» Dalarna – Rejon Sarna – jeziora – pakiety

Dalarna – Rejon Sarna – jeziora – pakiety

Z przyjemnością zapraszamy Was na wyjazdy wędkarskie na kolejne łowisko. Nasza nowa baza wędkarska znajduje się w regionie Dalarna w środowej Szwecji. Nowe łowisko położone jest w rejonie Sarna. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy główne jezioro z tego rejonu – Jezioro Sarnsjon oraz kilka mniejszych jezior.

Wyjazdy na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

Każde z jezior, które udostępniamy do wędkowania dla naszych Klientów jest zupełnie inne, co powoduje dobre warunki do życia dla wielu gatunków ryb oraz drapieżników. Wyprawy wędkarskie na te jeziora na pewno będą udane. Są to bardzo dobre łowiska i zarazem świetne miejsca na spędzenie wędkarskiego urlopu w Szwecji.

Wyjazdy na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

Naszym głównym łowiskiem jest Jezioro Sarnsjon. Jezioro, które utworzyło się na biegu rzeki. Nie jest to bardzo urozmaicone łowisko, ale w kilku miejscach skrywa całą obsadę pięknych szczupaków. Szczupaki żyją tutaj głównie w miejscach z roślinnością podwodną oraz nawodną. Znalezienie takich miejsc jest bardzo proste. W dobrym miejscu mamy możliwość całodniowego łowienia na spinning. Przy sprzyjających warunkach można złowić nawet 30-40 szczupaków z jednej miejscówki. Ponadto szczupaki możemy znaleźć przy wszelkich cyplach, spadach oraz ciekawych strukturach dna. Największe ryby, które często przekraczają długość 90 oraz 100 centymetrów łowi się w toni jeziora.

Wyprawy na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

Do dyspozycji naszych Klientów jest także kilka jezior, gdzie za dodatkową opłatą, nasz rezydent ośrodka przewozi łódź i pomaga w jej zwodowaniu. Dzięki takim zabiegom otwierają się bardzo szerokie perspektywy łowienia na bardzo różnych jeziorach. Najważniejszą cechą tych jezior jest bardzo mała presja wędkarska. Większość jezior w tym rejonie to płytkie łowiska, gdzie średnia głębokość, na której się łowi waha się pomiędzy 0,5 a 2 metry. Są to bardzo dobre poligony do łowienia na jerki, na duże lekko obciążone gumy, a także przynęty powierzchniowe. Kilka z tych jezior kryje perły w postaci naprawdę wielkich szczupaków, gdzie regularnie łowione są ryby powyżej 10 kg i większe.

Wyprawy na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

We wszystkich jeziorach żyje doskonała populacja szczupaków, ale także wspaniałych okoni. Łowienie ryb powyżej 40 cm nie jest niczym wyjątkowym na tych łowiskach. Znalezienie dobrego miejsca z okoniami gwarantuje wiele zabawy na dłuższą chwilę.

Wyprawy na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

Wyprawa wędkarska w to miejsce zadowoli każdego wędkarza, zarówno początkującego, jak i doświadczonego profesjonalistę. Na naszym nowym łowisku, każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Obcowanie z dziką przyrodą i piękne widoki, powodują, że miejsce to ma swój urok i zapewne jest idealne na wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Jest to świetne miejsce do zaplanowania wyprawy wędkarskiej na ryby lub wędkarskiego urlopu do Szwecji!


Dostępność łowiska
Łodzie znajdują się przy brzegu głównego łowiska – Jeziora Sarnsjon. Łowienie na innych jeziorach wymaga przetransportowania łodzi na inne łowisko. Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się zaraz po wypłynięciu na jezioro. W okolicy jest także możliwość łowienia na rzekach pstrągowo-lipieniowych.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 2-3 szt. okoni na osobę w rozmiarze 15-39 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy dwie łodzie 4,2 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 4 KM. Wszystkie łodzie są wyposażone w kotwicę i wiosła.

UWAGA! Łowienie na pozostałych jeziorach wymaga przetransportowania łodzi z większego jeziora i zwodowania na mniejszych jeziorach. Transport łodzi jest możliwy we własnym zakresie. Udostępniamy naszą przyczepę. Konieczne jest posiadanie haka holowniczego we własnym samochodzie, którym przyjeżdża się na miejsce. Oczywiście po uzgodnieniu z nami, rezydent bazy może przetransportować łódź na inne jezioro oraz pomóc w jej zwodowaniu. Transport łodzi jest za dodatkową opłatą 500 SEK.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w budynku apartamentowym podzielonym na mniejsze pokoje. W budynku są pokoje 2, 4 i 6 osobowe oddzielnie zamykane. Duży pokój dzienny, łazienka, ubikacja oraz kuchnia są częścią wspólną dla całego budynku. W budynku znajduje się także restauracja.

Oczywiście istnieje także możliwość zakwaterowania w domkach 2 i 4 osobowych. Domki 2 osobowe są bardzo małe i nie mają łazienki oraz ubikacji, ani aneksu kuchennego. Domki 4 osobowe udostępniamy dla ekip 2 osobowych. Domek 4 osobowy ma swój malutki aneks kuchenny, ale nie ma łazienki oraz ubikacji. Łazienka, prysznice, ubikacja, duża kuchnia znajdują się w budynku gospodarczym, który jest kilkadziesiąt metrów od domków.

Wyprawy wędkarskie do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

Wyprawy wędkarskie do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

Wyprawy wędkarskie do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna

Wyprawy wędkarskie do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon Sarna


Umiejscowienie ośrodka

Na ryby do Szwecji - www.przewodnicywedkarscy.pl - Szwecja - Rejon SarnaOferta wędkowania na Jeziorze Sarnsjon oraz innych pobliskich jeziorach w regionie Dalarna (Rejon Sarna) w Szwecji (pakiety).

Termin: maj-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty (głównie sobota/sobota).
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 4 osób.
Zakwaterowanie: pokoje 2-4 osobowe lub domki 4 osobowe.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: średniej wielkości jezioro oraz kilka mniejszych jezior.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2650 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 10600 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 05.10.2022 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w pokoju 4 osobowym (7 noclegów – UWAGA jest to najdroższa opcja zakwaterowania).
– 2 łodzie wędkarskie 4,2 m z silnikami spalinowymi 4 KM (jednostki wyposażone w kotwicę i wiosła).
– pościel i ręczniki.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska – około 150-200 SEK osoba/tydzień w zależności od łowiska.
We własnym zakresie: 
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 1000 SEK za pokój i łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!