» Pstrągi, pstrągi… – 29.03.2011

Pstrągi, pstrągi… – 29.03.2011

A ja znowu na pstrągach… 🙂

Jakiś czas temu dostałem od Andrzeja Lipińskiego trochę nowych woblerów do testów. Zawsze wierzę w jego produkcje i uważam jego woblery za bardzo łowne. Tym razem, dostałem garść woblerów, które nazywają się Instynkt. Wielkości 4 i 5 cm. Ponieważ byłem nad małą rzeką pstrągową, wybór padł na mniejszą 4 cm wersję. Po pierwszym zarzuceniu przynęty, już wiedziałem, że sprawdzi się na pstrągach. Piękna praca woblera, która powinna sprawdzić się na większości rzek pstrągowych. Jednak w pierwszej godzinie łowienia nie miałem nawet brania na ten nowy wobler. Zmieniłem przynętę na sprawdzony wobler (też Andrzeja) i od razu zanotowałem pierwsze branie. Przez jakiś czas łowiłem tylko tym woblerem i udało mi się skusić kilka pstrągów do brania. Niestety pstrągi brały bardzo delikatnie i większość z nich spinała się podczas holu. Znowu przyszła pora na nowy wobler Intynkt. Tym razem starałem się prowadzić go nieco inaczej, obławiając miejscówki wahlarzem pod prąd rzeki. To był strzał w dziesiątkę, bo prawie w każdym lepszym miejscu miałem agresywne branie pstrąga. W ciągu kilku godzin nie zmieniłem już ani razu woblera i złowiłem na niego kilka pstrągów. Nie były to duże ryby, ale ważne, że chętnie atakowały nowy wobler.

Pstrąg potokowy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

(Sebastian Kalkowski, 29.03.2011)