» Fleinvaer (Wyspa Mevaer) – pakiety

Fleinvaer (Wyspa Mevaer) – pakiety

Zapraszamy do nowo wybudowanego ośrodka wędkarskiego umiejscowionego na Wyspie Mevaer. Wyspa Mevaer znajduje się w archipelagu wysp Fleinvaer, który tworzy 365 wysp. Korzystając z wypoczynku w naszym ośrodku doznasz niesamowitych wrażeń związanych z obserwacją wspaniałej fauny i flory, a także zjawisk występujących w rejonie koła podbiegunowego tj. zorzy polarnej, dnia polarnego. Miłośnicy owoców morza będą zachwyceni bogactwem regionu. Mogą delektować się wieloma gatunkami ryb, krabami, muszlami św. Jakuba.

Wyspa Mevaer to świetne miejsce na wędkarski urlop. Ogromna ilość ryb, świetne i urozmaicone łowiska dają możliwość udanego wyjazdu wędkarskiego zarówno dla początkujących, jak i bardzo zaawansowanych wędkarzy. Ponadto jest to doskonałe miejsce na relaks dla tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego życia. Ośrodek położony na niezwykle malowniczej Wyspie Mevaer, zamieszkanej przez zaledwie cztery osoby. Dawny budynek szkoły został wyremontowany i przekształcony w ośrodek.

Krystalicznie czyste i chłodne wody to raj dla nurków i wędkarzy. Bliskość dziczy inspiruje i zachwyca każdego dnia. W pobliżu znajduje się rezerwat ptaków i stara wioska rybacka. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą podziwiać zorzę polarną oraz zapierający dech w piersiach krajobraz.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 18 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W trosce o komfort naszych Gości przyjeżdżających do ośrodka, zapewniamy, bezpieczne i duże jednostki pływające. Do dyspozycji wędkarzy zostają oddane łodzie aluminiowe Viking 650C i Kaasboll 660, wyposażone w silniki mocy 140 KM oraz echosondę z ploterem GPS.

Wędkarze kwaterowani są w dwóch przestronnych apartamentach mieszczących od 3 do 10 osób. Jeden apartament 3-6 osobowy, drugi apartament 6-10 osobowy. W każdym z apartamentów znajdują się odpowiednio przygotowane sypialnie (1-2 osobowe), w pełni wyposażona kuchnia z jadalnią, salon, 2 łazienki, pomieszczenie użytkowe oraz duży taras. Każdy z apartamentów posiada dostęp do sieci WiFi i TV SAT.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Wyspie Mevaer (Fleinvaer) w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 3 do 16 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie 1-2 osobowe, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja, sauna).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2550 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 8 osobach uczestniczących (łącznie 20400 PLN za 8 osób). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.12.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie 10 osobowym dla 8 osób (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 6,5-6,6 m z silnikiem spalinowym 140 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka polskojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– internet WiFi.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (odpłatnie).
– wypożyczenie kombinezonów (odpłatnie).
– skorzystania z sauny.
Kaucja zwrotna: 3000 NOK za dom i 1 łódź. Dodatkowa łódź kaucja 3000 NOK.

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!