» Jezioro Stora Nätaren – sandaczowe eldorado – pakiety

Jezioro Stora Nätaren – sandaczowe eldorado – pakiety

Z nieukrywaną satysfakcją zapraszamy Was na wyprawy wędkarskie na kolejne wspaniałe łowisko, które znajduje się w południowej Szwecji. Jezioro Stora Nätaren, o którym mowa jest świetnym łowiskiem drapieżników Dominującym gatunkiem jest sandacz. Bez dwóch zdań uważamy to jezioro za jedno z najlepszych jezior sandaczowych w tym rejonie Szwecji. Według naszej opinii jest to prawdziwe sandaczowe ELDORADO!

Do dyspozycji naszych Klientów są dwa jeziora. Główne nasze łowisko to Jezioro Stora Nätaren. Drugim łowiskiem jest Jezioro Ylen, do którego wpływa się przez Jezioro Stora Nätaren. Każde z jezior jest zupełnie inne, co powoduje dobre warunki do życia dla wielu gatunków ryb i kilku różnych drapieżników. Jednak dominującym gatunkiem jest sandacz. Wyprawy wędkarskie na te jeziora na pewno będą udane. Jest to bardzo dobre łowisko i świetne miejsce na spędzenie wędkarskiego urlopu w Szwecji.

Naszym łowiskiem są dwa różne jeziora. Łowiska są połączone przepływowym kanałem, którym w kilka minut można przepłynąć z jednego jeziora na drugie. Obydwa łowiska są urozmaicone i różnią się zarówno ukształtowaniem dna, jak i zabarwieniem oraz przejrzystością wody. Każdy wędkarz znajdzie tu coś dla siebie podczas wyprawy na ryby. Na obydwu jeziorach są płytkie miejsca, porośnięte roślinnością zanurzoną i wynurzoną. Są rozległe blaty z urozmaiconym i pofałdowanym dnem. Są górki podwodne, kamieniska, czy głębokie spady, które odchodzą od wysp lub długich cypli. Wyprawa wędkarska w to miejsce zadowoli każdego wędkarza, zarówno początkującego, jak i doświadczonego profesjonalistę. Wiemy o czym mówimy, ponieważ w jeziorze żyje ogromna populacja sandaczy i jest wiele okazów przekraczających swoją długością 80 i 90 cm! Łowisko obfituje w dużą ilość różnych miejscówek, więc znalezienie dobrego miejsca na sandacze powoduje regularne połowy tego gatunku.

W obydwu jeziorach żyje także spora populacja szczupaków. Jednak nie są one głównym celem wypraw wędkarskich. Traktuje się je jako przyłów podczas łowienia sandaczy. W jeziorach jest duża populacja okoni i jest wiele okazów. Ryby powyżej 40 centymetrów nie są rzadkością i wprawny łowca tego gatunku na pewno znajdzie odpowiednie łowisko dla siebie.

Na naszym nowym łowisku, każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Obcowanie z dziką przyrodą i piękne widoki, powodują, że miejsce to ma swój urok i zapewne jest idealne na wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Jest to świetne miejsce do zaplanowania wyprawy wędkarskiej na ryby lub wędkarskiego urlopu do Szwecji!


Dostępność łowiska
Przystań z łodziami znajduje się obok naszego ośrodka. Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest stosunkowo trudne z powodu trudno dostępnych terenów oraz prywatnych posesji. Pierwsze dobre miejsca połowu drapieżników znajdują się zaraz po wypłynięciu na jezioro.

Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest oczywiście spinning lub casting z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych. Dobrze sprawdza się metoda trollingowa. Drapieżniki można także łowić na sztuczną muchę. Białoryb można łowić na spławik lub metodami gruntowymi.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na osobę w rozmiarze 50-75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabrać dziennie 2-3 szt. okoni na osobę w rozmiarze 15-39 cm. Z łowiska można zabrać dziennie 1 sandacza na osobę w rozmiarze 45-60 cm. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia ze Szwecji.


Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Oferta zakłada łowienie z naszym przewodnikiem, który będzie rezydentem bazy przez cały okres zarezerwowanego przez nas sezonu. Przewodnik będzie do dyspozycji dla wszystkich ekip, które mają rezerwacje w określonym czasie sezonu, głównie między 01 czerwca a 06 lipca. Nasz przewodnik ma za zadanie zmaksymalizowanie jak najlepszych wyników w łowieniu sandaczy dla naszych Klientów. Jest możliwość przyjazdu indywidualnego i łowienia bez przewodnika dla ekip od 2 do 8 osób. Jednak wymaga to odrębnych ustaleń i rezerwacji w określonych termiach.

Do dyspozycji naszych Gości, oddajemy 4 łodzie 4,3 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 4 KM. Wszystkie łodzie są wyposażone w kotwicę i wiosła.

