» Laponia – rejon Kainuu – pakiety

Laponia – rejon Kainuu – pakiety

Zapraszamy Was do fińskiej Laponii w rejon Kainuu, który znajduje się na północnym wschodzie tego kraju, niedaleko granicy z Rosją.

Jest to wspaniały i piękny rejon Finlandii, poprzedzielany ogromną ilością jezior i lasów. Idealne miejsce na wędkarski urlop ze znajomymi oraz na udany urlop z całą rodziną. Jeziora pełne ryb, rzeki pełne pięknych lipieni i pstrągów, a lasy z dużą ilością grzybów. Wspaniały klimat, przepiękne krajobrazy, cisza i spokój. Miejsce wręcz idealne.

Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy główne jezioro tego regionu – Jezioro Lentiira. Jest to duże jezioro z dużą populacją drapieżników, głównie szczupaka, okonia oraz sandacza. W jeziorze żyją także pstrągi potokowe oraz lipienie.  Duża ilość ryb w łowisku sprawia, że jest to świetne miejsce i na pewno spodoba się wielu wędkarzom. Zarówno tym początkującym, jak i bardzo doświadczonym. Na jeziorze jest znikoma presja wędkarska, a w niektórych okresach przez tydzień nawet nie spotyka się ani jednej łodzi na wodzie.

Ponadto w okolicach naszej bazy mamy do dyspozycji jeszcze kilka innych łowisk. Głównie są to mniejsze jeziora obfitujące w szczupaki i okonie oraz szybko płynące rzeki, które są zamieszkane przez dużą ilość pstrągów potokowych oraz lipieni. Zapraszamy na wyprawy wędkarskie na ryby do Finlandii!


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników są niedaleko przystani nad jeziorem, nad którym są umiejscowione nasze domki. Na życzenie Klientów łodzie przewozimy także na inne jeziora znajdujące się w tym rejonie Finlandii.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-70 cm na potrzeby bieżącego posiłku. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 1 sandacza na osobę w rozmiarze 50-60 cm na potrzeby bieżącego posiłku. Wszystkie pozostałe sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać niedużą ilość okoni w rozmiarze 15-39 cm. Rekomendujemy 3-4 szt. na osobę. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy łodzie od 4,3 do 5 m z silnikami spalinowymi od 10 do 50 KM. Łodzie wyposażone w echosondę, kotwicę, wiosła oraz kamizelki asekuracyjne. Na życzenie Klientów łodzie przewozimy na inne jeziora, które znajdują się w tej okolicy.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w domkach 2, 4 i 6 osobowych, Każdy domek jest niezależny i składa się z 1-2 sypialni, kuchni z jadalnią, pokoju dziennego oraz łazienki z ubikacją. Kuchnia z jadalnią jest w pełni wyposażona. Wszystkie domki z tarasami. Domki są wyposażone także w TV satelitarną. Łącznie możemy przyjąć około 40 osób.

\


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania w rejonie Kainuu w Finlandii (pakiety).

Termin: czerwiec-wrzesień.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 40 osób.
Zakwaterowanie: zakwaterowanie w domkach 2, 4 i 6 osobowych, Każdy domek jest niezależny i składa się z 1-2 sypialni, kuchni z jadalnią, pokoju dziennego oraz łazienki z ubikacją. Kuchnia z jadalnią jest w pełni wyposażona. Wszystkie domki z tarasami.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: duże jezioro, mniejsze jeziora, szybko płynące rzeki.
Przewodnik wędkarski: Na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1550 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 9300 PLN za 6 osób). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 01.10.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 6 osobowym na wyłączność (7 noclegów).
– 3 łodzie wędkarskie 4,3 m z silnikami spalinowymi 10 KM (jednostki wyposażone w echosondę, odpowiednią ilość kamizelek asekuracyjnych, kotwicę, wiosła).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska (około 20-30 EUR od osoba/tydzień na jezioro, około 10-20 EUR osoba/dzień na rzekę w zależności od wybranego łowiska).
We własnym zakresie:
– poszewki na pościel.
– ręczniki.
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienie posiłków.
– wynajem rowerów.
– wynajem kajaków.
– wynajem sprzętu wędkarskiego.
– wynajem poszewek na pościel i ręczników.
– możliwość korzystania z sauny.
– wykupienia transferów z/na lotnisko.
– oglądanie dzikich niedźwiedzi.
Kaucja zwrotna: 200 EUR od domku i łodzi.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Finlandii (Tallin-Helsinki) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Finlandii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!