» Szkiery Turku – rejon Dragsfjard – pakiety

Szkiery Turku – rejon Dragsfjard – pakiety

Szkiery Turku to ogromny archipelag w Finlandii. Jest to jedno z najlepszych łowisk szczupakowych w Europie. Na szkierach Turku w rejonie Dragsfjard jest wiele wysp, wysepek, nagich skał, zatok, przesmyków między wyspami, wiele górek podwodnych oraz rejony dużych głębin. Na szkierach Turku występuje bardzo zróżnicowana fauna i flora. Większe wyspy wewnętrzne pełne są gęstych iglastych i liściastych lasów. Są tam siedliska większych ssaków i ogromnej ilości ptactwa leśnego i wodnego. Mniejsze wysepki, gęsto zalegające zewnętrzną część archipelagu porośnięte są niską roślinnością i mają bardziej surowy północny charakter.

Szkiery Turku to wspaniałe miejsce, pełne bardzo czystej wody i nietkniętej natury. W archipelagu Turku szkierach występuje wiele gatunków ryb, a co najważniejsze pływają tam duże szczupaki i piękne okonie. To archipelag szkierów, który szczególnie polecamy na wyprawy wędkarskie.

Główną i największą atrakcją wypraw na ryby na szkiery Turku są oczywiście szczupaki. Okazy ponad metrowe łowi się tutaj często! To właśnie tutaj przyjeżdża się na duże okazy tego gatunku i nie rzadko łowi się ryby ponad 115, a nawet 120 centymetrowe. Na szkierach Turku mamy także dużą szansę na udane połowy okoni. Cierpliwi wędkarze zostaną wynagrodzeni naprawdę dużymi okoniami. W określonych okresach, warto tu także wybrać się na sandacze. Jest ich naprawdę dużo.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest także możliwe. Jednak wędkowanie z łodzi jest optymalne. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się tuż przy ośrodku.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Dozwolona jest także metoda trollingowa, która w niektórych okresach jest bardzo skuteczna. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na łódź w rozmiarze 45 – 75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia z Finlandii.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Jednostki pływające, które oddane są do Państwa dyspozycji, to łodzie wędkarskie od 4,4 m do 4,7 m wyposażone w silniki spalinowe 15 KM i 20 KM. Cześć łodzi posiada konsolę kierowniczą, a część jest sterowana za pomocą rumpla. Większość łodzi wyposażona jest w echosondę. Część łodzi posiada echosondę z ploterem GPS.

Zależnie od Państwa preferencji istnieją różne możliwości zakwaterowania.

W ośrodku posiadamy domki całoroczne. Obydwa rodzaje domków są 4 i 6 osobowe. Domki składają się z oddzielonego salonu, sypialni, kuchni oraz łazienki z WC i prysznicem. Na wyposażeniu domku znajdują się wszelkie udogodnienia takie jak TV, lodówka z zamrażarką, kuchenka mikrofalowa, kuchenka elektryczna, akcesoria kuchenne, ekspres do kawy. W każdym domku znajduje się sauna.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na szkierach Turku (rejon Dragsfjard) w Finlandii (pakiety).

Termin: kwiecień-listopad.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 28. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji domków.
Zakwaterowanie: domki (pokój dzienny, oddzielne sypialnie, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja, sauna).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: archipelag szkierów.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2100 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8400 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 01.12.2019 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 4 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie z konsolą z silnikami spalinowymi 20 KM (każda łódź wyposażona w echosondę z ploterem GPS, kotwica, plan batymetryczny).
– pierwsze 20 litrów paliwa do każdej łodzi.
– licencje wędkarskie.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu. Poza pierwszymi 20 litrami paliwa do każdej łodzi.
We własnym zakresie:
– ręczniki.
Na miejscu istnieje możliwość:
– skorzystania z wędzarni.
Kaucja zwrotna: 100 EUR za domek i 100 EUR za łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Finlandii po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Finlandii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!