» Jamtland – Rejon Rotviken – pakiety

Jamtland – Rejon Rotviken – pakiety

Kolejne bardzo dobre łowiska w naszej ofercie. Tym razem, zapraszamy Was w region Szwecji, który nazywa się Jamtland. To spory obszar tego kraju z bardzo urozmaiconym terenem. Znajdziemy tutaj zarówno piękne jeziora, jak i rzeki, a także górskie krajobrazy. Wspaniałe rzeki poprzecinane wieloma wodospadami to znak szczególny tego rejonu Szwecji. Przepiękne otoczenie, dzika przyroda, masa dzikich zwierząt, takich jak np. renifery, na pewno umilą chwile z wędką w ręku. Nasza nowa baza znajduje się w rejonie Rotviken nad jednym z jezior regionu Jamtland. Bardzo ciekawe położenie daje dobre warunki do życia dla wielu gatunków ryb i kilku różnych drapieżników. Rejon ten jest świetnym miejscem na spędzenie wędkarskiego urlopu w Szwecji.

Naszym  łowiskiem jest kilka jezior i rzek w tym rejonie. Niektóre łowiska są tuż przy ośrodku, do innych trzeba kawałek dojechać, a do jeszcze innych dojazd to kilka/kilkanaście kilometrów. Do dyspozycji naszych Klientów jest ponad 6000 hektarów różnych wód. Dysponujemy licencją, która upoważnia do łowienia na wielu łowiskach. W najbliższej okolicy możemy łowić z powodzeniem pstrągi potokowe, lipienie oraz palie arktyczne. Ryby znajdziemy w kilku okolicznych rzekach. Nasz ośrodek położony jest nad typowym jeziorem, w którym głównymi mieszkańcami są pstrągi potokowe oraz palie arktyczne.

W najbliższej okolicy ośrodka jest kilka bardzo rybnych jezior, w których głównie występują szczupaki oraz okonie. Są także jeziora, w których żyją wszystkie wcześniej wymienione gatunki ryb na raz. W jeziorach żyje duża populacja szczupaków i okoni. Duża ilość małych i średnich ryb zadowoli każdego. Łowcy okazów także będą mieli co robić w tym rejonie Szwecji, ponieważ jedno z jezior słynie z ogromnych szczupaków!

Perełką rejonu Rotviken są małe jeziorka umiejscowione w środku dzikich lasów. Jeziora z zerową presją wędkarską w przepięknym otoczeniu. Żyją w nich duże okonie i wiele szczupaków.

W naszej nowej bazie wędkarskiej, każdy wędkarz i pasjonat znajdzie coś dla siebie. Obcowanie z dziką przyrodą, piękne widoki, spotkania z dziką zwierzyną (renifery są na porządku dziennym), powodują, że miejsce to ma swój urok i zapewne jest idealne na wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Jest to świetne miejsce do zaplanowania wyprawy wędkarskiej na ryby lub wędkarskiego urlopu do Szwecji!


Dostępność łowiska
W rejonie mamy wybór wielu urozmaiconych jezior oraz rzek. Dostęp do najlepszych łowisk na jeziorach zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Na jeziorach wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów. W okolicy jest także możliwość łowienia na rzekach pstrągowo-lipieniowych, na których zazwyczaj łowi się brodząc w wodzie. Nasze łodzie są usytuowane głównie na dwóch jeziorach. Jedno przy ośrodku, drugie kilka kilometrów od ośrodka. Na pozostałe jeziora można przewieźć łódź we własnym zakresie lub poprosić rezydenta ośrodka o przetransportowanie łodzi.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Metoda szczególnie polecana na jeziorach i rzekach, w których żyją pstrągi potokowe, palie arktyczne oraz lipienie. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 2-3 szt. okoni na osobę w rozmiarze 15-39 cm. Z łowiska można zabrać dziennie 1 pstrąga potokowego lub 1 palię arktyczną na osobę w rozmiarze 35-45 cm. Z łowiska można zabrać dziennie 1 lipienia na osobę w rozmiarze 35-40 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy łodzie 3,5-4,2 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 2,5 KM. Wszystkie łodzie są wyposażone kotwicę i wiosła.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w domkach 4-6 osobowych. Każdy domek wyposażony jest w sypialnię oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny z pokojem dziennym. W domkach 6 osobowych znajduje się także łazienka z ubikacją. W mniejszych domkach 4 osobowych nie ma łazienki oraz ubikacji. Znajdują się one w budynku serwisowym umiejscowionym około 30 metrów od domków. Na miejscu dostępny jest grill oraz palenisko. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z sauny, która znajduje się w oddzielnym budynku. Na terenie ośrodka znajduje się także kawiarnia oraz restauracja. 


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania w regionie Jamtland – Rejon Rotviken w Szwecji (pakiety).

Termin: cały sezon (od grudnia do marca łowienie spod lodu, od kwietnia do listopada łowienie na otwartej wodzie).
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty (głównie sobota/sobota).
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 12 osób.
Zakwaterowanie: domki 4-6 osobowe. Każdy domek wyposażony jest w sypialnię oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny z pokojem dziennym. W domkach 6 osobowych znajduje się także łazienka z ubikacją. W mniejszych domkach 4 osobowych nie ma łazienki oraz ubikacji. Znajdują się one w budynku serwisowym umiejscowionym około 30 metrów od domków.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: różniej wielkości jeziora. Ponadto rzeki pstrągowe i lipieniowe.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 1250 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 5000 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 01.12.2021 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w domku 6 osobowym dla 4 osób (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 3,5-4,2 m z silnikami spalinowymi 2,5 KM (jednostki wyposażone w kotwicę i wiosła).
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska – około 100-200 SEK osoba/tydzień.
We własnym zakresie:
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 1000 SEK za dom i łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!