» Wyspa Uloya – Rotsund – pakiety

Wyspa Uloya – Rotsund – pakiety

Zapraszamy na wyprawy wędkarskie oraz na wyjazdy wakacyjne do naszej nowej bazy, która znajduje się na dalekiej północy Norwegii, niedaleko Rotsund i położona jest we wschodniej części Wyspy Uløya. Baza jest częścią całorocznego ośrodka. Przepiękne otoczenie fiordów, w tym słynnego fiordu Lyngen, zapewnia doskonałe warunki dla wędkarzy, jak również spektakularne i niezapomniane widoki. Baza znajduje się dokładnie w Uløybukt, około 100 m od przystani promowej na Wyspie Uløya. Na wyspę można dostać się promem lub naszą „wodną taksówką”.

Wędkarstwo w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Niezależnie od tego czy celem wyprawy wędkarskiej będzie dorsz, halibut, miętus, czarniak, łosoś, czy inny gatunek, wody otaczające Wyspę Uløya dostarczą każdemu wędkarzowi niezapomnianych wrażeń i wyzwań!

Wędkarstwo w Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Wyspa Uløya leży przy cieśninie Rotsund. Występujący tam prąd zapewnia doskonałe łowiska i wielkie ryby. Kilkudziesięciokilogramowe halibuty oraz ogromne dorsze nie są tu niczym niezwykłym. Nierzadko spotkać można zębacza, karmazyna, czy inne ciekawe wędkarsko i dobre kulinarnie gatunki ryb. Wody wokół Wyspy Uløya oferują bardzo urozmaicone łowiska, w tym doskonałe miejsca do połów dużych halibutów. Wiele z nich charakteryzuje się piaszczystym dnem, której jest ulubione przez ten gatunek ryby. Również dno gliniaste sprzyja ich połowom, a jest ono dość często spotykane. Wędkarze odwiedzający nasz ośrodek mają dostęp do map z zaznaczonymi najlepszymi łowiskami.

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na połów morskich ryb lub na spędzenie wakacyjnego urlopu z rodziną. Łowiska są wspaniałe i pełne okazów. A widoki w okolicy zapamiętacie na długo!


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 18 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane nowe, nowoczesne łodzie aluminiowe, które idealnie nadają się do wędkarstwa morskiego. Nasza flota łodzi zapewni komfortowe warunki połowu. Zarówno wczesną wiosną, jak i późną jesienią, ponieważ posiadamy także łódź 8,5 m z zamykaną sterówką! Nasze łodzie są nowe. Dzielnie radzą sobie na morzu i są wypróbowane w trudnych warunkach. W bazie posiadamy łodzie  od 5,5 m do 8,5 m. Każda z jednostek wyposażona jest w silnik zaburtowy o mocy od 60 KM do 150 KM. Wszystkie łodzie wyposażone są w pełną elektronikę GPS, echosondę oraz ploter.

Zakwaterowanie odbywa się w trzech rodzajach obiektów. Na miejscu oferujemy trzy komfortowo wyposażone apartamenty, które znajdują się w dwóch budynkach, położonych około 50 m od linii wody.

Duży dom:
Apartament nr 1: 4 osobowy – powierzchnia 80 m2, 2 sypialnie, salon z kuchnią, łazienka z prysznicem, sauna.
Apartament nr 2: 6-8 osobowy – powierzchnia 140 m2. Dwa poziomy, salon, kuchnia, łazienka i 2 sypialnie na 1 piętrze, 2 sypialnie z dodatkową toaletą na 2 piętrze.

Mały dom:
Apartament nr 3: 6-8 osobowy – powierzchnia 100 m2. Dwa poziomy, salon, kuchnia, łazienka z sauną, dodatkowa łazienka na parterze, 4 sypialnie 2-osobowe na 1 piętrze.

Apartamenty są komfortowo wyposażone. W tym w kuchnię z całym niezbędnym wyposażeniem, a ponadto skórzane kanapy i fotele, piec/kominek na drewno, TV, DVD, WiFi.

Do dyspozycji naszych Gości jest znajdująca się w piwnicy suszarnia i przebieralnia oraz cała infrastruktura związana z łodziami i wędkarstwem morskim.

Na terenie bazy dysponujemy własnym pomostem pływającym oraz dużym pomostem wychodzącym 50 m w morze, przy którym stoją łodzie. W okolicy pomostu znajdują się budynki gospodarcze. Tam znajduje się sprawialnia ryb wraz z odpowiednim wyposażeniem.

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Wyprawy na ryby do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia

Wyprawy wędkarskie do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - Norwegia


Umiejscowienie ośrodka

Wyprawy wędkarskie na do Norwegii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyspa Uloya - Rotsund - NorwegiaOferta wędkowania na Wyspie Uloya (Rotsund) w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 do 20 osób. Ilość uczestników w zależności od ilości, wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: apartamenty 4, 6 i 8 osobowe (pokój dzienny, oddzielne sypialnie 1-2 osobowe, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2700 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 16200 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.12.2022 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym apartamencie 6/8 osobowym (7 noclegów).
– 1 łódź wędkarska 8,5 m z silnikiem spalinowym 150 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka polskojęzycznego lub anglojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– internet WiFi.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (odpłatnie).
– wypożyczenie kombinezonów (odpłatnie).
– wykupienia dodatkowego ubezpieczenia łodzi.
– transfery z/na lotnisko (płatne dodatkowo).
Kaucja zwrotna: 2000 NOK za apartament i 1 łódź oraz 1500 NOK za każdą dodatkową łódź.

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!