» Las Termas Rio Hondo – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Las Termas Rio Hondo – pakiety wędkarskie z przewodnikiem

Santiago del Estero jest prowincją, która znajduje się w północno-zachodniej Argentynie. W tym regionie znajdują się dwie rzeki: Dulce i Salado. Są to bardzo ważne rzeki dla tamtejszego środowiska. Na rzece Dulce znajduje się wielki zbiornik zaporowy Dam, ma około czterdziestu tysięcy hektarów. Jest to główne łowisko Dorad. Tylko cztery kilometry od jeziora i nad brzegiem rzeki Dulce jest miasto Las Termas Rio Hondo. Jest to główny kurort termalny i uzdrowisko w Ameryce Łacińskiej. Dorady zamieszkują to jezioro z innymi gatunkami ryb, takimi jak bogas, aloza, wolf fish, sum, kingfish, sunfish, etc. To wielkie jezioro ma cztery dopływy. Są to: rzeki Sali, Gastona, Medina i Marapa. Wszystkie te rzeki mają swoje źródła w górach Aconquija, położonych około 130 kilometrów w sąsiedniej prowincji Tucuman. Wody jeziora są zasilane także opadami, topniejącym śniegiem i naturalnymi źródłami.

Wielka Dorada - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Las Termas Rio Hondo nie tylko jest jednym z najlepszych łowisk Dorad na Świecie, ale jest to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki zdrowotnej. Jest tu mnóstwo miejsc, gdzie można wspaniale spędzić czas, nie tylko łowiąc. Tu wędkarzowi spokojnie może towarzyszyć cała rodzina z powodu wielu propozycji rekreacyjnych. Miasto ma kasyno, największe w północnej Argentynie. Kolejnym ważnym budynkiem w tym mieście jest Centrum Kulturalne, gdzie mają miejsce różne spektakle kulturalne, sztuki teatralne, krajowe i międzynarodowe konferencje, etc. W Las Termas Rio Hondo jest ponad dwieście hoteli, o różnych standardach. Na jeziorze Dam znajduje się wielka zapora. Jakieś cztery kilometry od miasta. Na jeziorze oprócz wędkarstwa sportowego można uprawiać sporty wodne. Inne atrakcje miasta to muzea, liczne kluby nocne, pola golfowe, itd.

Oczywiście do Argentyny jedziemy wędkować w poszukiwaniu wspaniałych i wielkich Dorad. Dorada (Salminus Maxilosus) jest gatunkiem ryby, która żyje w niektórych rzekach w strefie subtropikalnej Ameryki Południowej, w Brazylii, Urugwaju, Paragwaju, Boliwii i w najważniejszych rzekach w Argentynie. Jest to bardzo waleczna i żarłoczna ryba. Znana jest również jako „tygrys rzek”. Okazy dorastają powyżej 50 kg! Dorada dzięki swej waleczności jest bardzo pożądanym trofeum dla wędkarzy. Celem wypraw wędkarzy z całego Świata. Od miesiąca czerwca do końca grudnia, gdy woda nie jest zmącona widać jak Dorady wyskakują ponad wodę i łapią swoje ofiary, ryby o nazwie Sliversides. Wtedy dobrze jest je łapać na spinning. Łowi się je na płyciznach, podpływa się na wyłączonych silnikach. Zwykle łowi się je na tzw. spinning spoon od 30 do 40 gramów lub przynęty powierzchniowe i płytko chodzące. Trzeba używać przyponów stalowych około 50 cm długości, ponieważ Dorada ma bardzo ostre zęby. Skuteczny jest także trolling. Wyrzucona przynęta za łódz jest dobrym wabikiem. Dorady można łowić na różnych głębokościach, w zależności od rejonu jeziona. Bardzo ekscytujące jest łapanie Dorad na muchę. Jest to bardzo ekscytująca metoda. Dorady łowimy także na rzekach. Wszystko zależy od poziomu wód w rzekach.

Carlos Alvarez - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łowienie z łodzi wędkarskich.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest spinning oraz mucha. W niektórych okresach łowi się metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na naszych wyprawach do Argentyny preferujemy metodę złów i wypuść. Po wyholowaniu ryby, robimy zdjęcia i delikatnie wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Dzięki takim praktykom mamy możliwość nawet kilkukrotnego złowienia tej samej ryby. Istnieje możliwość zabrania niektórych ryb na potrzeby bieżącego posiłku.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Zakwaterowanie w przytulnych pensjonatach (dobry standard) – sypialnie, pokój dzienny, łazienka, ubikacja, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, palniki, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, naczynia, sztućce, garnki), TV SAT, klimatyzacja.

Do dyspozycji naszych Gości są bezpieczne i wygodne łodzie wyposażone w silniki spalinowe 40-50 KM. Na każdej łodzi jest przewodnik wędkarski.

Łódź - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Zakwaterowanie - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl

Sypialnia - Argentyna - Las Termas Rio Hondo - Dorada - www.przewodnicywedkarscy.pl


Umiejscowienie bazy

Wyprawy realizujemy głównie w okolicy Las Termas Rio Hondo,Oferta wędkowania w okolicy Las Termas Rio Hondo w Argentynie (pakiety wędkarskie z przewodnikiem).

Termin: terminy do ustalenia indywidualnego od czerwca do grudnia.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe (6 dni łowienia), rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia. Uwaga! Możliwość przyjazdu na krótszy lub dłuższy pobyt.
Dojazd: we własnym zakresie (samolot). Organizujemy transfery z/na lotnisko oraz transfery na łowiska.
Ilość uczestników: od 1 do 9 osób.
Zakwaterowanie: zakwaterowanie w apartamentach.
Wyżywienie: pełne wyżywienie (śniadanie, lunch podczas łowienia, kolacja).
Łowisko: zbiornik zaporowy, duże rzeki, średnie rzeki.
Przewodnik wędkarski: 6 dni łowienia z przewodnikiem jest w cenie pakietu. Najlepszy przewodnik wędkarski w tym rejonie Argentyny. Możliwość wynajęcia przewodnika na mniejszą lub większą ilość dni.
Cena: 3000 USD od osoby za 8 dni pobytu bez przelotów samolotem przy 3 osobach uczestniczących (łącznie 9000 USD za 3 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie USD z dnia 01.11.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie (7 noclegów).
– 6 dni łowienia z przewodnikiem. Najlepszy przewodnik wędkarski w tym rejonie Argentyny.
– pełne wyżywienie (śniadanie, lunch podczas łowienia, kolacja) oraz napoje.
– łódź z silnikiem spalinowym.
– licencje wędkarskie (6 dni).
– sprzęt wędkarski oraz przynęty (do wszystkich technik połowu).
– transfery z/na lotnisko.
– transfery z/na łowiska.
Płatne dodatkowo:
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
– napiwki dla obsługi i przewodników.
We własnym zakresie:
– przelot samolotem. Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie.
Na miejscu istnieje możliwość:
– zorganizowania zwiedzania okolicy.
– zorganizowania polowania dla myśliwych.
– zorganizowania wycieczek trekkingowych i górskich.
Kaucja zwrotna:

Przy korzystaniu ze sprzętu przewodnika, dodatkowo rozliczamy się za zerwane i zniszczone przynęty oraz za zniszczone zestawy przewodnika (wędka, kołowrotek, linka, przypon).

Istotne informacje:

Transfery z/na łowisko:
Organizujemy transfery z/na lotnisko. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. 

Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Argentyny! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!