» Jezioro Boren – pakiety

Jezioro Boren – pakiety

Wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji na słynne Jezioro Boren. Jest to jezioro wielkich możliwości. Jezioro słynie z bardzo dużej populacji dużych szczupaków. Boren to jezioro, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Czy jest wśród nas ktoś, kto nie słyszał niesamowitych opowieści o ogromnych szczupakach pochodzących z tego właśnie zbiornika? Zbiornik ten pomimo niewielkiej powierzchni (przeszło 1100 ha) uznawany jest za jedno z najlepszych łowisk szczupaków w Szwecji. Boren jest miejscem magicznym, bowiem w parze z ogromnymi szczupakami idą niesamowite okoliczności przyrody, takie jak krystalicznie czysta, turkusowa woda. Dodajmy, że potencjał wody może być w pełni wykorzystany poprzez łowienie dużymi gumami i jerkami. Czy może być coś piękniejszego niż atak grubej ryby w czystej jak łza wodzie tuż przy burcie naszej łodzi?

Przy średniej głębokości wynoszącej przeszło 5 m i ogromnych łąkach roślinności wodnej (wśród której przeważa rdestnica) staje się łowiskiem, w którym niemal wszędzie możemy liczyć na kontakt ze szczupakiem. Mówiąc o szczupakach w kontekście Jeziora Boren nie mówimy o rybach średnich, których jest tutaj wbród, lecz o grubych szczupakach długości powyżej 90 i 100 cm. Jeśli warunki na wodzie są sprzyjające istnieje realna szansa, że każdy z członków 3, 4 lub 6 osobowej ekspedycji zaliczy nie tylko kontakt, lecz także sesję zdjęciową z ponad 100 centymetrową rybą! Poza obławianiem płytkich blatów, istnieje również możliwość zapolowania na toniowe potwory w głębszych partiach wody. Brania i kontakty z rybami nie będą już tak częste jak na płyciznach, jednak nasze poświęcenie może zostać wynagrodzone poprzez kontakt z nową „życiówką”!

Zresztą nie tylko szczupaki mogą stać się naszą zdobyczą podczas łowienia w głębszych partiach Jeziora Boren – możemy także spotkać się z grubym okoniem!

Jezioro Boren - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Szwecji


Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się niedaleko ośrodka.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-80 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 3 okonie  na osobę w rozmiarze 25-39 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy komfortowe, aluminiowe łodzie o długościach 4,65 m. Łodzie są wyposażone w 4-suwowe silniki mocy 15 KM oraz 25 KM. Łodzie są przeznaczone dla 2 lub 3 osób. Każda łódź wyposażona jest w odpowiednią ilość kamizelek asekuracyjnych, kotwicę, wiosła.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w typowym szwedzkim domu. Dom składa się z trzech oddzielnych apartamentów 3, 4 i 6 osobowych. Każdy z apartamentów wyposażony jest w sypialnie, pokój dzienny, aneks kuchenny oraz łazienkę z ubikacją. W apartamentach wszystkie łóżka są pojedyncze. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony.

Jezioro Boren - www.przewodnicywedkarscy.pl - Na ryby do Szwecji

Jezioro Boren - www.przewodnicywedkarscy.pl - wyprawy wędkarskie do Szwecji

Jezioro Boren - www.przewodnicywedkarscy.pl - urlop w Szwecji

Jezioro Boren - www.przewodnicywedkarscy.pl - urlop w Szwecji


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Jeziorze Boren w Szwecji (pakiety).

Termin: kwiecień-październik.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe (niedziela/niedziela).
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 13 osób. Ilość uczestników w zależności od ilości, wielkości i konfiguracji pokoi.
Zakwaterowanie: dom składający się z 3 oddzielnych apartamentów (oddzielne apartamenty, w każdym z apartamentów pokoje dzienne, oddzielne sypialnie, kuchnie w pełni wyposażone, łazienki, ubikacje).
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: średnie jezioro.
Przewodnik wędkarski: na zapytanie możliwość wynajęcia przewodnika.
Cena: 2350 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 9400 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 30.07.2023 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w oddzielnym apartamencie 4 osobowym (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 4,65 m z silnikiem spalinowym 15 KM (łódź wyposażona jest w odpowiednią ilość kamizelek asekuracyjnych, kotwicę, wiosła).
– pościel
– sprzątanie końcowe
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska około 250 SEK osoba/tydzień.
We własnym zakresie:
– ręczniki
Na miejscu istnieje możliwość:
– wykupienia dodatkowego dnia pobytu lub wynajęcia łodzi na dodatkowe dni.
Kaucja zwrotna: 2500 zł wpłacana na miejscu.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!