» Pojezierze Pomorskie – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Pojezierze Pomorskie – wyprawy z przewodnikiem wędkarskim

Zapraszamy na jedno i kilkudniowe wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem na Pojezierze Pomorskie w poszukiwaniu dużych okoni, szczupaków oraz sandaczy. Dobre wody są w Waszym zasięgu. W naszej ofercie Pojezierza Pomorskiego jest kilka ciekawych i urozmaiconych jezior. 

Mnogość zbiorników wodnych na pojezierzu pomorskim pozwala każdemu znaleźć coś dla dla siebie. Poczynając od małych, urokliwych, położonych w sercu Borów leśnych jezior, aż do kilkuset hektarowych rynnowych zbiorników skrywających w swych odmętach rybę życia niejednego wędkarza. Te pierwsze to niezwykle klimatyczne jeziora torfowe, rozlewiska, bądź zalane lasy, które są zazwyczaj ciężko dostępne i przez co nie do końca odkryte. Wędkowanie w takich miejscach, pośród licznych zawad to nie lada gratka dla fanów niezapomnianych widoków, nieskazitelnej natury oraz łowienia w dzikich miejscach. Dla osób szukających większego komfortu w trakcie wędkowania zdecydowanie polecam drugą opcję. Większość z tych jezior to łowiska bardzo mocno zróżnicowane, z dużą ilością wysp, zarówno tych wynurzonych, jak i podwodnych. Rozległe trzcinowiska, podwodne łąki roślinności oraz mocno zróżnicowana struktura dna tworzą doskonałe miejsca bytowe dla każdego z poławianych przez nas gatunków. Tak szeroki wachlarz potencjalnych miejscówek oraz duża ilość dostępnych łowisk pozwala na wybranie doskonałej propozycji na każdą porę roku.

Skupiamy się przede wszystkim na łowieniu okoni, szczupaków oraz sandaczy przy użyciu wielu skrajnie odmiennych technik, poczynając od jiggowania, a kończąc na trollingu. Okazy pięknych, ponad 40 cm garbusów są tu dość powszechne, jednak wymagają sporo pracy z naszej strony, ponieważ łowimy je w dość czystych zbiornikach. Ponad metrowe szczupaki to także regularni goście łodzi naszego przewodnika. W przypadku braku aktywności ze strony tych największych osobników pozostaje nam delektować się zapierającymi dech w piersi widokami i czasem spędzonym na łonie natury oraz łowienie mniejszych osobników, których wciąż jest tu pod dostatkiem. Jeziora obfitują w piękne ryby. Nasz przewodnik ma na rozkładzie wiele okazów okoni z tych jezior. Ma także na rozkładzie wielkie szczupaki złowione na tych jeziorach. Na niektórych łowiskach atrakcją są także piękne sandacze. Przewodnik decyduje o wyborze łowiska i zabierze Cię na najlepsze łowisko w danym okresie.

Ekskluzywne wyprawy wędkarskie z profesjonalnym przewodnikiem, ukierunkowane na połów dużych okoni lub szczupaków lub sandaczy. Ekskluzywne wyprawy dla 1-2 osób. Wyprawy trwające od jednego do kilku dni. Zapraszamy w sezonie: okonie można łowić cały sezon, szczupaki od 01.05 do 31.12, a sandacze od 01.06 do 31.12.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne i mało optymalne. Dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się tylko w określonych miejscach, które doskonale zna nasz przewodnik.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych. Dobrą metodą jest także trolling. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach na Pojezierze Pomorskie preferujemy zasadę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy ją z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Jednostka pływająca, na którą zabieramy naszych Gości, to łódź laminatowa 4,3 m z silnikiem spalinowym 20 KM. Łódź przewodnika jest wyposażona w silnik dziobowy oraz profesjonalną echosondę. Na naszych jednostkach jest komfortowo i bezpiecznie.

Oczywiście dla naszych Klientów zapewniamy zakwaterowanie. Noclegi w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA.


Umiejscowienie łowiska

Wyprawy realizujemy na Pojezierzu Pomorskim na jednym z kilku jezior, które oferujemy naszym Klientom. Wyprawy rozpoczynają się w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do przewodnika. Miejsce rozpoczęcia wyprawy jest zależne od wielu czynników, takich jak, np. pogoda, okres roku, intensywność żerowania drapieżników i inne. Dokładne miejsce rozpoczęcia wyprawy ustalamy na około 2-3 dni przed terminem wyprawy.Oferta łowienia z przewodnikiem na Pojezierzu Pomorskim.

Termin: Terminy do ustalenia indywidualnego w sezonie: okonie można łowić cały sezon (również pod lodem), szczupaki od 01.05 do 31.12, a sandacze od 01.06 do 31.12.
Czas trwania: od 1 dnia łowienia (8-10 godzin dziennie) do kilku dni.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód prywatny).
Ilość uczestników: 1-2 osoby. Możliwość zorganizowania wyprawy dla większych grup.
Zakwaterowanie: noclegi są w zależności od preferencji – od prywatnych kwater, poprzez pensjonaty i hotele, a skończywszy na hotelach SPA. Noclegi są płatne dodatkowo.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: małe i średnie jeziora.
Przewodnik wędkarski: profesjonalny przewodnik w cenie podczas całej wyprawy. Najlepszy specjalista z tego rejonu Polski – Kacper Dowksza.
Cena:
– 508 zł od osoby za 1 dzień łowienia.
– 716 zł za dwie osoby za 1 dzień łowienia.
– przy większych grupach wycena indywidualna.
Cena skalkulowana została przy powyższych założeniach i w niektórych przypadkach podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– profesjonalny przewodnik wędkarski.
– dojazd przewodnika na miejsce.
– łódź z silnikiem spalinowym oraz paliwo.
– sprzęt wędkarski oraz przynęty.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo: zakwaterowanie.
We własnym zakresie:
– dojazd na miejsce.
– licencje wędkarskie.
– wyżywienie i napoje.
– ewentualne zakwaterowanie
Na miejscu istnieje możliwość:

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Transfery z/na łowisko:
Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.Ciekawe dodatki
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie z przewodnikiem w Polsce! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!