone w echosondę, GPS i ploter z mapami. Wszystkie jednostki są typu HT, czyli z zadaszeniem.

Zakwaterowanie odbywa się w komfortowych domkach 6 osobowych (możliwe grupy 3-6 osobowe). Każdy dom posiada własną kuchnię i łazienkę oraz ubikację. Kuchnia wyposażona jest we wszystkie udogodnienia ułatwiające samodzielne funkcjonowanie, jest bowiem wyposażona w kuchenkę elektryczną, ekspres do kawy, lodówkę z zamrażarką oraz wszelkie akcesoria niezbędne do gotowania. Ponadto w każdym z apartamentów znajdują się oddzielne 2 osobowe sypialnie. Każdy z domków ma dostęp do sieci WiFi i posiada TV SAT.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Wyspa Soroya (Sorvaer) w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 3 do 44 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, oddzielne sypialnie 2 osobowe, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2770 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 5 osobach uczestniczących (łącznie 13850 PLN za 5 osób). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.11.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 6 osobowym (7 noclegów).
– łódź wędkarska 7,2 m z silnikiem spalinowym 150 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– internet WiFi.
– Gofish and safety.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (odpłatnie).
– wypożyczenie kombinezonów (odpłatnie).
– skorzystania z sauny i jaccuzzi (odpłatnie).
Kaucja zwrotna: brak.

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!