» Rognsund (Wyspa Seiland) – pakiety

Rognsund (Wyspa Seiland) – pakiety

Położona na północy Norwegii Wyspa Seiland jest uznawana za jeden z najbardziej urokliwych zakątków tego kraju. Niemal całą powierzchnię wyspy pokrywają górskie wzniesienia porośnięte surową, skąpą roślinnością właściwą tundrze. Do dzisiaj uznawana jest za jedno z najdzikszych i najmniej dotkniętych działalnością człowieka miejsc w kraju. Aby zachować ten naturalny charakter wyspy, utworzono rezerwat obejmujący większą część jej powierzchni. Dodatkową okrasę stanowią liczne gatunki ptaków drapieżnych zamieszkujących wyspę, które nierzadko można tutaj obserwować. Nie tylko fauna jest tutaj wyjątkowa, odwiedzając tę wyspę można poznać także kulturę Saami, rdzennej ludności lapońskiej. Gospodarze chętnie opowiadają o zwyczajach rdzennej ludności, a także organizują wydarzenia mające na celu przybliżenie turystom kultury Saami.

Wędkarze często przyjeżdżają tutaj z nastawieniem na prawdziwe grube ryby. Podobnie jak w okolicy leżącej nieopodal Wyspy Soroya także tutejsze łowiska obfitują w naprawdę wielkie ryby. Są tacy, którzy mówią że jedynym ograniczeniem tutejszych łowców halibutów jest wytrzymałość zestawów, ponieważ największe sztuki niejednokrotnie spinają się (w najlepszym wypadku) w czasie holu. Co ciekawe, nie tylko halibuty i dorsze osiągają tutaj imponujące rozmiary. Duża rzesza wędkarzy zawzięcie poluje na ogromne karmazyny zamieszkujące okoliczne wody. Co bardziej wprawni łowcy twierdzą, że 3-5 kilogramowe ryby to reguła. W ramach urozmaicenia wędkarskiego urlopu, polecamy wyprawę nad okoliczne górskie jeziorka, które licznie zamieszkują palie arktyczne i pstrągi.

Ośrodek zlokalizowany jest na południowym wybrzeżu wyspy. Dzięki położeniu w ujściu fjordu, przyjeżdżający tutaj wędkarze nie muszą się obawiać, że zła pogoda pokrzyżuje ich plany. Jest to niebywały atut, który pozwala uciec przed szalejącymi na otwartej wodzie falami w głąb sąsiadującego fjordu i dalej cieszyć się wędkarskim wypoczynkiem. Należy też wiedzieć że najlepsze łowiska halibutów położone są niedaleko sąsiadującej z Seiland Wyspy Stjernoya.


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia wyłącznie łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest zazwyczaj trudne i mało skuteczne. Pierwsze dobre miejsca połowu morskich drapieżników znajdują się w odległości 5 minut od ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu morskich ryb drapieżnych jest oczywiście łowienie w pionie, łowienie wertykalne, ale także skuteczny jest ciężki i średni spinning. Na niektóre gatunki ryb, warto nastawić się na łowienie różnymi technikami z użyciem martwych przynęt. W niektórych miejscach sprawdza się także łowienie metodą trollingu.

Limity i ograniczenia
Na potrzeby bieżącego jedzenia, warto zabrać tylko tyle ryb, ile jesteśmy w stanie zjeść podczas jednego posiłku. Ryby można zabierać zgodnie z przepisami panującymi w Norwegii. Z Norwegii można wywieźć 18 kg rybiego mięsa w postaci filetów.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości oddane zostają aluminiowe łodzie długości 5,7-6,3 m. Każda jednostka wyposażona jest w silnik spalinowy o mocy 50/70/80 KM oraz pełną elektronikę GPS, echosondę oraz ploter.

Zakwaterowanie odbywa się w apartamentach mieszczących od 4 do 6 osób. Powierzchnia mieszkalna wynosi od 72 do 95 m2. W skład każdego apartamentu wchodzi nowoczesna, w pełni wyposażona kuchnia, przestronny salon, łazienka oraz odpowiednia ilość sypialni. Warto dodać, że na terenie ośrodka znajduje się działająca przez cały sezon restauracja, w której skosztować można między innymi krabona królewskiego.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Rognsund (Wyspa Seiland) w Norwegii (pakiety).

Termin: marzec-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia.
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 4 do 28 osób. Ilość uczestników w zależności od wielkości i konfiguracji apartamentów.
Zakwaterowanie: apartamenty (pokój dzienny, oddzielne sypialnie 1-2 osobowe, nowoczesna kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, ubikacja, sauna).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: fiordy i otwarte morze.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2230 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8920 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 01.12.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w apartamencie 4 osobowym (7 noclegów).
– łódź wędkarska 5,8 m z silnikiem spalinowym 50 KM (łódź wyposażona w echosondę, ploter oraz GPS, niezbędne akcesoria bezpieczeństwa, mapy batymetryczne).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– pościel.
– ręczniki.
– internet WiFi.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
– wypożyczenie sprzętu wędkarskiego (odpłatnie).
– skorzystania z restauracji (dodatkowo płatne).
– skorzystania z jacuzzi i sauny (odpłatnie).
Kaucja zwrotna: 3000 NOK za apartament i 1 łódź.

Prom:
Nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg, Świnoujście-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
Nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Norwegii! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!