» Wiosennie – Wisłoka, Wisłok, Ropa… – 28.03.2011

Wiosennie – Wisłoka, Wisłok, Ropa… – 28.03.2011

WiosennieKilka słów od Waldemara Ptaka, naszego przewodnika. 

„Stan wody moich rzek jest całkiem dobry, klarowność również, a jedynie zimna woda i brzydka pogoda odbierają rybom i wędkarzom chęć do polowania. W ostatni weekend kropił zimny deszcz, często przeplatany z mokrym śniegiem. To nie były ulewy, lecz słabe opady przelotne – wystarcza jednak, aby zepsuć humor i zmoczyć rękawice. Poza tym mocno wieje, co zmusza do odwrotu największych twardzieli. Musimy zaczekać kilka dni nie tylko na poprawę pogody, ale również na ocieplenie się wody w rzekach. Moje rzeki mają bardzo szybki nurt, co w połączeniu z niską temperaturą wody nie stymuluje ryb do żerowania i harcowania w rzece. Niebawem jednak będzie można wybrać się na pstrągi i klenie!”

(28.03.2011)