Na miejscu zapewniamy zakwaterowanie w dużym domu podzielonym na oddzielne pokoje dwuosobowe. Każdy z pokoi zawiera 2 łóżka pojedyncze. Niektóre pokoje mają po 2 łóżka pojedyncze i 1 łóżko piętrowe. Każdy z pokoi wynajmujemy dla 2 osób. W każdym z pokoi jest łazienka z ubikacją. W każdym pokoju pościel oraz ręczniki. Do wspólnej części domu należą duży pokój dzienny z kilkoma stolikami i fotelami. W pokoju dziennym jest telewizor. W domu znajduje się obszerna kuchnia z kilkoma lodówkami oraz pełnym wyposażeniem kuchennym. W budynku znajduje się także sauna, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy domu.

Ponadto dysponujemy wolnostojącym domkiem dla 5 osób. Domek wyposażony jest w dwie sypialnie, pokój dzienny, aneks kuchenny oraz łazienkę z ubikacją. Domek znajduje się około 500 m od przystani z łodziami. Domek wynajmujemy na specjalne życzenie dla naszych Klientów.


Umiejscowienie ośrodkaOferta wędkowania na Jeziorze Stora Nätaren oraz Jeziorze Ylen w Szwecji (pakiety).

Termin: maj-listopad. Sezon na Jeziorze Stora Nätaren trwa wyłącznie od 01 maja do 31 lipca. Terminy główne z udziałem naszego przewodnika w sezonie 2024: 01-08.06.2024, 08-15.06.2024, 15-22.06.2024, 22-29.06.2024, 29.06-06.07.2024. UWAGA! Istnieje możliwość zarezerwowania wyprawy indywidualnej w innych ustalonych terminach.
Czas trwania: pobyty 8 dniowe, rozpoczynające się od ustalonej daty (głównie sobota/sobota).
Dojazd: we własnym zakresie (samochód + prom lub samolot + wynajem samochodu na miejscu).
Ilość uczestników: od 2 do 12 osób.
Zakwaterowanie: duży dom podzielony na oddzielne pokoje dwuosobowe. Każdy z pokoi zawiera 2 łóżka pojedyncze. W każdym z pokoi jest łazienka z ubikacją. Do wspólnej części domu należą duży pokój dzienny oraz obszerna kuchnia z pełnym wyposażeniem.
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Łowisko: dwa średniej wielkości jeziora.
Przewodnik wędkarski: w podanych terminach przewodnik przez cały pobyt.
Cena: 2750 PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 11000 PLN za 4 osoby). Cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 01.06.2023 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut. W niektórych przypadkach, podana cena może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od wielu czynników, jak np. ilość uczestników, dostępność danych domków, czy apartamentów, dostępność danych typów łodzi, itp. Więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Obsługi Klienta. Cena zawiera podatek VAT.
W cenie:
– zakwaterowanie w dużym domu – oddzielne sypialnie 2 osobowe (7 noclegów).
– 2 łodzie wędkarskie 4,3 m z silnikami spalinowymi 4 KM (jednostki wyposażone w kotwicę i wiosła).
UWAGA! Przewodnik wędkarski na cały pobyt w cennie wyprawy (w ww. terminach).
– dodatkowa łódź przewodnika z silnikiem spalinowym 40 KM oraz silnikiem dziobowym (jednostka wyposażona w profesjonalną elektronikę).
– pościel oraz ręczniki.
– sprzątanie końcowe.
– pełna informacja wędkarska o łowisku.
– opieka anglojęzycznego rezydenta.
– ubezpieczenie NNW i KL.
– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Płatne dodatkowo:
– paliwo do łodzi, według zużycia na miejscu.
– licencja wędkarska – około 150-200 SEK osoba/tydzień.
We własnym zakresie: dojazd na miejsce, wyżywienie
Na miejscu istnieje możliwość:
Kaucja zwrotna: 1000 SEK za pokój i łódź.

Prom:
nasza firma oferuje bilety promowe do Szwecji (Gdańsk-Nynäshamn, Gdynia-Karlskrona, Świnoujście-Ystad, Sassnitz-Trelleborg) po atrakcyjnych cenach, niższych niż bezpośrednio u przewoźników promowych.
Samolot i wynajęcie samochodu:
nasza firma oferuje pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych wszystkich linii w Europie i na Świecie. Oferujemy również pośrednictwo w wynajmie samochodów.Rezerwacje, zgłoszenia, więcej informacji o ofercie: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 786 874 825.
Przed każdą z wypraw wędkarskich oferujemy dokładne informacje, jak się przygotować i co warto zabrać ze sobą na wyprawę. Na część wypraw wędkarskich, które organizujemy, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego oraz przynęt. Dzięki naszej pomocy, możecie zakupić potrzebny sprzęt i przynęty przed wyprawą (w bardzo atrakcyjnych cenach) lub na niektórych łowiskach, także w trakcie trwania wyprawy. Jeżeli masz pytania, napisz do nas – sebastian@guidedfishing.pl lub zadzwoń tel. +48 786 874 825.


ZAPRASZAMY na wyprawy wędkarskie na ryby do Szwecji! Podzielimy się z Tobą naszą pasją!